Střílej!

• Česko Nemilosrdná pomsta (více)

Marcos (Antonoi Banderas) je mladý reportér. Jednoho dne je vyslán do cirkusu udělat pár fotek a rozhovor s krasojezdkyní, krásnou Anou (Francesca Neri). Marcos se do Any zamiluje a začne s ní jezdit na její turné. Přísahá, že za ní půjde třeba do pekla. Jednoho dne je Any brutálně znásilněna a následně jsou nalezeny mrtvoly tří mužů. Přívěs, ve kterém Ana žije, je plný krve. Policie ji začne podezřívat. (Terva)

kleopatra

Banderas hraje reportéra, který s jakousi slavnou cirkusačkou (krásná Francesca Neri z Na dno vášně) dělá rozhovor a zamiluje se. Jednoho rána ji po jeho odchodu přepadnou a brutálně znásilní tři mladíci. Ona sebere zbytek sil a pušku a vydá se za pomstou. Utkvělo mi to nadlouho v hlavě, ale na český název si ne a ne vzpomenout. ()

kobejn

Rape and revenge komorní drama od mistra Saury. Po mnoha letech jsem se na to znovu podíval a stále je to mimořádně působivý. Žádný velký dojáky, prostě "jen" jedno znásilnění a jedna pomsta a žádnej happyend, přesně tak, jak to má ve filmu být! ()

Martin741

Moj treti Carlos Saura a tentokrat detektivka. Zenska je znasilnena a jej muz Antonio Banderas sa musi ocistit. Saura mi vacsinou pripomina obdobu spanielskeho Luisa Bunuela, najma castymi psychologickymi sondami, ale tentokrat sa mi tento Carlos Saura pacil. Film dobre odsypa, ma tempo, Banderas je na urovni. Okrem neho som sice vo filme nikoho nepoznal, ale nuda nehrozi a 108 minut ubehne dost rychlo. Saura mi zacina smakovat. 77 % ()

radektejkal

Marcos doprovodí Annu třeba i do pekla. Dlouho se však v pekle nezdrží, Anna tam zůstává... Mám pocit, že pro diváka současných filmů je nezbytná znalost střelných zbraní, jinak se možná zbytečně diví, že pro střelbu do balónků je třeba puška s takovou ráží.... Anna je nejspíš Saurovo "posvátné" jméno (spíše než obchodní artykl), vzpomeňme na "Anna a vlci", jeden z mých filmů tabu. ()