Rozvedený František se v restauraci, kam chodí na pravidelné večeře, seznámí se servírkou Zdenou. Oba dva pozdně středního věku, oba osamocení, oba toužící po porozumění a lásce. Ostych i obavy postupně překonávají a navazují milostný vztah. Začínají znovu. František však nečekaně umírá. S humorem i poetikou natočený příběh režiséra Vladimíra Drhy, který do role staré Františkovy tety - zubařky - obsadil Natašu Gollovou. Servírku Zdenu hraje Zdena Hadrbolcová. (Česká televize)

jolly.rose

Hodně nudné drama. Brala bych to hlavně jako dokument socialistické gastronomie, přístup číšníků k hostům (přestože jedli, museli uprostřed jídla zaplatit, když byl člověk v "lepší restauraci", tak tam stále byla slyšet kasa atd.). Nebýt Zdeny Hadrbolcové, tak bych utekla za půl hodiny. I tak jedna hodina byla až až. ()

Pitryx odpad!

Tak to mi hlava nebere. Tady to hodnocení, ani ten „film“. Herci se snaží, ale s tak idiotským scénářem nic udělat nemohli. Nejde o to, že se staříci chovají jako puboši, ale o ta hluchá místa. Skutečně bylo nutno tak dlouho sledovat přípravy páně Františkovy na sobotní vycházku? Musela být teta hluchá a on řvát jako kráva? Naprosto obyčejný příběh dvou lidí. Nic zvláštního, ani nic výjimečného. Mimochodem, tak banální blbiny jsem psal v osmé třídě, jen jsem používal jinou věkovou kategorii. A většinou ne tak pitomý konec. ()

javlapippi

Bohouš Straka išiel do seba, zliezol z kombajnu, zmenil si meno, naučil sa slušne chovať, zmenil profesiu aj miesto trvalého pobytu a stal sa účtovníkom v čisto ženskom kolektíve v Brne. Jediné, čo ho trápi je osamelosť a tak jedného večera v prázdnom byte zabalí salám naspäť do papiera, zatvorí kelímok s horčicou a vyberie sa na večeru do reštaurácie. Tam postretne sympatickú servírku s ktorou postupne nadviaže vzťah. Veľmi civilne zobrazený vzťah dvoch ľudí v strednom veku, bez prehnaných romantických scén a patetických rečí, ovšem s nečakaným finálnym twistom (nečakaným hlavne preto, že som si neprečítal obsah filmu od Českej televízie). Osvedčená kvalita od režiséra Drhu za štyri čajové maslá. ()

Mates Hradecky

Socialistická soft erotika - Zdena Hadrbolcová zcela bez závoje v kombinaci s restauračním pornem - hovězí na víně s dvojkou červeného 24.40 Kčs!!! ()