Tlukot mého srdce se zastavil

• Francie De battre mon coeur s'est arrêté (více)

Osmadvacetiletý Tom Seyr (Romain Duris) je kriminálník stejně jako jeho otec Robert (Niels Arestrup). Náhoda mu přivede do cesty klavír, díky němuž se rozpomene na svou starou touhu stát se koncertním mistrem jako jeho matka. Hrát ho učí Číňanka Miao Lin (Linh Dan Pham), která nerozumí ani slovo francouzsky, takže se hudba stává jejich jediným dorozumívacím nástrojem. A pak se jednoho dne opět vynoří na světlo jeho temná minulost... (oficiální text distributora)

mira.l

Jedna hvězdička spíš ze soucitu, a že jsem to dokoukal. Co to vlastně bylo? O čem to vlastně bylo? Jak se zapomenutý klavírní talent stal z poněkud grázlovitého obchodníka s nemovitostmi zase klavíristou? Nebo nestal?? Nene, tohle šlo nějak mimo mně. Hlavní hrdina byl stejně nervózní jako celý film. Nebo obráceně? Vidět a zapomenout. ()

RobbieM@N

Kdo viděl Romaina Durise v Erasmu mohl mírně pochybovat o jeho snaze hrát gangstera, ale role mu hodně sedla, vžitý do svého charakteru byl dostatečně, a protože se objevil prakticky v každé scéně, byl to jeden z nejstěžejních aspektů. Tím, že byl film tak silně zaměřený pouze na něho, hodně vynikla psychologie jeho postavy, které však podle mě značně uškodilo, že nebylo užito vnitřních monologů, divák nemůže mít úplně pocit vcítění se do emocí postavy a proto jeho záměry či činy na plátně jsou nejasné, jeho roztěkanost jaksi nedochází k vysvětlení až konec to osvětluje. Cesta jeho charakteru tak není spojena s moc velkými dějovými zvraty, děj plyne opravdu stejně pomalu jako krásné koncertní melodie, kterými je film protkán. Typ komorního filmu, pro který mám jednoduše slabost, za zmínku ještě stojí krásná Linh Dan Pham. ()

jafuska

Asi jsem moc nedocenila kvalitu tohoto filmu, ale ačkoliv jsem chtěla, jaksi mě unikalo celý samotný děj, který mě nepřišel teda zase tak super, mladík, který se dostal na špatnou cestu a možná viděl v naději v lepší život pomocí klavírní hudby, ale minulost ho vždycky dostane, a navíc dabing, ten teda byl příšerný, a to taky dělá svoje ()

cinema_cz

Navzdory tomu, že je Audiardův snímek v základu především moralistním vzorcem, jeho realizace je natolik obratná a herecky působivá, že dokáže bez potíží přesvědčit. (Iva Hejlíčková, Ci 06/2008) ()

Gortyna

Roztěkanost, rozsekanost čiší z filmu na Smrt.ku a Brutale. Musím s nimi souhlasit, nicméně taky přiznat Romanu Durisovi charisma a talent. Kdyby jen konce většiny filmů nebyly tak předvídatelné... Asi je to daň uplatnění na filmových trzích. ()

dvurkarlin

Čekal jsem kdy se dostaví dobrý film a byl jsem odměněn. Roztěkanost filmu mi připadala vhodná vzhledem k tomu, jak byl roztěkaný Tom. ()

BarVo

Hlavná postava bola nesympatická, asi zámerne. Akurát, že tým pádom bolo ťažké sa s ním zžiť. A divný happyend pritiahnutý za vlasy. Ale inak, radosť pozerať. ()

katakomb

Celé to osciluje mezi nezáživným příběhem člověka s uměleckou touhou na životní křižovatce a naspeedovanou, až hysterickou business gangsterkou z prostředí realit. Nevím, co bych na filmu hodnotil pozitivně, herecký výkon Romaina Durise mi připomínal spíš výstup člověka s poruchou ADHD nebo člověka pod vlivem drog střídavě s alkoholovýn absťákem. Režijně žádná sláva, scénáristicky ani herecky taky nic moc.. Celé to bylo nudné a těžkopádné stejně jako protagonistův přednes na klavír. ()