Pánové! Je zle! Jede k nám revizor! Kristepane! A inkognito! Krátký popis: Kdo by neznal notoricky známý začátek hry Revizor ruského klasika N. V. Gogola. Hrál se na mnoha jevištích, památná inscenace je ta z konce 60. let z Činoherního klubu, v níž hostoval Oleg Tabakov. Tato inscenace se stala úspěšná i pro svůj politický podtext, který si v něm každý v tehdejších letech totality rád našel. Pozoruhodné je, že po mnoha desítkách let není hra o nic méně aktuální. Genialita autora, patrně. I v jednadvacátém století bují úplatkářství, protekcionalismus, lemplovství, požitkářství, snaha vyšvihnout se na ohnutých zádech druhých, submisivita k nadřízeným... A osvobozující smích nad tím vším a stále stejným lidským hemžením, které se projevuje konstantně napříč věkem právě proto, že vyvěrá z lidského charakteru. (oficiální text distributora)

ondrula

Mám tuhle verzi Revizora rád; ne snad proto, že by byla nejlepší, ale Chlestakovovo opilecké holedbání se je tak kouzelné, že jsem si ho musel pustit asi desetkrát. Kaiser ale pravda mimo tuto scénu trochu přehrává, ono se však také jedná o dost náročnou roli. Zajímavý je Lábus coby hejtman; už dlouho si myslím, že Jiří Lábus neumí hrát a jeho herecké kvality zůstaly vyčerpány Rumburakem. Na jeho roli hejtmana je ovšem vidět, že hrát neumí vůbec a to obzlášť v kontrastu s tím, jak geniálně ve své době tuto postavu ztvárnil Landovský v sezóně 1971. ()

Macik

Souhlasím s TOSIMem,všechno bylo O.k:,ale až na toho tupce Cardu!!Taková herecká smetánka a dají tam k nim takovýho trapasáka...!!Ale jinak proti němu nic nemám,chraň bůh.. :-) ()

TheSpearCZ

Slavná Gogolova divadelní hra, která realisticky vystihovala tehdejší dobu a stala se nadčasovou. Známější film s Burianem jsem neviděl, takže porovnávat nebudu, ale tady to dost zachraňují herecké výkony Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse, na které je radost koukat. Ostatní mě tu ale vůbec neoslovili a docela se to i táhlo. Čisté 3* ()

cogi

Nečetla jsem knižní předlohu, jen jsem slyšela, jak o čem to je, jak je to napsané apodobně a filmové zpracování sedělo na zvěsti od známých. Obsazení se mi líbilo. ()

Harry_

Bohaté, skvělé herecké obsazení. Stravitelná verze klasické hry. Na TV verzi velmi povedené, vypadá to jako záznam z divadla. Doporučuji. ()

Zuzanyje

Mně to vůbec nebavilo, jakoby se tvůrci pokusili nahnat spád děje tím, že nechali postavy křičet... Jenomže to nebylo vtipné... A to jsem si od dvojice Lábus Kaiser - právě v rolích falešného revizora a jeho poskoka tolik slibovala... ()

bart-leby

Jako dramaturgické selhání považuji fakt, že roli mladíčka Chlestakova hraje již poměrně opotřebovaný Kaiser. Mile naopak překvapil Josef Dvořák v roli Osipa. Jinak v celku průměrná inscenace nesmrtelné Gogolovy klasiky. ()

Max Q.

Takže Lábus za jedna, Kaiser za dva, zbytek vlastně taky za dva. Panu Holubovi nějak nemůžu přijít na chuť, už delší dobu ho podezřívám, že neumí moc hrát a raději se pitvoří. Taky pan Carda by opilého možná lépe zahrál, kdyby byl opilý. Za střízliva mu to moc nejde. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

ssarka

kvalitní zpracování,ale Landovskému a spol. z roku 1971 sahá max. po kolena...zde se mi líbil a vyzdvihuji Dlouhého, Stašovou, Holuba a to asi bude vše...zbytek nebyl špatný,ale Landovský, Abrhám, Kodet a Růžičková to byl výsostný koncert.. ()

Grotowski

Herecký koncert celého ansámblu včetně epizodních rolí pod taktovkou Viktora Polesného - precizní "tzv. herecká" režie, střih, kamera, výtvarná stránka. Doporučuji k výuce na FAMU resp. DAMU.  Viktore dovolte - Zločin a trest (Divadlo v Řeznické) a Revizor (ČT) - Vaše majstrštyky !!! pozn. pod čarou - souhlasím s recenzentem, jehož překvapila Kaira Hrachovcová (byť v solové scéně s Kaiserem nebyla na identických vyjadřovacích prostředcích: nadsázka kontra realistická psychologie), ale vše jde na vrub Polesného, který si vybral herecký mančaft a dovedl jej na Olymp. Stará pravda říká, že za vše, co lze výslednému dílu vytýkat, může režisér. Musím stvrdit vlastní dlouholetou režijní zkušeností - je to tak. ()