Svět draků

(TV film)
  • Velká Británie The Last Dragon (více)
Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2004, 99 min

Věříte na draky? Vládnou smyšlenému světu fantazie a pohádek. Hroziví okřídlení predátoři, kteří ve skutečném světe neexistují. Ale co kdyby...? Stejný produkční tým, který vytvářel speciální efekty pro filmy Harry Potter a vězeň z Azkabanu a Putování s dinosaury Vás nyní zve na výpravu do nitra bájné říše dravých nestvůr. Poznejte vše od jejich stavby a vývoje až k pověstné schopnosti plivat oheň. Kombinace hraných záběrů, historie a nejmodernějších animačních postupů dělá z filmu SVĚT DRAKŮ podívanou, ve které se o létajících monstrech dozvíte mnohem více, než jste kdy chtěli. (oficiální text distributora)

ing.Frosty

Nemám nic proti fiktivním dokumentům. Ze začátku to vypadalo celkem obstojně. Ale celý se bere strašně moc vážně. Ke konci se z toho stává nehorázná debilita, která si hraje já nevím na co. Drak napodobuje prasečí kvičení a následně si ugriluje tygra. Horský drak si vyrobí "inkubátor" a ohřívá ohněm vejce. WTF ? Triky jsou na dokument celkem ucházející, a na zabití nudného odpoledne to šlo + skutečně skvělá hudba. ()

Pod

Strhující dokumentární fantasy, které mě pokaždé uchvátí zejména díky velkolepé hudbě, efektům a podrobně popsané drakologii. Jedna z mála fantasy, která má smysl. Ale, co když je to pravda? ()

noriaki

Kdyby byl režisér schopný větší nadsázky, tak by mohl natočit slušný mystifikační dokument. Takhle bohužel, až na námět je to stěží průměr, který ztrácí jak v "naučné" složce, tak v zábavnosti. ()

davidek

Seděl jsem u téhle"pohádky" s otevřenou pusou:-). Pár nelogických věcí, ale tak krásně kouzelných jako je sám námět tohohle filmu. ()

Pedross800

Pod dojmem právě ukončené sedmé "dračí" série Trůnů mně tahle fikce o reálnosti draků sedla dokonale, skoro bych jim to věřil i když to bylo občas i naivní, tak za nápad a originalitu palec hore! ()

dopita

Mystifikační dokument, kterej mohl bej mnohem lepší. To že nám tvůrci servírují děsný voloviny mě ani nevadí (na tváři mi film vyvolával spíš úsměv, než otrávení), ale trochu odlehčenější tón by filmu jenom prospěl. I tak je s podivem, že i když se jedná „jen o dokument“, víceméně nenudí a to i přes to, že má film 100 minut. Nadšenci do draků a světa fantasy budou asi spokojeni mnohem víc než já. ()

Heero

Tento dokument je vytvořený jako příběh, kde neúčinkují vědci, nýbrž jen herci. Všechno do sebe totálně zapadá, svět draků skutečně existoval. Byli to vlastně přeživší dinosauři, kteří se vyvinulu ještě o něco více. Jediné co chybí, je ta zamrzlá mršina draka z rumunských Karpat, jinak good pohádka :) ()

Pidzey

Draci patří mezi moje nejoblíbenější tvory vůbec.Tohle není špatná dokument,ale vzhledem k tomu kolik jsem toho o dracích a s draky přečetl a viděl některé věci mi tu vadili.Např. že tu nebyli ukázáni jako inteligentní a moudří tvorové. A nakonec jsem spíše čekal že to bude jakési poohlédnutí za vším co o dracích už bylo napsáno a nafilmováno.Víc o legendách,ale i o dracích ve fantastice (Hobitem počínaje a třeba Zaklínačem konče).Takové schnutí draků od prvních zápisů o nich až po třeba dnešní počítačové hry.. Ale i tak to bylo zajímavě udělané draci vypadali pěkně a to vyprávění o nich mělo hlavu i patu. ()

Crowen

Mě se to líbilo. Imaginární struktůra tohoto fakedokumentu nebyla vystavěná úplně špatně. Animace je pěkná, jen ti středověcí lidi tam nepůsobí dvakrát věrohodně. Já říkám 7/10. ()

Nail

Taková pohádka o dracích s prvkama fantasy. Věrohodnost nic moc, ale na odpolední polehávání v posteli příjemné. ()

hiczech

Kdo čeká klasický film s dějem a zápletkou tak bude zklamán. Tento film popisuje přímo vědecky draky a jejich život, vývoj i zánik opravdu jen hypoteticky. "Co kdyby?". ()

ric

Podle jednoho komentáře na IMDB, kde je film k nalezení pod titulem The Last Dragon, se jedná o pravý vědocko-fantastický dokument. Souhlasím, i když je ta kategorie značně matoucí. ()

ondrasz

Dost jsem přemýšlel nedám-li do hodnocení odpad, ale alespoň za ty triky. Mohl to být opravdu skvělý mystifikační dokument, ale: 1. Herec Paul Hilton, který představuje hlavní roli vědce objevujícího druh, který byl naší vědě doposud ukrytý - Draky, mě velmi pobavil. Svým výkonem se směle řadí mezi takové velikány jako jsou herci z latinskoamerických telenovel. :) 2. Autoři pseudodokumentu, zacházejí moc daleko. Například lesní drak, vařící si prase, které ulovil po té co přemohl tygra pomocí napodobování a imitací.......... :) Těch věcí které z mystifikačního dokumentu tvoří komedii je tam mnohem víc. 3. Velmi průměrná kamera, téměř nulová výprava a osvětlovači se nejspíš nudili tak šli asi na pivo. Množství stínů v nepřirozeném úhlu je tomu důkazem... 4. Závěrem ještě pochválím střih, abych nebyl jen kritický, ale vytknu mu malou akčnost ve chvílích, kdy by to celkovému nudnému dojmu alespoň malinko prospělo :) Pokud se chcete zasmát, tak tento snímek rozhodně stojí za shlédnutí.... Nejvíc vás pobaví, uvidíte-li film v českém znění, patetický komentář nesoucí se v dokumentaristickém duchu a úvahy hlavní postavy. Při sledování jsem stále přemýšlel proč se vlastně takové filmy točí................. ()

martyxa

Výborný smyšlený dokument, o tomto tématu snad asi jediný svého druhu (jiný neznám), a už proto si zaslouží toto hodnocení. Podle mě docela povedený film, který určitě stojí za shlédnutí fanouškem draků, a dokumentů, kombinace je to docela zajímavá. ()

detrew

Pěkně udělaný dokument, ale místo stupidního badatele, který má snad všechny znalosti světa, bych tam nechal jenom ty draky s klasickým komentářem. ()

RyonMathrin

Proč by ne? Nejznámější mýtická bytost může klidně mít film sama o sobě "Co by, kdyby..." Všechny popisované podrobnosti způsobu života jsou zčásti vyfantazírované, zčásti jistě čerpají z mnohých legend. Ovšem vše je do detailu promyšlené (důvod chrlení ohně atd.), takže po dokoukání jsem jen zacvakl čelist, která mi během filmu klesla. Drak jako symbol opravdu prolíná téměř všemi kulturami a národy a toto zpracování legendy se podle mého velmi povedlo. 4* jsou zasloužené, ta pátá je osobní navíc od milovníka fantasy a draků zvlášť. ()