Hrdinové z říše Gaja

• německý

Zurück nach Gaya

• španělský

En busca de la piedra mágica

• slovenský

Hrdinovia z ríše Gaja

Back to Gaya

Snurks, The

Fantasy / Animovaný / Rodinný

Německo / Španělsko / Velká Británie, 2004, 91 min

Evropský 3D animovaný snímek se také snaží vystrkovat růžky a hodlá zapadnout mezi ty americké, které se na nás náhle sypou jako kroupy při bouřce. A určitá snaha je, ale přeci jen by bylo potřeba ještě doladit nějaké ty chybičky. Kresba je zajímavá, ale chybí tu smysl pro detail. Animace se mi jeví v průměru. Rozpohybováno bylo co bylo třeba a šmytec. Není však špatná a dívat se na to dá. Ale scénář je nějak chudý na humor. Popravdě, nezasmál jsem se ani jednou. Příběh si hraje s dobrodružnou tématikou a vcelku obratně. Některé dialogy však tahají za uši. Určité hlášky dávají najevo, že snímek není určen pro malé děti. Pro ně se mi to zdá poněkud drsné a neuchopitelné. A tak snímek spadá do průměru a v konkurenci moc díru neudělá.(18.12.2013)

Na to, ze film vzniknul v nemecku, to vubec neni spatne, ale v konkurenci americkejch animaku a ted nemyslim jen pixarovky, moc sanci nema. A pritom na filmu neni nic vyrazne spatnyho. Pribeh je vcelku dobrej a docela originalni, hudba je prevazne taky slusna a animace, ackoliv neni nak uchvatna, tak je prijemne koukatelna a rozhodne neurazi. I samotne postavy jsou fajn a nastesti se tu moc nepoucuje, navic hlavni vymastenec Zino mi krapet pripomnel Zappa Brannigana. Ale i pres to vsechno a pres fakt, ze tu je obcas naka napinava a sem tam naka vtipna scena a akci se taky nesetri, film zkratka neudrzi v napeti a je takovej rozvleklej, ze sem se misty i krapet nudil.(3.9.2007)

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 8/10/// +dobrá animace, slušná akce, která je dost dobře zpracovaná, Alanta (důkaz, že i animovaná postava dokáže být pěkně sexy) -trošičku zvláštní, možná slabší scénář i příběh (neříkám, že špatný), taky škoda, že tenhle snímek není vtipný (zvlášť jak jsme poslední dobou u animáků zvyklý/// Hrdinové z říše Gaja je snímek který vás ničím moc neohromí, ale ani by vás neměl urazit. Je to spíše neškodná hříčka, zřejmě určená hlavně dětem, kterým se tento film bude určitě líbit. A dle mého je celkový dojem hodně ovlivněn tvůrci a jejich původem./// Celkem 57%///(16.3.2008)

• kaylin

Evropské animované filmy se snaží dohnat ty americké. Problém je v tom, že animace v USA je na skutečně vysoké úrovni. Pokud v Evropě vznikne dobrý animák, je mnohdy omezen pouze na klubovou produkci. Pokud jde do kin, je to jen proto, že nechce být evropský, ale snaží se tvářit americky. Nemůže se ale jednat americkému, pokud ho jenom kopíruje, navíc špatně. "Hrdinové z říše Gaja" mi na první pohled vadí svou animací. Prostě se mi nelíbila. Je taková... ošklivá. To je asi to nejlepší slovo. Myslím, že dětem se nebude líbit. Navíc není ani nijak propracovaná. Obličeje zde vypadají jako špatně udělané latexové masky. O to horší je, že se animátoři pustili i do lidských postav, které vypadají jako loutky z nějakého děsivého musea. Další problém filmu je v tom, že chce být ještě víc americký, a tak je tam jeden tajemný záporák, prostě čisté zlo, proti kterému mohou hrdinové na konci bojovat. Polovinu času je tak film vlastně jen putováním o ničem, které trochu předběhlo "Arthura a Minimoje", ale rozhodně není tak zajímavé nebo zábavné. Co opravdu nesnáším, to jsou příběhy, kde se postavy setkávají se svým stvořitelem a zjišťují, že vlastně nemají skutečně existovat. Tohle téma je tak příšerně provařené, že nechápu, jak to ještě může někdo považovat za skvělý prvek. Přijde mi tak, že si Evropané zase jednou vzali z amerického animáku špatný příklad, a místo toho, aby vytvořili něco osobitého, splácali cosi, co se snažilo dětem ukázat, že i evropský film může být dobrý. Tenhle záměr se ale ošklivě nepovedl. Zlatý želváček Sammy, který je alespoň roztomilý. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/10/zitra-nehrajeme-lovci-dinosauru.html(1.3.2013)

• pistik

Toto, že bolo robené počítačom? veď ešte aj animačky obyčajnýchpočítačových hier spred štyroch-piatich rokov vyzerajú lepšie, prepracovanejšie a uveritelnejšie. Hoci berem v úvahu, že určite nemali na tvorbu filmu rozpočet ako mal napríklad Shrek 2, ale aj tak by takýto film, ktorý sa tváril vážne nemal pôsobiť ako hlúpa zlátanina plná klišé.(31.12.2006)