Sissi a Yetti

• Německo Lissi und der wilde Kaiser (více)

Sissi a císař Franz. Nádherný pár v nádherném světě. Světě tak zdravém a harmonickém, že to nemůže být ani pravda. Vše je dokonalé. Všeho je dostatek – peněž na zátop, čokoládových kuliček na golf. Občas musí sice císařský pár vládnout a reprezentovat, ale to vše je ve světě Sissi a Franze „úžasné“. Dokud se nezačnou objevovat temná mračna na jinak blankytně modré obloze… Císařovna Sissi je unesena.

Ačkoli nemá žádnou stopu, kterou by sledoval, vydává se neohrožený a nebojácný Franz do horečnatého stíhání únosců. Díkybohu brzy narazí na krátké vzkazy, které Sissi dokázala během cesty zanechat. Nicméně, obsah vzkazů a jejich rekonstrukce jsou pro Franze nečekaným šokem! Franz to ale nevzdává a reaguje jako jakýkoliv jiný vládce jeho povahy: zuřivostí! A tak začíná divoký hon, který se nezastaví ani před hranicemi jeho země. (oficiální text distributora)

Camatius

Nešiel som do kina so žiadnymi extremnymi očakávaniami - už podľa hodnotení ku ktorým sa človek dostal. Ale až do dnešného dňa sa mi nestalo aby som z kina odchádzal sklamaný a ľutoval aj tých 45 korún čo to stálo. Ale po poriadku: Prvé dve minúty vyzerali zaujímavo. Po nich nasledoval dlhý (a asi až príliš dlhý) sled gagov použitých už v desiatkach filmov a dvojzmyselných "vtipov", ktoré sú vzápätí vysvetlené keby ich nahodou niekto nepochopil. Takze jedna hviezdička, v preklade tak 15%, a to všetko za animáciu, pár kameňákov a čaj. ()

pasqviL

Německé filmy mají pro mě v sobě jakousi odpudivou vlastnost. Ale tahle naprosto trhla místy až úchylná parodie na monarchii mě prostě dostala. Ve filmu padají chytré a vtipné hlášky i když docela z drsnějšího soudku, čili to rozhodně není pro nejmenší :). A vlastně co může být lepší než Stresovat potkány. ()

Miloško

Keď to tak berieme,že Lissi und der wilde Kaiser nepatrí deťom,tak je to celkom dobrá zábava,síce s primitívnou animáciou ale s celkom dobrou zábavou. Tých vulgarizmov tu je naozaj minimum,takže dá sa to celkom dobre stráviť.A keď beriete život trochu aj ironicky,humorne tak to neurazí. Ve´d toto je paródia páni.Treba sa pozrieť na kopec amerických filmov,kde je vulgarizmov omnoho,omnoho viac.Len nechápem,prečo je preklad distribútora Sissi...,alebo jej meno je preložene pocas celeho filmu ako Sissi,keď v originály počujeme omnoho lepšiu prezývku,a to Lissi.Preto odporúčam originálny nemecký zvuk,ich akcent,a typicky kostrbatú nemčinu nik nemože nahradiť.Český preklad je plný vymýšlancov....Aj preto,a aj pre toho smiešneho jetiho,dávam skoro plný počet. (DVD,21.12.2008) ()

B.enka

Po dlouhé době jsem se dostala k televizi a tam jsem se zasekla na tomhle filmu - velmi smutné, že tohle byla téměř v Prime Time nejkoukatelnější věc v televizi. Nicméně....nejprve jsem vůbec nechápala, co se to jako děje. Počínaje dabingem, přes Sissinu strip/taneční scénu až po laxní hlas jejího bratrance s bolavým zubem, tázajícího se Boha, zda se má utopit v jezeře nebo ne. Když jsem se dostala z počátečního šoku a opravdu i po několikerém protření očí a zavrtění hlavou se na film dobrovolně dívala dál, tak jsem se i párkrát zasmála - přiznávám (what a shame). Tahle sexuální pohádka (rozhodně ne) pro děti, je mi stále trošku záhadou, ale zároveň musím říct, že když se člověk odprostí od svého mozku, přeruší si v něm veškeré obvody a tudíž vůbec nepřemýšlí, tak se u tohoto filmu může i pobavit.) ()

DooFooS

Inteligence to moc nepobralo, ale to já taky ne, takže se k tomuto animáku vděčně vracím a pokoaždé si najdu něco jiného, co mě rozesměje. A může to být třeba i jen nevěřícný pohled spoludiváků, kteří jsou totálně zaskočení dabingem a neuvěřitelným přehráváním postav, může-li to jeden o animovaných postavičkách vůbec napsat. No ale řekněte, kde jidne se chodí na lov bukvic a na mušce se záhy ocitá krasobruslař v růžovém, či ve kterém filmu si císař stěžuje na náklady na topení, aby mu komorník v pozadí dával za pravdu přihazujíc papírové bankovky do ohně? ()

ZHODNOTITEL

Bylo tam několik momentů, u kterých jsem se opravdu nasmál a líbili se mi. Prostředí, ve kterém se film odehrává bylo taky moc fajn, parádní hudba, ale příběh takový nijaký, nezajímavý. ()

BlueNeon81

Tento film som CHVÁLABOHU videl len v pôvodnom znení. Je jasné, že mimo nemecky hovoriacich krajín bude význam tohoto filmu nepochopený (až na skalných fanúšikov Bullyho a jeho Bullyparade), ale toto bola myslím si trefa do čierneho. I keď hrané skeče mali čo do seba, ani animovaná forma nijak nezaostáva. Na to, že ide o nemecký animovaný film, tak jeho vizuál v 3D CGI dopadol veľmi slušne. Je to síce Bullyho "najsprostejší" film, ale parádne som sa pobavil. Pre deti však vhodný nie je. :) ()

Ironhead odpad!

Naprosto nevtipne, trapne, suche... nejen ze mne jediny "ftip" v tomhle veledile nepobavil, ale pri nekterych scenach mi bylo vylozene trepane asi jako u Kamenaku... proste nemecky "humor" a zpracovani jak pro nizkorozpoctovou TV pred deseti rokama... ruce pryc!!! ()

JackieBliz

Někdy jsem se zasmála, někdy se i styděla, jak se na to vlastně můžu dívat na takovou stupiditu, ale vcelku dobrá parodie na všemi obdivovanou Sissi. Určitě ne pro děti. ()

marrrrian

Často som to počas prepínania televízie videl, ale vizuál tohto diela ma tak odpudzoval, že som to vždy len prepol ďalej. Až raz prišla kríza, nebolo čo pozerať a ostal som pri tomto. Šok. Miestami vtipné, hnusná Sissi, postavy nanajvýš debilné a dabing kapitola sama o sebe. Nevkus a zároveň neskutočný úlet. ()

Radek273

Narážky nevhodné, v mnohých případech nucené .. prostě takový guláš, kde se s nadějí tvůrci snaží alespoň o nějaký vtip! Smutné!!! A nakonec perla, "nejkrásnější ženu" na světě dabuje chlap .. to opravdu mluví za vše! ()

Teachman odpad!

Námět a zápletka: 1/10 ... Vizuální stránka: 2/10 ... Soundtrack: 2/10 ... Didaktický potenciál: 0/10 ... Celkový dojem: 1/10. ()

MyFairLady

uau.. uz pri kupovani listkov nas predavac upozornil, ze hoci je to rozpravka, nie je pre deti a je vulgarna (vysvetlil nam, ze mu ista mamicka, ktora na film bola so svojim dietatom, prisla vynadat, tak pre istotu upozornuje dopredu:) cely cas sme s priatelom rozmyslali, ake to uz len moze byt vulgarne. vulgarne asi nie je spravny nazov, ale dvojzmyslov sa tam naslo viac ako v poctivej tinedzerskej hlupej parodii. najprv som bola celkom slusne prekvapena a pocit udivu ma sprevadzal cely film. nemozem ale povedat, ze by som sa nepobavila, niketore sceny a vyroky stali za to (stresovanie potkanov, kralovska zahrada s fontankami), len by som chcela vediet, ako mohli tvorcovia vymysliet nieco taketo:)) ale chvalim postavu temneho krala s bolavym zubom - ten mal styl:) ()

Korsak

Zajímavý film, který rozhodně není pro děti. Král Buzi (König Bussi von Bayern) je zdařilou karikaturou „šíleného“ krále Ludvíka II. Bavorského, zamilovaného do Richarda Wagnera, jeho hudby a labutí, žijícího na zámku Neuschwanstein. Ludvík, který svou horlivou stavební činností a okázalým utrácením doslova vydrancoval bavorskou státní kasu, za záhadných událostí utonul roku 1886 ve Starnberském jezeře. Němcům je stejně známý, jako nám Rudolf II. Scéna, kdy ve filmu král Buzi medituje, zda má nebo nemá skočit do jezera, je tak ukázkou vpravdě drsného černého humoru. První část filmu kopíruje scény ze slavné trilogie o Sissi s Romy Schneiderovou v hlavní roli. Kdo si trilogii pustil před cestou do kina, užíval si zábavu ještě mnohokrát víc než ten, kdo tuto klasiku viděl kdysi dávno. Někdy se totiž v dialozích objeví pouhá zmínka, odkazující na scénu z filmu, která u znalců okamžitě vyvolá přinejmenším úsměvnoou reakci. Film je plný oplzlých narážek ve všech možných podobách - od roztomilé nejapnosti císařovny (mimochodem, v originálu se jmenuje Lissi a ne Sissi - aby se odlišila od skutečné rakouské císařovny a české královny Alžběty Bavorské; změněná jsou všechna jména i místní názvy) při čtení vlastní básně (zase odkaz na trilogii se Schneiderovou, kde ovšem její báseň četla císařovna-matka Žofie) až po nechutné narážky, které si mohli tvůrci odpustit. Tahle nevyváženost provází celý snímek - někde si člověk říká, že by bylo možné v humoru přitvrdit, jinde zas ubrat. Na vyznění filmu se poněkud podepsal i český překlad. Zatímco v originále byl císař Franz (alias František Josef I.) oslovován Veličenstvo (Majestät), v českém znění mu říkali Výsosti (titul ostatních členů panovnické rodiny). Výkon Lumíra Olšovského, dabujícího oba členy vladařského páru, ale rozhodně stojí za poslech. Snímek má nádech karikatury, obrazové zkratky, která sice není kvalitní ve srovnání se špičkovými výtvory moderní počítačové animace, ovšem v pohádkově laděném příběhu není ani na škodu – vzpomeňme si jen na neumělé dekorace českých pohádkových televizních inscenací ze 70. a 80. let, které jsou primitivní - a přece mají své kouzlo. Sissi a Yetti je podle mne docela povedená komedie, která zvlášť historie znalé obecenstvo rozhodně pobaví. Důrazně ji ale nedoporučuji náročným divákům. Sissi a Yetti je totiž nenáročná řehtárna, která má jediný cíl a poslání - rozesmát diváka za každou cenu. ()

shinlove

Nečekené! Dávám 4*! Je to taková blbost, že se člověk směje od začátku až do konce! :) Nevím přesně, do jaké věkové kategorie byl film směřovaný, což mu zřejmě nejvíce uškodilo. Určitě není pro děti a aby byl výhradně pro dospělé, na to to ještě není. Takže bych řekl, že ideálně pro puberťáky...jenže pod jejich "tvrďáckou" úroveň by bylo, aby šli na animovaný film do kina...Každopádně mě, jako celoživotnímu puberťákovi se tento film moooooooc líbil! :) ()

siki37

mám rád dvojzmyselný humor a v tomto animáku ho boli plné priehrštia. ak sú muži veľké deti, tak táto rozprávka prešpikovaná sexuálnymi narážkami je presne pre nich. ako milovník európskej histórie oceňujem, že príbeh zasadili do reálneho prostredia, medzi reálne osobnosti. a prečo nie? veď aj členovia cisárskej rodiny boli ľudia z mäsa a kostí a určite mali tiež svoje neresti. páčilo sa mi to a viaceré hlášky stáli za to! ()