Den som frykter ulven

• Dánsko Den som frykter ulven (více)
všechny plakáty

Film je detektivním příbehem s prvky horroru. Detektiv Karsten je poslední den v práci před návratem domů do Dánska. Náhle však musí řešit několik případů naráz. Vraždu staré ženy v lese, útěk patrně nebezpečného Erkkiho z psychiatrické léčebny a přepadení banky. Karsten spolu s psycholožkou Sarou se domnívají, že Erkki nic závažného nespáchal, ostatní detektivové si ale myslí něco jiného a pokouší se případ převzít. Hraje se o čas. (dormouse)

manonfire

Kvalitně odvedená práce s "poměrně" originální zápletkou, které však hodně chyběl jakýkoliv zlý element. Prostě takový zločin bez zločince. Také těch snových momentů hlavního detektiva mohlo být méně. Naopak znázornění Erkkiho dětského traumatu bylo slušné psycho. Jo, s lanovkou není žádná prdel. 60% ()

Šakalík

Zajímavě podaná norská kriminálka, jejíž příběh není přehnaně komplikovaný, přesto nabídne široký prostor k zamyšlení. Jednotlivé postavy jsou totiž poměrně originální a každá z nich film obohacuje svým specifickým způsobem. Proto je velká škoda nepovedeného závěru, který prostě MĚL zůstat otevřený, stačilo naznačit. Místo toho se divákovi všechno polopaticky naservíruje na zlatém podnose a výtečný dojem, kterým film do té doby působil, je rázem ten tam. Přesto se mi film jako celek určitě líbil. Už jen proto, že je norský. :-) ()

dormouse

Detektivka se vším všudy včetně trocha tajemna a nadpřirozena. Detektiv Karsten hodlá opustit Norsko a vrátit se do Dánska, je však ve svém posledním pracovním dni vtažen do víru událostí, zahrnujících vraždu, loupež a útěk z blázince. Jak se příběh probarvuje, osoby dostávají novou tvář, z lotrů se stávají přátelé a ruka, která nejdřív chtěla udeřit, se stává rukou pomocnou. Postava malého tlustého lukostřelce halícího se za rouškou dětské nevinnosti kontrastuje s klidnou vyrovnaností "nebezpečného" blázna, neboť vše je relativní. ()

Rawar

Velice slušná norská krimi v roli s misantropickým black metalistou, sympatickým zlodějem, nalomeným ale poctivým poldou, vnadnou psycholožkou a malým, otylým, rovněž vnadným, chlapcem, který se sem tam pomočí. Zápletka se točí okolo zavražděné starší dámy, na první pohled dost bizarním způsobem a hlavní podezřelý je náš black metalista, který jako by z oka vypadl zpěvákovi francouzké kapely Alcest. Moc pěkné a syrové prostředí norských lesů, kde se film z části odehrává a podivné vidiny spojené s flashbacky hlavního podezřelého dávají celému snímku mystický nádech. Závěrečné rozuzlení sice nepřekvapí tak moc, já jsem si byl pachatelem jistý cca od poloviny, ale způsob jakým je případ prezentovaný a spousta zvratů v ději Vás nenechá odejít od plátna, monitoru, či televize. Pátá hvězda je za Norskou produkci, pokud nejste až takový fanda severu, je to čistá čtyřhvězda :-) ()

markyzgero

seversky teplá kriminálka říznutá pobratimstvím dvou outsiderů, kriminalisty, psycholožky a mladistvého lučištníka. nic extra, přesto známka toho, že co je někde bráno za průměr, jinde jest zárukou kvality. ()

DavidWebb

Uhrančivý začiatok filmu veľmi rýchlo vystrieda iba slabo nadpriemerné dejstvo a nakoniec pre mňa osobne záver, ktorý ma neprekvapil. Vlastne väčšina snímku mi dávala pocit, že sledujem jednu z lepších častí TV seriálu "Miesto činu" alebo niečoho podobného. Ale... Hodne tomu pomohli dvaja pakovia, na ktorých sa dobre pozeralo. Errkiho, pacienta ktorý utiekol z ústavu pre mentálne postihnutých a Morgana, trochu švihnutého chlapíka, ktorý vykradne banku a ako rukojemníka si vezme práve Errkiho. Myslím, že bez nich a bez ich dejovej línie by to bol iba podpriemerný flick, ktorý sa na iné severské detektívky nechytá. Jednoducho také odpočinkové krimi, pri ktorom som celkom príjemne klipkal očami. ()

shedlo

Kvalitní krimi s krásně temným Kristofferem Jonerem (chyběl mi k němu už jen nějaký pořádný blackmetal), Norové ty zápletky zkrátka umí. Norská krajina už je jen třešnička na dortu. ()

Perunwit

Já myslím, že si to na 4 kousky vydělalo s prstem v nose. Drama s prvky tajemna s překvapivým rozuzlením během relativně krátké stopáže hezky odsýpá a hrdina Erkki je rozhodně jeden z těch zajímavých. Potěšil i Aksel Henie v malé roli policejního bastarda. ()

Saxos

Kdo lže, ten krade a roste pro šibenici. Zápory: nikdo z herců neupoutal; patolog by musel chlastat, jak duha, že by nenašel díru po šípu, to by klučina místo motyky musel použít parní válec. Závěr: takový sportovní luk s dobrým šípem má pěknou průraznost. ()

naytsirk

Ten Hollywoodský závěr tomu moc neprospěl, ale jinak se tady jedná o hodně kvalitní detektivku, kde mile překvapí až hororové okamžiky, skvělé prostředí, příjemní herci a celkem solidně vymyšlený příběh... ()

danny79

Prumerna detektivka, malo napeti, minimum vysetrovani, spise se pribeh soustredil na vztah mezi dvema podezrelymi, u detektiva jsem postradal charisma a jako jeho milenku vybrat nezajimavou a neatraktivni zenu, take nepovazuji za stastnou volbu. Male plus za zaver. ()