Křižovatka osudu

Around the Bend

Križovatka osudu

USA, 2004, 80 min

Vtipná a dramatická road movie s dědou, otcem a synem, které vyslal na vzpomínkovou a usmiřovací jízdu s rozptylováním popela ze své a psí urny ve své závěti umírající praděd. V hlavních rolích dědy a pradědy mí oblíbení Christopher Walken a Michael Caine. Trailer: http://www.csfd.cz/film/179827-krizovatka-osudu-around-the-bend/videa/(7.9.2009)

Jízda po KFC, jedna stříbrná lžíce a několik zpopelněných nebožtíků v malém pohodovém filmu o trpkých věcech, kterému dominují čtyři mužské herecké generace.Počínaje pradědou Michaelem Cainem a konče benjamínkem Jonahem Bobou. Nejsympatičtější role Joshe Lucase. Nemluvě o tom, že Christophera Walkena jsme viděli opět tančit ... Bohužel děj samotný ale ničím nevyniká ani nevybočuje, byť je klasické schéma rodinného dramatu o odpuštění a smíření řízlé nezávislou road movie...(13.9.2009)

79 % - Jestliže v tomto dramatu něco opravdu výrazně vyniká do nadprůměru, pak je to výkon Christophera Walkena, který bývalého feťáka, vracejícího se „na místo činu“, zahrál naprosto brilantně. Se „synem“ Joshem Lucasem vytváří výborně působící dvojici protikladů, které se vzájemně odpuzují i přitahují. A filmový matador Michael Caine? Přestože nemá prostor více než dvacet minut, také on se zhostil svého partu s velkou grácií. Samotný příběh ne že by byl tak úplně originální, ale díky zmíněným hereckým výkonům a svižnému scénáři se na Křižovatku osudu velmi dobře kouká.(31.10.2005)

Pribeh o generaci ctyr muzu a jejich setkani, ktere je nasledovano smutnou udalosti, jez da podnet k vyletu do jizni casti USA s prubeznym objasnovanim minulosti a zivotnich kroku. Sympaticke drama s neohranou tematikou netradicnich zivotnich udelu s civilnimi vykony vsech hercu, kteri jsou vyborni at uz se jedna o starsi generaci ci prekvapive i zastupce te mladsi. 75%(16.2.2009)

• Radiq

Nic převratnýho v tom příběhu nehledejte, herecký výkony moc nehodnoťte a třeba to pak přežijete v pohodě. Má-li vám to zůstat v paměti, dělejte si během filmu poznámky a pak si to nechte někam vytetovat, protože mě to okamžitě po shlédnutí z hlavy mizí. Není to komedie, není to rodinnej film, je to trochu road movie s trochu dojemným koncem. Je to film, u kterýho se možná místama pousmějete, ale nesmějete se. Je to film, na kterej se dá vzít holka do kina. Je to celkem sračka.(4.5.2007)

• - Michael Caine, ktorý je v tomto snímku filmovým otcom Christophera Walkena, je od neho v skutočnosti starší iba o desať rokov. (genetique)

• - Katrina (Glenne Headly) pozerá na začiatku filmu vo svojej izbe horor Loď duchov (2002). (genetique)