poster

Den som frykter ulven

 • Dánsko

  Den som frykter ulven

 • anglický

  Cry in the Woods

Krimi / Thriller

Norsko / Dánsko, 2004, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • darkrobyk
  ****

  Mysteriozní snímek z chladného Norska je zdánlivě jednoduchou detektivkou - vrah je znám a stačí ho jen dopadnout. Případ se ale postupně jaksi zamotává a zdá se, že původní verdikt nebyl zcela správný. V závěru se film rozjede a následně se vyjeví překvapivé finále. Tedy tvůrci zřejmě uspořádali konkurs na nějvětší držku, jelikož taková přehlídka ksichtů se jen tak nevidí. Detektiv Karsten vypadá jak Fantomas, Erkki z blázince je křížený s ošklivým indiánem, blonďatý polda, co se snaží všemu velet, je ztělesněním slizu no a ženy zde taky moc krásy nepobraly...vrchol je pak to malé tlusté prase s lukem, které by zasloužilo podříznout. Napětí bylo, ovšem podruhé už to vidět nemusím...(31.12.2016)

 • DwayneJohnson
  ***

  Přece jen zase jednou po čase snížím netradičně na menší počet bodů. Přišlo mi to celé hrozně překotné, moc dějových linek, nebo jsem se jen špatně orientoval a filmu rozhodně neprospěl ani " předkonec", zhruba deset minut před úplným závěrem. Přece jen jsem si v případě severských krimi příběhů zvykl na trošku větší kvalitu. A ta mi tady rozhodně chyběla.(25.7.2014)

 • Roman.Ticka
  **

  Všecko bylo podivné, taková kostrbatá agitka na hloubku lidských předsudků a zdrojů traumat (v tomto případě dvě klíčové postavy). Jediné, co lze vyzdvihnout hodně vysoko, byly scény "sbližování" se dvou outsiderů v lese, kdy se vývoj děje nedal absolutně předvídat. Vynikající prostá a funkční terapie!! Naopak viníka smrti staré paní jsem tipovala dávno a je jen smutné, že zatímco jeden umíral osvobozen a s úsměvem na rtech, druhý svou strastiplnou cestu do zatracení teprve nemile nastartoval. Nástupem do policejního auta to v žádném ohledu nekončí...☻(22.2.2016)

 • Dudek
  **

  Snímky, u kterých nevíte, které postavě dřív fandit patří mezi vůbec ty nejpopulárnější. Stejně oblíbené jsou i filmy, ve kterých záporná postava musí čelit ještě většímu zlu, než je ona sama. Den som frykter ulven nabízí svým divákům oba tyto prvky. Přesto však nepatří do kategorie těch nejpovedenějších žánrových filmů. Důvod je jasný. Snímek je kvalitativně velmi rozkolísaný, navíc se dá velmi snadno rozdělit na dvě růzdě povedené roviny. Tou první je dějová linka točící se kolem Karstena, vyšetřovatele na odchodu. Tato příběhová rovina je velmi slabá a nepříliš překvapující. Nezajímavost hlavní postavy, tuctoví démoni minulosti a slabě načrtnutý vývin strhávají celou vyšetřovací část strmým obloukem dolů. Velmi povedená je však polovina, ve které sledujeme Erkkiho a Morgana. Tvůrcům se daří těžit dostatek napětí zejména z postavy uprchlého pacienta Erkkiho, který je obklopen spoustou tajemství. V první fázi (nastolenou větou: „To není žena, to je můj Erkki.“) perfektně pracují s divákem, který na rozdíl od Morgana ví, co je Erkki zač a má tedy možnost obávat se následujícího děje. Skvělým způsobem se tu role ohroženého dostává ozbrojený bankovní lupič, nikoli rukojmí. Tato situace se během snímku několikrát otočí a divák je tedy nucen neustále přát někomu jinému. V druhé fázi se do příběhu přimíchává zcela nečekaně i motiv černé magie, který však působí velmi přirozeně a nijak nerozmělňuje napětí, ba naopak, stává se zajímavým prvkem a napomáhá tvořit téměř hororovou atmosféru. Problémem je, že tohle částečně funguje pouze v první polovině snímku. Té druhé totiž chybí spád. Už nejde ani tak o práci s postavami, ale o čekání na konečně vyvrcholení. Vývoj vztahu Erkkiho s Morganem nabere rychle obrátky a stává se viditelně konstruovaným. Příběh je čím dál méně zajímavý a začíná být až banální. Psychologická rovina dostává na frak, tápe v bludných kruzích a nijak se nevyvíjí. Co se originality týče, má tenhle snímek co nabídnout. Smůlou však je, že spolu s ní musíte sníst i celou tu banální a předvídatelnou omáčku. V konečném důsledku si tak pochutnáte jen velmi průměrně.(14.11.2010)

 • emma53
  ***

  Ještě mohli přidat horor, mysteriózní, romantický a možná by se tam ještě něco našlo. Takový opravdu nevšední a nepravděpodobný shluk situací, který přesto udržel mou pozornost až do konce a toho si cením. Po herecké stránce to bylo taky velmi dobré i tu chemii jsem zaregistrovala mezi detektivem a psychiatričkou, tak nevím v čem je problém. Asi to bude můj negativní pocit vzhledem ke scénáři o kterém se tady zmiňuje už pár uživatelů. Bylo to hodně zajímavé, ale asi až moc, takže u mně to víc jak trojka dnes není. Ale za kouknutí to určitě stojí.(31.7.2015)

 • - Natáčelo se v norských městech Oslo, Hamar a Stange. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace