Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rozvedený František se v restauraci, kam chodí na pravidelné večeře, seznámí se servírkou Zdenou. Oba dva pozdně středního věku, oba osamocení, oba toužící po porozumění a lásce. Ostych i obavy postupně překonávají a navazují milostný vztah. Začínají znovu. František však nečekaně umírá. S humorem i poetikou natočený příběh režiséra Vladimíra Drhy, který do role staré Františkovy tety - zubařky - obsadil Natašu Gollovou. Servírku Zdenu hraje Zdena Hadrbolcová. (Česká televize)

(více)

Recenze (26)

javlapippi 

všechny recenze uživatele

Bohouš Straka išiel do seba, zliezol z kombajnu, zmenil si meno, naučil sa slušne chovať, zmenil profesiu aj miesto trvalého pobytu a stal sa účtovníkom v čisto ženskom kolektíve v Brne. Jediné, čo ho trápi je osamelosť a tak jedného večera v prázdnom byte zabalí salám naspäť do papiera, zatvorí kelímok s horčicou a vyberie sa na večeru do reštaurácie. Tam postretne sympatickú servírku s ktorou postupne nadviaže vzťah. Veľmi civilne zobrazený vzťah dvoch ľudí v strednom veku, bez prehnaných romantických scén a patetických rečí, ovšem s nečakaným finálnym twistom (nečakaným hlavne preto, že som si neprečítal obsah filmu od Českej televízie). Osvedčená kvalita od režiséra Drhu za štyri čajové maslá. ()

Ej Hlemýžď 

všechny recenze uživatele

Dobře vystavěný příběh dvou osamělých již zralých lidí, kteří k sobě našli cestu a zdá se, že společné šťastné pouti životem již nic nezabrání . Bez přehnané romantiky typu červené knihovny. V hlavních rolích Z. Hadrbolcová (servírka v restauraci - odtud název) a J. Samek, drobnou úlohu jeho matky hraje N. Gollová. Scénář a režie: Vladimír Drha ()

Reklama

EKLEKTIK 

všechny recenze uživatele

"To víš, Pražskej výběr to není." Nesentimentální, skoro syrový, zároveň však velice lidský příběh z doby, kdy jídlo v restauraci stálo 24,20 Kčs, vypráví o tom, že ženy mají mnohem větší bolesti, než jsou ty při nichž pláčou, vznikl v brněnském studiu Československé televize, podle vlastního scénáře režisera Vladimíra Drhy a bohužel byl natočen na velmi nekvalitní materiál, tolik typický pro televizní studio Brno. ()

topi 

všechny recenze uživatele

Láska kvete v každém věku. Velmi civilně a uvěřitelně zahrané. Žádná romantická slaďárna, ale obyčejný příběh dvou postarších osamocených lidí (Zdenka Hadrbolcová a Jiří Samek), kteří k sobě náhodou najdou cestu a zalíbení. Rána na konec je nečekaná a hubu otevírající. Moc pěkně a lidsky natočeno, tak jak to umí Vladimír Drha. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Melancholické intermezzo dvou osamělých lidí, odehrávající se v reálných kulisách brněnských restaurací, je vskutku pěkným, civilním příběhem, který ale přes všechnu nepředstíranou autentičnost v mnohém zestaral (přestože lze tuto skromnou televizní inscenaci vnímat i jako cenný dokumentární materiál). Proti hereckým výkonům Zdeny Hadrbolcové a Jiřího Samka nelze cokoli namítat, což ovšem neplatí u Nataši Gollové v roli nahluchlé staré tety, která mluví nepříjemným, křaplavým hlasem... Žalostný pohled. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama