Skoro až s přílišnou neúnavností upalující příběh, který v jemné retro ozvěně ragtimové doby přináší trochu scénáristického klišé a slušné civilní pěvecké výkony. Význam pro dnešek spočívá v inspiraci pro filmové následovníky v dalším desetiletí a možná i pro Někdo to rád horké a literární dílo J.Škvoreckého.(4.11.2015)

Tenhle film není zázračný lehce omšelou hudbou. Není zázračný ani nejednoduchou milostnou romancí. Není zázračný ani trestuhodně odfláknutým motivem první světové války. Ani ta choreograficky excelentní čísla, kdy vede decentní zakrytí oblečené zpěvačky cylindry, mě tolik neberou. Ne, proto ne. Ten film stojí za to vidět kvůli jediné scéně. A ta je zázračná. Ten moment, kdy se zpěvačka podívá na kapelníka a jemu to dojde. Ta chvíle, kdy se zrodí láska. Je to tam. Bez ničeho. Bez předchozího varování. Prostě láska. V pár vteřinách tak bolestně zahraný lidský cit, že to bere dech. Tak kvůli tomu je tenhle film zázračný.(14.5.2017)

Nečekaně kouzelný jazzový muzikál! Nejen že je naplněn některými z nejlepších Berlinových melodií (včetně takových šlágrů jako Blue Skies a Heat Wave), ale disponuje i ne úplně pitomou (což u muzikálů rozhodně není pravidlem) love story, která je protkána bystrými a vtipnými dialogy. Hudební čísla mají velmi propracovanou choreografii i režii - a šťávu jim dodává zpěv půvabné Alice Fayové a Ethel Mermanové. Tyrone Power a Don Ameche jsou pak jejich elegantními mužskými protějšky. - Povinnost pro fanoušky klasického jazzu, kteří si ještě dlouho po projekci budou prozpěvovat: Blue skies / smiling at me / nothing but blue skies / do i see...(13.12.2007)

Otrepaný ale zábavný muzikál mapujúci profesionálne vzostupy a pády horkokrvného aristokratického šéfa skupiny Powera, milého chlapíka, pianistu-skladateľa Ameche a hutnej ale zraniteľnej Faye (v jednej z jej najlepších úloh). Film je ošperkovaný piesňami Irvinga Berlina "Blue Skies", "Easter Parade" a titulnou piesňou.(23.9.2011)

Taková sentimentální pohádka, jenže já mám pohádky vlastně moc ráda. A když je doprovází úžasná hudba, dost těžko jim odolávám. Faktem je, že třebas Gabin tou dobou točil dramata jak víno, ale tohle je muzikál. A muzikál je to skutečně hodně dobrý. A jsem ráda, že jsem slyšela originál ústřední písně, kterou v češtině nazpívala má oblíbená Eva Olmerová.(28.4.2013)