Nůžky

Alfi Kabiljo

Scénografie:

Craig Stearns
  • bassator

Vůbec ničím originální thriller, na který zítra zapomenete... 28. 12. 2010 - 25%(30.5.2011)

• moviefan4

No ako začať. Asi tým že som mal od filmu moc velké očakávania. A to bola velká chyba. Film ból zbytočne moc dlhý a tým pádom aj vo väčšine času nudný. Ale film v základe zlý neból, ból pre mňa moc nudný. Herci boli dobre obsadení. Niektoré postavy boli pre mňa zbytočné alečo už. Záver bol docela fajn. 2* za Sharon Stone a za nápad.(3.1.2016)

• MM_Ramone

Sharon Vonne Stone patrila koncom osemdesiatých a celé deväťdesiate roky minulého storočia medzi najpopulárnejšie hollywoodske herečky. Bola považovaná za sex symbol. Objavila sa vo viacerých kvalitne natočených filmoch. Spolupracovala s prvotriednými režisérmi a hercami. No mne to jej herectvo vždy prišlo akési nudné a silené. Jeden z najnudnejších a herecky najafektovanejších výkonov podala v podivnom americkom thrilleri "Scissors". **(3.9.2016)

• K.I.N.G.

"Frank De Felitta" je režisér, který během své kariéry natočil dva výraznější počiny. Tím prvním je televizní horor "Dark Night of the Scarecrow", originální snímek, který téměř šokuje svou podmanivou atmosférou, zážitek, na který hned tak nezapomeneš. A tím druhým je právě tento film "Nůžky", dalo by se říct, že skoro pravý opak. Všechno, cos už viděl/a někde jinde a co si určitě nebudeš chtít pamatovat velmi dlouho je tu zamotané do obrovského klubka, ze kterého sice nakonec vede cesta ven, ale i tak se mi zdá, že to všechno prostě nějak moc nesedělo. Asi nejpodivnější thriller, co jsem kdy viděl.(17.1.2012)

• Nick Tow

Na rozdiel od nadšených komentujúcich kolegov, (len na základe nich som do filmu napriek váhaniu predsa len "išiel") som v Nožniciach nenašiel nič stiesňujúce ani drsné. Iba násilne skonštruovaný príbeh, ťažkopádnu réžiu a chvíľami až komicky "prehrávajúcu" Sharon, ktorej som veril asi tak, ako keby Sagvan Tofi tvrdil, že väčšinu svojho života presedel v Univerzitnej knižnici. Pár svetlých (najmä vizuálne pôsobivých) momentov sa udeje v "kašírovanom byte", ale doporučiť tento film by som si dovolil iba ak členom fanklubu SS. Od Základného inštinktu delí tento film iba necelý rok - kvalitatívne ho ale delia svetelné roky.(11.2.2011)

• - Po úspěchu Sharon Stone ve filmu Basic Instinct byl tento film v Německu přejmonovám na "Final Instinct". (Chatterer)