Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Byl natočen v roce 1938, hudbu k tomuto zajímavému a dodnes velmi uznávanému hudebnímu filmu složil známý hudební skladatel Irving Berlin, který byl současně autorem námětu. Bravurně zrežíroval režisér Henry King. Tyrone Power zde hraje talentovaného hudebníka Rogera „Alexandera“ Granta – hrajícího na housle. Tak jako každý začínající umělec si musí pochopitelně i s ostatními přáteli hudebníky jako je třeba i klavírista Charlie – hraje ho Don Ameche, přivydělávat, až jednou se jim naskytne neuvěřitelná příležitost. Zpěvačka Stella Kirby – Alice Faye, se uchází právě tak jako Rogerovi „boys“ o místo v jednom lepším zábavním lokále, a přináší si s sebou noty, které jí napsal „začínající“ hudební skladatel. Rogerova (Alexanderova) kapela je vyzvána, aby ukázala co a jak umí zahrát, a oni jako naschvál přišli o noty… „vypůjčí“ si tedy ty Stelliny, a začnou hrát. Stella se k nim přidává a…na světě je nejen nová kapela, ale i nový hudební styl REGTIME. Ve filmu najdete parádní nejen hudební, ale i taneční a pěvecká čísla. Dodnes má film své fanoušky i mezi těmi později narozenými. (marťan)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

Mylouch 

všechny recenze uživatele

Skoro až s přílišnou neúnavností upalující příběh, který v jemné retro ozvěně ragtimové doby přináší trochu scénáristického klišé a slušné civilní pěvecké výkony. Význam pro dnešek spočívá v inspiraci pro filmové následovníky v dalším desetiletí a možná i pro Někdo to rád horké a literární dílo J.Škvoreckého. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Tenhle film není zázračný lehce omšelou hudbou. Není zázračný ani nejednoduchou milostnou romancí. Není zázračný ani trestuhodně odfláknutým motivem první světové války. Ani ta choreograficky excelentní čísla, kdy vede decentní zakrytí oblečené zpěvačky cylindry, mě tolik neberou. Ne, proto ne. Ten film stojí za to vidět kvůli jediné scéně. A ta je zázračná. Ten moment, kdy se zpěvačka podívá na kapelníka a jemu to dojde. Ta chvíle, kdy se zrodí láska. Je to tam. Bez ničeho. Bez předchozího varování. Prostě láska. V pár vteřinách tak bolestně zahraný lidský cit, že to bere dech. Tak kvůli tomu je tenhle film zázračný. ()

Reklama

Svadbos 

všechny recenze uživatele

Otrepaný ale zábavný muzikál mapujúci profesionálne vzostupy a pády horkokrvného aristokratického šéfa skupiny Powera, milého chlapíka, pianistu-skladateľa Ameche a hutnej ale zraniteľnej Faye (v jednej z jej najlepších úloh). Film je ošperkovaný piesňami Irvinga Berlina "Blue Skies", "Easter Parade" a titulnou piesňou. ()

marťan 

všechny recenze uživatele

Byl natočen v roce 1938, hudbu k tomuto zajímavému, a dodnes velmi uznávanému hudebnímu filmu složil známý hudební skladatel Irving Berlin, který byl současně autorem námětu. Bravurně zrežíroval režisér Henry King. Film se odehrává v období před a po I.světové válce. Ve filmu najdete parádní nejen hudební, ale i taneční a pěvecká čísla. Dodnes má film své fanoušky i mezi těmi později narozenými …. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Taková sentimentální pohádka, jenže já mám pohádky vlastně moc ráda. A když je doprovází úžasná hudba, dost těžko jim odolávám. Faktem je, že třebas Gabin tou dobou točil dramata jak víno, ale tohle je muzikál. A muzikál je to skutečně hodně dobrý. A jsem ráda, že jsem slyšela originál ústřední písně, kterou v češtině nazpívala má oblíbená Eva Olmerová. ()

Galerie (33)

Reklama

Reklama