Hrdinové z říše Gaja

• německý

Zurück nach Gaya

• španělský

En busca de la piedra mágica

• slovenský

Hrdinovia z ríše Gaja

Back to Gaya

Snurks, The

Fantasy / Animovaný / Rodinný

Německo / Španělsko / Velká Británie, 2004, 91 min

Poprskat to uplne nemuzu - zaujala me docela ta intertextualita a nektery hlasky, ze kterejch muzou mit deti hlavu jako meloun. Ale stejne tak je pravda, ze ta animace je spis herni a cely je to takovy nevyvazeny, jako by autori sami nevedeli, pro koho to vlastne tocej. Dospelej z toho odvazanej nebude, ale dite taky ne. Proste to zatuhlo nekde uprostred cesty a nakonc je z toho jen divnej zvlastni nedodelek. Nema cenu hodnotit s Pixarem a dalsimo, tohle je proste neco jinyho, min prvoplanovityho - ale otazka je, jestli umyslem, nebo vinou neschopnosti.(17.4.2007)

Ne až tak špatnej animák, jak jsem čekal. Pravda, s 3D animací ze zámoří se nemůže srovnávat, ale přesto na mě působil mnohem lepším dojmem, než třeba upachtěnej MravenecZ, infantilní Madagaskar nebo přeplácanej Shrek 2. Největší chybou je, jak už to bývá, nepropracovaný scénář. Po počátečním asi čtvrthodinovým rozjezdu nabitým když ne dějem, tak akcí, se tvůrci začnou plácat na místě jako pták lapený v nánosu ropy. Postavy chodí zprava doleva, jakoby se ztratily v mlze a spíš prostě čekají, až jim náhoda přihraje pod ruku další příběhovou berličku. Matrixovský souboj princezny s krysami je už opravdu hodně zprofanovaný a děj celkově příliš moralistický. Přesto mi tenhle kresleňák přišel jako svěží závan do všech těch humornými hláškami, sebeobětováním, nečekaným hrdinstvím od zbabělců nebo nešiků nabitých megaspektáklů z USA. Hlavní hrdinové tady jsou, kromě princezny, přeci jen mnohem zábavnější a neobvyklejší. A konec se mi taky líbil.(7.5.2007)

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 8/10/// +dobrá animace, slušná akce, která je dost dobře zpracovaná, Alanta (důkaz, že i animovaná postava dokáže být pěkně sexy) -trošičku zvláštní, možná slabší scénář i příběh (neříkám, že špatný), taky škoda, že tenhle snímek není vtipný (zvlášť jak jsme poslední dobou u animáků zvyklý/// Hrdinové z říše Gaja je snímek který vás ničím moc neohromí, ale ani by vás neměl urazit. Je to spíše neškodná hříčka, zřejmě určená hlavně dětem, kterým se tento film bude určitě líbit. A dle mého je celkový dojem hodně ovlivněn tvůrci a jejich původem./// Celkem 57%///(16.3.2008)

• Darik

Zajímalo by mě, kdo mohl napsat tak příšernej scénář. Mám rád animáky a u tohohle počinu se mi animace líbila, ale to je tak všechno. Žádný pořádný vtip, u kterého by se člověk ze srdce zasmál a ani zápletka tu není nic extra. Prostě scénáristi u tohoto filmu pos**li vše, co se jen dalo. 2* za povedenou animaci a za Emily Watsonovou.(30.3.2010)

• pistik

Toto, že bolo robené počítačom? veď ešte aj animačky obyčajnýchpočítačových hier spred štyroch-piatich rokov vyzerajú lepšie, prepracovanejšie a uveritelnejšie. Hoci berem v úvahu, že určite nemali na tvorbu filmu rozpočet ako mal napríklad Shrek 2, ale aj tak by takýto film, ktorý sa tváril vážne nemal pôsobiť ako hlúpa zlátanina plná klišé.(31.12.2006)