Vesmírná Odysea - Putování po planetách (TV film)

Space Odyssey: Voyage to the Planets

Dokumentární / Drama / Sci-Fi

Velká Británie, 2004, 100 min

Joe Ahearne

Joe Ahearne

Nick Dance

Don Davis

Skvely dokumentarni sci-fi cyklus. Jakozto zajemce o tuto problematiku bych asi mohl polemizovat s mnoha momenty, o nichz si myslim, ze jsou nadnesene, naivni nebo vylozene chybne - ale to muze byt muj subjektivni nazor. Serial v kazdem pripade dobre slouzi k popularizci kosmonautiky a to tou nejlepsi formou. Dokonaly technicky i dramaturgicky. Obeznameny clovek ovsem zamackne slzu pri pomysleni, ze vsechno zde ukazane je skutecne realizovatelne, ale chybi politicka vule a penize :(.(18.1.2006)

Hoci je posádka na môj vkusu primalá (iba 5 ľudí ?!) a ambicióznosť výpravy trošku za pačes (6 rokov na pochodenie všetkých planét od Venuše po Pluto ?), toto je famózny, vynikajúci seriál - možno najlepší svojho druhu od čias Zo Zeme na Mesiac. :-) Bol by som ochotný zriecť sa všetkých klasických sci-fi seriálov, ak by sa takéto dielka točili aj častejšie. No, a v neposlednom rade je seriálový Pegasus cool a zároveň realistickou loďou : Iónový pohon s ochranným diskom, "činka" na výrobu umelej gravitácie, chrbticovitá konštrukcia, hromada obytných, pracovných a hangárových modulov - presne to, čo takáto mašinka potrebuje. :-)(1.8.2011)

Všichni, kdo se o zkoumání a dobývání vesmíru alespoň trošku zajímají, budou při sledování Výpravy k planetám v sedmém nebi. Neskutečně sugestivně zpracovaný dokument člověka úplně pohltí, tak, že se o hrdiny tu a tam doopravdy bojí a z jeich úspěchů se doopravdy raduje, což je u fiktivního dokumentu věc vskutku nevídaná. Nenapadá mě vůbec nic, co by se dalo tomuhle skvostu vytknout, snad jen že projev astronautů je příliš herecký, což malinko snižuje autenticitu, ale to je fakt jen muška. Nejlepší "dokument" o vesmíru, jaký kdo zatím natočil.(18.1.2006)

Skoro jako film, kterému nechybí napětí, vtip, ale zároveň je to hlavně dokument s nějakými těmi informacemi o cestě k nejbližším planetám od země. .. Není to nic světoborného, ale pokud Vám chybí u dokumentů nějaká ta sci-fi příběhová vložka, tak zde si přijdete na své. .... HODNOCENÍ: 60% (3*)(2.8.2015)

BBC se povelice povedl její další projekt. V dokumentu procestujeme celou naší sluneční soustavu a nebude se jen jednat o suchopárné vyprávění, ale dostaneme s na loď, jejíž posádka má přistát na Venuši, Marsu, IO( Jupiterův měsíc), na Saturnových prstencích a na konec i na Plutu. Každýtakový sestup je velice zajímavý. Abych se přiznal dokument mi párkrát vyrazil dech, ovšem vše je založeno na poznatcích a teoriích a tak doufám, že v budoucnosti nezůstane jen u teorie. Jinak dokument má dobré efekty a příběh je také dobrý ( přece se jedná o dokument, ačkoliv na to divák občas dokáže zapomenout ). Trochu mě mrzelo, že se v dokumetu zapomelo na planety jako je Uran nebo Neptun. Dokument si rozhodně zaslouží moje plné hodnocení takže na některé nedostatky, které se týkají zejména hereckých výkonů dávám 94% čili 5 hvězdiček.(16.9.2009)