Reklama

Reklama

Křižovatka osudu

  • USA Around the Bend (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Čtyři generace mužů z jedné rodiny se setkávají v restauraci rychlého občerstvení. Řeklo by se: "Normální rodina." Ale pradědeček Henry ví až příliš dobře, že slovo normální není právě na místě. Naštěstí i život plný chybných rozhodnutí se dá napravit - někdy radostí, někdy smutkem nebo odpuštěním v ten pravý okamžik. Proto Henry vymyslí zajímavý plán... Christopher Walken, Josh Lucas, Michael Caine a Jonah Bobo jsou ústřední čtveřicí tohoto road-trip filmu, který vás provede jihozápadem Spojených států. Smích, pochopení, odpuštění a usmíření. To vše naleznete na cestě, kde už příští křižovatka může být křižovatkou osudu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

DavidS. 

všechny recenze uživatele

Jízda po KFC, jedna stříbrná lžíce a několik zpopelněných nebožtíků v malém pohodovém filmu o trpkých věcech, kterému dominují čtyři mužské herecké generace.Počínaje pradědou Michaelem Cainem a konče benjamínkem Jonahem Bobou. Nejsympatičtější role Joshe Lucase. Nemluvě o tom, že Christophera Walkena jsme viděli opět tančit ... Bohužel děj samotný ale ničím nevyniká ani nevybočuje, byť je klasické schéma rodinného dramatu o odpuštění a smíření řízlé nezávislou road movie... ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Ďalší z rady príjemných filmov s vďačnou témou zo života, ktorá však opäť nesklame. V príbehu, v ktorom si herci nemusia nič dokazovať a o to lepšie sa na nich pozerá. Téma, ktorá vyzdvihuje a drží v príbehu životné a rodinné priority, a možno si za pár dní nebudete vedieť spomenúť na príbeh, no budete si pamätať, že počas jeho sledovania vás zahrial pri srdci, pohladil dušu a zútulnil sledovanie. K tomu tragická komickosť, ktorá filmu pridáva na atmosfére. A záver, ktorý ste už videli neraz, ale vidieť ho znova nikoho nepobúri. 80%. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Pre mňa jedno z najpríjemnejších prekvapení roka 2004. V hlavných úlohách skvelí herci aj v najmenšej úlohe, čierny humor, hriechy minulosti, smrť s ktorou sa treba zmieriť a chyby, ktoré sa snažíme napraviť na poslednú chvíľu (plus odpúšťanie, ktoré nejaký čas trvá). Bál som sa, že sa KRIŽOVATKA OSUDU bude brať príliš vážne, ale presne zvolená dávka humoru/drámy to zachránila. Druhý raz som sa bál, že tvorcovia na konci zakopli, keď Josh Lucas vykročil k autu. Ale hneď sa vrátil. Ste už pripravení, alebo ešte stojíte na schodisku? ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Podařené černohumorné pojednání o smrti, zpopelnění, rozptylu a plnění posledních přání, ať už jsou jakákoliv. Křižovatka osudu má štěstí na fantastické herecké obsazení a poutavý příběh, který se sleduje velice příjemně a ubíhá zrovna tak, jako americká krajina okolo toho prastarého VW (tj. rychle a s pohodou). Čtyři čisté. ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Nic převratnýho v tom příběhu nehledejte, herecký výkony moc nehodnoťte a třeba to pak přežijete v pohodě. Má-li vám to zůstat v paměti, dělejte si během filmu poznámky a pak si to nechte někam vytetovat, protože mě to okamžitě po shlédnutí z hlavy mizí. Není to komedie, není to rodinnej film, je to trochu road movie s trochu dojemným koncem. Je to film, u kterýho se možná místama pousmějete, ale nesmějete se. Je to film, na kterej se dá vzít holka do kina. Je to celkem sračka. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (3)

  • Michael Caine, ktorý je v tomto snímku filmovým otcom Christophera Walkena, je od neho v skutočnosti starší iba o desať rokov. (genetique)
  • Natáčelo se na několika místech v Novém Mexiku. (Lumberjack)
  • Katrina (Glenne Headly) pozerá na začiatku filmu vo svojej izbe horor Loď duchov (2002). (genetique)

Reklama

Reklama