poster

Vesmírná Odysea - Putování po planetách (TV film)

 • Velká Británie

  Space Odyssey: Voyage to the Planets

Dokumentární / Drama / Sci-Fi

Velká Británie, 2004, 100 min

Režie:

Joe Ahearne

Scénář:

Joe Ahearne

Kamera:

Nick Dance

Hudba:

Don Davis
(další profese)
 • monolog
  ***

  triky jsou sice kvalitní, ale nemám tenhle druh dokumentů rád. stejně jako mě nenadchly pozdější díly putování s dinosaury, tak ani toto. prostě mě neštymuje, když někdo dělá dokument o věcěch, který buď nejsou možný, nebo ještě nejsou možný. a hraný dokumenty taky nemám rád. a upřímně, myslíte, že objevná cesta by byla jen jedna a to zároveň po všech hlavních planetách a ještě ke kometě? kdepak ! ! ! na každou planetu by se vypravila jiná expedice, jiní lidé. navíc, pokud se bavíme třeba o Venuši, tak pochybuju, že by se odtud ti lidi dostali. už na odpoutání se ze Země je potřeba zatracená dávka paliva, natož z Venuše, která má mnohem větší tlak a také mnohem delší pás atmosféry, i když třeba gravitace je přibližně stejná. podle mě by na Venuši první kosmonauté zůstali a zemřeli. navíc mi to přijde dost často jako přehnaný a nedomyšlený a vyumělkovaný, občas pěkně citově vydírající a taky klišé se neubránili. ale jinak zajímavej nápad na SF povídku nebo román nebo film. ale ne dokument, nebo pro pána beka hranej dokument.(18.1.2006)

 • Autogram
  ***

  Dokument o misii, ktorá sa nikdy neuskutočnila. A v najbližších rokoch, možno storočiach, ani nebude možná. Preto mám práve k tomu veľké výhrady, s akou samozrejmosťou sa predkladajú „poznatky“, ktoré ešte nie sú ani v plienkach. Zvlášť bije do očí komunikácia s centrálou na Zemi, akoby časové oneskorenie desiatok minút ani neexistovalo. Niektoré zábery ale majú niečo do seba a môžu zodpovedať skutočnosti na planétach, ako ich dnes poznáme. Hrané dokumenty sú pre mňa stále dosť nepochopiteľná kategória.(5.12.2013)

 • Javert
  *****

  Zopáknu to, co tu říká většina osazenstva - BBC je královnou dokumentů. Vesmírná odysea je něco, co by si rozhodně neměl nechat ujít každý, kterého aspoň trochu zajímá CO je "tam venku" a JAK to vůbec vypadá. Takové přistání a výzkum na Io spojený s výhledem na Jupiter či průzkum Pluta jsou nezapomenutelnými okamžiky.(3.8.2009)

 • MarleyCZ
  *****

  BBC se povelice povedl její další projekt. V dokumentu procestujeme celou naší sluneční soustavu a nebude se jen jednat o suchopárné vyprávění, ale dostaneme s na loď, jejíž posádka má přistát na Venuši, Marsu, IO( Jupiterův měsíc), na Saturnových prstencích a na konec i na Plutu. Každýtakový sestup je velice zajímavý. Abych se přiznal dokument mi párkrát vyrazil dech, ovšem vše je založeno na poznatcích a teoriích a tak doufám, že v budoucnosti nezůstane jen u teorie. Jinak dokument má dobré efekty a příběh je také dobrý ( přece se jedná o dokument, ačkoliv na to divák občas dokáže zapomenout ). Trochu mě mrzelo, že se v dokumetu zapomelo na planety jako je Uran nebo Neptun. Dokument si rozhodně zaslouží moje plné hodnocení takže na některé nedostatky, které se týkají zejména hereckých výkonů dávám 94% čili 5 hvězdiček.(16.9.2009)

 • Aiax
  *****

  Všichni, kdo se o zkoumání a dobývání vesmíru alespoň trošku zajímají, budou při sledování Výpravy k planetám v sedmém nebi. Neskutečně sugestivně zpracovaný dokument člověka úplně pohltí, tak, že se o hrdiny tu a tam doopravdy bojí a z jeich úspěchů se doopravdy raduje, což je u fiktivního dokumentu věc vskutku nevídaná. Nenapadá mě vůbec nic, co by se dalo tomuhle skvostu vytknout, snad jen že projev astronautů je příliš herecký, což malinko snižuje autenticitu, ale to je fakt jen muška. Nejlepší "dokument" o vesmíru, jaký kdo zatím natočil.(18.1.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace