Učitel chemie se nespravedlivě dostane za mříže za držení drog. Snaží se dokázat svoji nevinu a spoluvězni ho přitom zatáhnou do nejrůznějších loupeží. (Netflix)

Willy Kufalt

Akce a reakce. Akce lidí, aut, strojů, bouchaček – reakce chemických prvků, sloučenin a fyzikálních zákonů... Nejen v tomto směru to ve zdejším fikčním světě podivných pravidel v osidlech stejně podivného vězeňského gangu frčí naplno. Tajuplné zvraty, výrazná nadsázka ve vyprávění, originálně bizardní nápady (za všechny jmenuji šermování se skalpelem a injekční stříkečkou!) až mírný surrealismus ozdobují tento zcela atypický kousek z ranku akčních filmů 80. let. Ještě chvíli musím lépe rozdýchat hodně neobyčejné dojmy z této exkluzivní podivnosti s jinak vynikající kamerou a přímo undergroundovou atmosférou, ne zcela stoprocentně mi (alespoň napoprvé) Léčka sedla, na začátku mi připadala překombinovaná a těžko uchopitelná... ale přes spočátku rozporuplné pocity mám z filmu nakonec zážitek a musím uznat, že ve výsledku dává fakt symysl. Minimálně poslední půlhodině jsem si Léčku začal nakonec plně s pocitem hravosti užívat a milovníkům kvalitních nekonvenčních filmů mohu určitě doporučit. Jen docela zamrzí, že jde o jediný celovečerní kus pana režiséra, který další dekádu pak točil už jen klipy a reklamy, a rovněž hodně mladý v r. 2001 zemřel. 75% ()