Žánr sofistikované romantické komedie dosáhl svého vrcholu v této nestárnoucí klasice, zvolené mezi Top 100 amerických filmů všech dob Americkým Filmovým Institutem. Katharine Hepburn, Cary Grant a držitel Oscara James Stewart září v této mistrovské komedii (režie George Cukor) o intrikách, svatbě a zasloužené odplatě. Spisovatel Donald Ogden získal filmu druhého Oscara za adaptaci hry Philipa Barryho. (Magic Box)

Endlessly

Existuje niečo pôvabnejšie ako James Stewart? Ak áno môže to byť len a jedine opitý James Stewart:-) Piata hviezda pre neho a Fleur, už ťa úplne chápem. ()

Radek.SCH

Doufal jsem v druhou Leopardí ženu. Nekoná se. Je to jenom trochu snobská komedie s koncem, který si scénáristé spíš vymodlili. - 60 % ()

Rokle

Je mi záhadou, že mě super trojka (Grant, Hepburn, Stewart) nechala tak chladným. Příběh je sice banální, to by tak nevadilo. Čekal jsem ale, že se budu bavit vtipnými dialogy nebo budu okouzlen šarmem postav, bohužel nic... A ten závěr mi přišel vycucaný z prstu. ()

JimiH

Tři perfektní herci ve slušné, nicméně trochu nevyrovnané komedii. Postavy perfektně odpovídají naturelu svých představitelů, ale... dějové posuny jsou až příliš chtěné a jednoduché. S tím má ostatně problém Cukor i ve svých dalších snímcích... ta nevěrohodnost jde i v rámci komedie už do absurdna. Díky Hepburnové, Grantovi a Stewartovi se dá ledacos odpustit...ale čekal jsem o něco více. ()

truby

Jedni z nejlepších herců své doby, zlaté éry Hollywoodu a hned ve třech exemplářích v jednom filmu. No to bude pecka, říkal jsem si. A nebyla. Byla to konverzační komedie s hluchými dialogy, stylizovaná spíše jako divadelní hra, jak je zvykem u filmů této doby. Sám sobě se divím, když filmu z roku 1940 s Grantem a Stewartem dávám poměrně nízké hodnocení. Tato komedie je založena na dialozích a ty prostě nejdou dohromady, a vtipu v nich je také pomálu. ()

mi-ib

Zápletka je hrozně nezajímavá a tudíž i veškéré dialogy, kterých je tento konverzační film plný, jsou úplně o ničem. Komedii jsem v tomto filmu taky nenašel. Katharine Hepburnová nebyla hezká ani zamlada. Odpad nedávám jen z úcty k Cary Grantovi a Jamesi Stewartovi. ()

Stíba

Zklamání, a o to větší, že v něm musela figurovat ta největší špička starého Holywoodu. Je to asi hlavně tím, že tenhle pomatený příběh se mi do filmu prostě nehodí a jen místy, i přesto, že všichni a především Katharine ztotožňují svoje role naprosto přesně, mě horko těžko dokázal trochu vtáhnout. Hlouběji mě zasáhnout se mu ale nepovedlo ani jednou. ()

Jajar

Tvrdohlavá, bezcitná a bohatá Tracy vyhodila z domu svého světáckého manžela Dextera. O dva roky později si má Tracy brát nového muže. Spolehlivějšího, oddanějšího...nudnějšího. Dexter se objevuje na její svatbě coby redaktor bulvárního deníku, který má zjistit co nejvíc pikantností ze života horní vrstvy. A má sebou doprovod. Drsňákovi Mikovi je sice podobné čenichání zatraceně proti srsti, ale pokud nechce přijít o práci, jaksi nemá na výběr. V úvodu Příběh z Filadelfie působí jako odlehčená verze klasických screwball comedy. Tempo není extrémně rychlé, přesto nechybí vtipné dialogy plné jízlivých gegů. Že ve filmu nepůjde jen o taškařici s výměnou identit ale pochopíme už záhy. George Cukor totiž nenatočil ani tak komedii, jako spíš dojemnou a upřímnou romanci, v níž dvě největší legendy Zlatého věku Hollywoodu zápolí o srdce tehdejší královny stříbrného plátna. A je to souboj hodný jejich jmen. Příběh z Filadelfie možná až příliš stojí a padá s hereckými výkony slavného tria, i přesto se jedná o krásný snímek, který by byla chyba přehlížet. ()

Killingjoke

Další z řady výborných komediálních filmů z klasické éry. Tentokrát se podíváme mezi smetánku, které vévodí bohatá dědička Katherine Hepburn. Ta chystá svatbu s poněkud upjatým snoubencem Kittredgem. Vypadá to celkem banálně, jenže kdo ví co se může stát, když na svatbu dorazí párek bulvárních novinářů s vlastními ambicemi a zapovězený bývalý manžel. Na chvilku nevázané zábavy, komických situací a absurdit je tedy zaděláno. Hereckému ansáblu vévodí Katherine Hepburn, která svou roli „Bohyně“ nebo chcete-li „Zrzky“ zvládá s lehkostí. Nikdy přitom nepatřila mezi prvoplánové krásky, přesto má velké osobní kouzlo a talent na rozdávání. Katherine zde zdatně doplnil pár výborných mužských herců James Stewart a Cary Grant. U Caryho pak musím podobně jako u Katherine podotknout, že si mne definitivně získal, protože je to právě jeho postava Dextera, který celou dobu udává pravidla hry a to způsobem, že si toho nikdo z ostatních skoro nevšimne. Navíc svým typicky milým a úsměvným způsobem. Skvělé, zábavné a osvěžující… ()

Biopler

Z veľkej časti nuda kvôli scenáru i pomätenému príbehu. Situáciu zachraňujú herci ako Grant či Stewart, na ktorých sa vždy rád pozriem. Našťastie príbeh došiel do zdarného konca, ktorý sa dal očakávať. Film teda nemal čím prekvapiť, ale pobaviť ma veru nepobavil. ()

Trixi

Tenhle film jsem už hrozně dlouho neviděla, ale moc hezky na něj vzpomínám. To se mi zas tak často u filmů tohoto žánru nestává. ()

sonoluca

Cukor válí... znova (Holiday)! Neskutečně našlapanej scénář, k tomu bezchybný herci, problém vyzvednout jednoho, páč to prostě nejde (a to nemluvím jenom o hlavním triu) - vynikající herecké vedení. Slova jsou zbytečná, potřeba vidět! Klasika v pravém slova smyslu, kterou už dneska prostě nikdo nenatočí - bohužel. This citadel can and shall be taken, and I'm the boy to do it. ()

Adiemus

Skvělá Hepburnová, krásný Stewart a šarmatní Grant. K tomu jako bonus Virginia Weidler jako prostořeká "malá sestra". Co víc si přát? ()

marusaj

Pro mne (neználka v oblasti černobílé americké kinematografie) velké překvapení. Děj, který se točí okolo jedné předsvatební alkoholové jízdy v r. LP 1940 ? Nepředvídatelný. A jak to všecko dopadne ? Dobře. S výjimečně sexy Katherine Hepburn ? Krása. Přes několik WTF vyplývajících ze stáří 70 let je z toho roztažený úsměv, protože Grant a Stewart si to Ms. Hepburnovou rozdávají na férovku, a je to lahoda si tuhle párty s nimi společně užít. ()

matt85

Naprosto neuvěřitelně boží. Od dialogů, po opravdu báječné herecké obsazení v čele se Stewartem, který se po tomhle nezapomenutelném výkonu u mě zařadil do topky. Už chápu co všichni měli s tou Hepburnovou, její šarm je v tomto filmu nevyprchávající. ()

Colour

Príbeh z Filadelfie najviac trpí tým, že sa snažil spojiť dva protipóly - humor s vážnou témou. S vtedajšou optimistickou vervou sa pustil do prekombinovaného príbehu (čo malo pôsobiť vtipne), kde všetci vedeli všetko, ale každý sa tváril, že vlastne nevie nič. Na pozadí sledu bláznivých udalostí sa odohrávala medziľudská dráma odhaľujúca vtedajší fenomén - krásnu ženu plnú vášne, ktorá však navonok pôsobí ako ľadová kráľovná. Cukor sa snažil túto myšlienku predrať viac na povrch, avšak neustálym opakovaním slov ako krásna bohyňa, ľadová kráľovná a množstvom podobných variácii to bolo skôr na škodu. Nebyť toľko presladenej cukrovej vaty naokolo, sústrediť sa viac na dramatické prvky a nechať viac priestoru ústrednej trojici, ktorú tvorili vynikajúci herci tej doby (Grant, Stewart a Hepburn ani zle hrať nevedia) a bolo by to oveľa lepšie. 70% ()

Petus

Bezkonkurenčně můj neoblíbenější film zlaté éry Hollywoodu. Svěží, lehké, vtipné, prostě nádherné. Grant je je bez debat absolutní gentleman a bez jeho nemilosrdné upřímnosti okořeněné kapkou škodolibého sarkasmu by to nemohlo fungovat, Stewartova štěněčí roztomilost je neodolatelná a Hepburn je zkrátka geniální. Žádná jiná by nebyla schopna zahrát bohyni, která s ironií síly laserového paprsku kosí nemilosrdně všechny kolem sebe, aby nakonec po sebeztyptujícím opilecko flirtovacím maratonu našla sama sebe a pochopila, že všichni jsme omylní. Zkrátka komedie s velkým K. ()

DadysGirl

Mate-li velka ocekavani, nemusi se naplnit... Je to rozkosne, je to vtipne... Ma to jednu z dokonalych zen jmenem Hepburn... Ma to drzost, ma to lesk let ctyricatych... Ale pro me toho neni v dostatecne mire... ()