poster

Vesmírná Odysea - Putování po planetách (TV film)

 • Velká Británie

  Space Odyssey: Voyage to the Planets

Dokumentární / Drama / Sci-Fi

Velká Británie, 2004, 100 min

Režie:

Joe Ahearne

Scénář:

Joe Ahearne

Kamera:

Nick Dance

Hudba:

Don Davis
(další profese)
 • sportovec
  *****

  Procházka, někdy přímo let na a za hranice lidského poznání jsou fascinující samy sebou. Příběhy gnozeologického rozhraní, ty, které by se stát mohly, prvky a teorie i fakta, jež jsou již ve hře a přece stále mimo nás, to je základ příběhu o poznávání planet naší sluneční soustavy. Možnost, že bychom mohli vůbec stanout na řeřavém roštu venušského povrchu, náznak jistoty, že by lidský organismus i jeho výtvory byly s to z tohoto pekla zaživa vynést cosi do zlaté pokladnice lidského poznání, jsou víc než dostatečnou odměnou pro každého, kdo zhlédne tento mimořádně zdařilý sci-fi dokument BBC. Virtuální realita se v něm stává téměřfaktem, vysněné takřka hmatatelným. Je to nový žánr a převratný, dosud nevídaný zážitek. Je to i výraz nesmírné autorské invence. A nadlouho cosi, na co se nezapomíná.(31.5.2009)

 • Wiikii
  ***

  Skoro jako film, kterému nechybí napětí, vtip, ale zároveň je to hlavně dokument s nějakými těmi informacemi o cestě k nejbližším planetám od země. .. Není to nic světoborného, ale pokud Vám chybí u dokumentů nějaká ta sci-fi příběhová vložka, tak zde si přijdete na své. .... HODNOCENÍ: 60% (3*)(2.8.2015)

 • monolog
  ***

  triky jsou sice kvalitní, ale nemám tenhle druh dokumentů rád. stejně jako mě nenadchly pozdější díly putování s dinosaury, tak ani toto. prostě mě neštymuje, když někdo dělá dokument o věcěch, který buď nejsou možný, nebo ještě nejsou možný. a hraný dokumenty taky nemám rád. a upřímně, myslíte, že objevná cesta by byla jen jedna a to zároveň po všech hlavních planetách a ještě ke kometě? kdepak ! ! ! na každou planetu by se vypravila jiná expedice, jiní lidé. navíc, pokud se bavíme třeba o Venuši, tak pochybuju, že by se odtud ti lidi dostali. už na odpoutání se ze Země je potřeba zatracená dávka paliva, natož z Venuše, která má mnohem větší tlak a také mnohem delší pás atmosféry, i když třeba gravitace je přibližně stejná. podle mě by na Venuši první kosmonauté zůstali a zemřeli. navíc mi to přijde dost často jako přehnaný a nedomyšlený a vyumělkovaný, občas pěkně citově vydírající a taky klišé se neubránili. ale jinak zajímavej nápad na SF povídku nebo román nebo film. ale ne dokument, nebo pro pána beka hranej dokument.(18.1.2006)

 • Autogram
  ***

  Dokument o misii, ktorá sa nikdy neuskutočnila. A v najbližších rokoch, možno storočiach, ani nebude možná. Preto mám práve k tomu veľké výhrady, s akou samozrejmosťou sa predkladajú „poznatky“, ktoré ešte nie sú ani v plienkach. Zvlášť bije do očí komunikácia s centrálou na Zemi, akoby časové oneskorenie desiatok minút ani neexistovalo. Niektoré zábery ale majú niečo do seba a môžu zodpovedať skutočnosti na planétach, ako ich dnes poznáme. Hrané dokumenty sú pre mňa stále dosť nepochopiteľná kategória.(5.12.2013)

 • filmmovier
  *****

  Extrémně povedený fiktivní dokument od mistrů BBC, který je lepší, jak Star Trek... Super efekty, povedené obsazení, skvělý námět a jedna úžasná cesta plná divů, překvapení a zvláštností.Skvělý, přenádherný dokument, který je nejen tradičně zajímavý a poučný, ale také zábavný a to, že vypadá jako film, mu na kouzle přidává. Venuše, Io, Merkur, Pluto... Báječné informace, vizuálně působivé a oči mi vážě lezli z důlků... A pak ještě jednou, když jsem zjistil, že v originále tam dabuje Suchet, ale to jen tak na okraj. 90%, opravdu velice doporučuji, tohle je dokumentární povinnost. Já osobně vesmír miluju a thle mě vážně dostalo.(7.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace