Určitá legenda kolem tohoto filmu mi není příliš trasparentní. Ještě Tyrone Powera bych mohla akceptovat, sem tam nějaké to evropsky laděné číslo, ale vše ostatní je pouho pouhou běžnou limonádou. Raději bych Ethel Mermanovou ve výraznější roli a kostýmy, které by opisovaly dobu děje a nejen dobu vzniku.(1.10.2012)

Nečekaně kouzelný jazzový muzikál! Nejen že je naplněn některými z nejlepších Berlinových melodií (včetně takových šlágrů jako Blue Skies a Heat Wave), ale disponuje i ne úplně pitomou (což u muzikálů rozhodně není pravidlem) love story, která je protkána bystrými a vtipnými dialogy. Hudební čísla mají velmi propracovanou choreografii i režii - a šťávu jim dodává zpěv půvabné Alice Fayové a Ethel Mermanové. Tyrone Power a Don Ameche jsou pak jejich elegantními mužskými protějšky. - Povinnost pro fanoušky klasického jazzu, kteří si ještě dlouho po projekci budou prozpěvovat: Blue skies / smiling at me / nothing but blue skies / do i see...(13.12.2007)

• kaylin

Já jsem asi čekal, že tenhle film bude něčím výjimečný, ale mě prostě výjimečný nepřišel vůbec. Jako kdybych se díval na nezajímavou romanci, která jde spíše cestou dramatu, kde ale jsou i zábavné scény a nějaké to hudební číslo, které mi v hlavě rozhodně nezůstane. Snímek "Alexandrův ragtime band" mi prostě nic moc nedal.(26.5.2016)

Taková sentimentální pohádka, jenže já mám pohádky vlastně moc ráda. A když je doprovází úžasná hudba, dost těžko jim odolávám. Faktem je, že třebas Gabin tou dobou točil dramata jak víno, ale tohle je muzikál. A muzikál je to skutečně hodně dobrý. A jsem ráda, že jsem slyšela originál ústřední písně, kterou v češtině nazpívala má oblíbená Eva Olmerová.(28.4.2013)

Otrepaný ale zábavný muzikál mapujúci profesionálne vzostupy a pády horkokrvného aristokratického šéfa skupiny Powera, milého chlapíka, pianistu-skladateľa Ameche a hutnej ale zraniteľnej Faye (v jednej z jej najlepších úloh). Film je ošperkovaný piesňami Irvinga Berlina "Blue Skies", "Easter Parade" a titulnou piesňou.(23.9.2011)