Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Byl natočen v roce 1938, hudbu k tomuto zajímavému a dodnes velmi uznávanému hudebnímu filmu složil známý hudební skladatel Irving Berlin, který byl současně autorem námětu. Bravurně zrežíroval režisér Henry King. Tyrone Power zde hraje talentovaného hudebníka Rogera „Alexandera“ Granta – hrajícího na housle. Tak jako každý začínající umělec si musí pochopitelně i s ostatními přáteli hudebníky jako je třeba i klavírista Charlie – hraje ho Don Ameche, přivydělávat, až jednou se jim naskytne neuvěřitelná příležitost. Zpěvačka Stella Kirby – Alice Faye, se uchází právě tak jako Rogerovi „boys“ o místo v jednom lepším zábavním lokále, a přináší si s sebou noty, které jí napsal „začínající“ hudební skladatel. Rogerova (Alexanderova) kapela je vyzvána, aby ukázala co a jak umí zahrát, a oni jako naschvál přišli o noty… „vypůjčí“ si tedy ty Stelliny, a začnou hrát. Stella se k nim přidává a…na světě je nejen nová kapela, ale i nový hudební styl REGTIME. Ve filmu najdete parádní nejen hudební, ale i taneční a pěvecká čísla. Dodnes má film své fanoušky i mezi těmi později narozenými. (marťan)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

Exkvizitor 

všechny recenze uživatele

Nečekaně kouzelný jazzový muzikál! Nejen že je naplněn některými z nejlepších Berlinových melodií (včetně takových šlágrů jako Blue Skies a Heat Wave), ale disponuje i ne úplně pitomou (což u muzikálů rozhodně není pravidlem) love story, která je protkána bystrými a vtipnými dialogy. Hudební čísla mají velmi propracovanou choreografii i režii - a šťávu jim dodává zpěv půvabné Alice Fayové a Ethel Mermanové. Tyrone Power a Don Ameche jsou pak jejich elegantními mužskými protějšky. - Povinnost pro fanoušky klasického jazzu, kteří si ještě dlouho po projekci budou prozpěvovat: Blue skies / smiling at me / nothing but blue skies / do i see... ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Taková sentimentální pohádka, jenže já mám pohádky vlastně moc ráda. A když je doprovází úžasná hudba, dost těžko jim odolávám. Faktem je, že třebas Gabin tou dobou točil dramata jak víno, ale tohle je muzikál. A muzikál je to skutečně hodně dobrý. A jsem ráda, že jsem slyšela originál ústřední písně, kterou v češtině nazpívala má oblíbená Eva Olmerová. ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Tenhle film není zázračný lehce omšelou hudbou. Není zázračný ani nejednoduchou milostnou romancí. Není zázračný ani trestuhodně odfláknutým motivem první světové války. Ani ta choreograficky excelentní čísla, kdy vede decentní zakrytí oblečené zpěvačky cylindry, mě tolik neberou. Ne, proto ne. Ten film stojí za to vidět kvůli jediné scéně. A ta je zázračná. Ten moment, kdy se zpěvačka podívá na kapelníka a jemu to dojde. Ta chvíle, kdy se zrodí láska. Je to tam. Bez ničeho. Bez předchozího varování. Prostě láska. V pár vteřinách tak bolestně zahraný lidský cit, že to bere dech. Tak kvůli tomu je tenhle film zázračný. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Určitá legenda kolem tohoto filmu mi není příliš trasparentní. Ještě Tyrone Powera bych mohla akceptovat, sem tam nějaké to evropsky laděné číslo, ale vše ostatní je pouho pouhou běžnou limonádou. Raději bych Ethel Mermanovou ve výraznější roli a kostýmy, které by opisovaly dobu děje a nejen dobu vzniku. ()

classic 

všechny recenze uživatele

Cítil som sa ako v mexickej telenovele, že pozerám rozchody a návraty a znovu to isté !!! Toto je tak nudný film s inak šikovným atlétom Powerom, ktorého SILA ho totálne uspala, že som myslel, že zaspím aj ja. Henry King ma sklamal na plnej čiare, lebo som videl niekoľko jeho snímkov, ktoré ma bavili, a toto je asi „čierny Peter” ! Pozornosť si zaslúži najviac hudobný skladateľ Alfred Newman, ktorý dostáva svojho prvého plešivca, ktorý bude mať celkovo 9. zlatých plešivcov, inak tých nominácii má neúrekom ! Bol som tak naivný, že ma čaká svieži film, namiesto toho sa mi dostáva zdesenie ! Film, ktorý nemá hlavu ani pätu, od tohto bočte čo najďalej ! ()

Galerie (33)

Reklama

Reklama