poster

Zeptej se prachu

 • USA

  Ask the Dust

 • Slovensko

  Spýtaj sa prachu

Drama / Romantický

USA, 2006, 117 min

Režie:

Robert Towne

Scénář:

Robert Towne

Kamera:

Caleb Deschanel

Producenti:

Tom Cruise, Don Granger

Scénografie:

Dennis Gassner

Kostýmy:

Albert Wolsky
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • WANDRWALL
  ***

  Film je vtipný, romantický, i smutný. Ze všeho něco. Děj se mi při prvním shlédnutí líbil moc. Odehrává se sice v období americké hospodářské krize, ale to neznamená, že by hlavní postavy řešili stále dokola co jíst, kde spát, či co dělat. Kdybych byl ženou, tak bych dal ale přednost boháči před pisálkem, kterému Camille moc nerozuměla, ale cosi ji k ní přitahovalo...Koukněte se, a uvidíte co.(25.9.2010)

 • Violeta
  **

  No úplně nuda mi to nepřišlo. Trošíčku plytký možná.. Vlastně si moc nevybavuju o co šlo, ale to určitě ne proto, že by to bylo nudný nebo tak něco!! :)(15.7.2008)

 • k212
  **

  Zeptej se prachu je hybrid, který si neumí vybrat mezi brutálně-otevřenou romantikou a-lá Bukowski a standardně ubrečenou melancholií. Colin Farrell coby drzý, sebestředný a vysokomyslný floutek, co se rád strojí a srší vtipem, popřípadě urážkami, prochází vztahem (vztahy), aby nakonec na cestě hledání dospěl k úchvatnému závěru, že koho milujeme, toho nesmíme urážet a ponižovat (ale to vlastně byla stigmata z dětství, takže ho to omlouvá :-) Ne skutečně, já to Colinovi uvěřila, alespoň v první části tohoto rozvláčného dílka. Salma Hayek mu občas přihrává, ale jinak je tu tak nějak na ozdobu, ostatní herci působí skoro neviditelně až nedůležitě (i když židovská vychovatelka trochu vyčnívá). Vůbec mi všechny postavy -vyjma páně spisovatele Artura- připadají nanicovaté, bez pozadí a psychologizace, dokonce i hlavní ženská postava. Zeptej se prachu je film, který ve mě po určité době sledování vzbudil dojem, že se dívám na lepší televizní film, protože filmové prostředky, dekorace a výprava nejsou průměrné. Ale to je vlastně všechno, co ve mě tohle studené dílko vzbudilo. Škoda.(11.10.2006)

 • Květula
  ****

  Colinovi to sluší, Salmě taky, a když budete mít tu správnou náladu, bude vám to stačit.(2.11.2006)

 • Skip
  **

  To, co ve Fanteho knize perfektně fungovalo, je ve filmu úplně v háji. Nevím jestli je to těžkou zfilmovatelností nebo neschopností tvůrců. Ač se zdá román jednoduchý, lehce napsaný, vylámali si na něm pořádně zuby. A dobře jim tak za ty stupidní změny, které provedly.(20.4.2009)

 • - Robert Towne se seznámil s původní knihou již v sedmdesátých letech. Jejího autora tehdy potkal během rešerší pro scénář k filmu Čínská čtvrť (r. Roman Polanski, 1974). Začal se o ní zajímat a scénář dokončil až na začátku devadesátých let minulého století. Dlouho potom nemohl sehnat finance na natáčení a text si mezi sebou pohazovala studia i přesto, že se o něj zajímal Johnny Depp. (imro)

 • - Ještě předtím měl práva na knihu Mel Brooks, ale dlouho se neměl k činu, a tak mu práva vypršela. (imro)

 • - Zeptej se prachu je pouze čtvrtý režijní počin Roberta Towna. Známější je spíše jako scenárista – napsal například Firmu (r. Sydney Pollack, 1993) či první dva díly Mission: Impossible (r. Brian de Palma, 1996 a John Woo, 2002). (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace