poster

Noc následujícího dne

 • USA

  The Night of the Following Day

Krimi

USA, 1968, 93 min

 • Javert
  ***

  Žádné krimi, natož thriller, ale pomalé, rozvláčné drama, mířící až do vod psychologických filmů. Zase taková nuda, jak by to mohlo vypadat to ovšem není, což oceňuji. Problém je ovšem jinde - a to v hercích. Unesená dívka je silně nesympatická až otravná a Brando vypadá už od první minuty, co se objeví, jako lidská podoba Pedobeara. Stupidní konec pak mnoho na kvalitě nepřidá.(16.10.2010)

 • cheyene
  ****

  Marlon Brando v roli tvrďáka a únosce, který však má nesporné charakterové kvality. Noc následujícího dne se nese v nezaměnitelné atmosféře 60. let, divák se dočká nejen násilných scén, ale zdařilé akce v závěru, která působí poměrně autenticky a nepřemrštěně. Vyvrcholení filmu mi ovšem tak úchvatné a šokující nepřišlo.(17.5.2016)

 • Martin741
  **

  V napinavom fryleri ... si snad distributor dela prdel z nas, diviakov, ne? No tak toto nebol fryler ani nahodou, skor poriadne nudna psychologicka drama. Dej je minimalny, akurat viem, ze sa jednalo o unos nejakej dievky, s ktorou maju unoscovia akesi nekale plany. Ake, tak to myslim netusi ani samotny autor knihy Lionel Biely, reziser a myslim, ze ani herci - nieto este diviak. Tempo nestrhne, a nema cim zaujat, hrat tu vedel snad len Marlon Brando. Koniec pre mna nebol sokujuci, ale neskutocne stupidny a nudny : 30 %(20.10.2015)

 • LiVentura
  ****

  Klasická krimi šedesátých let s nádechem nové vlny let sedmdesátých se skvělým obsazením party záporáků-únosců, kteří si vezmou na paškál pořádně velkou rybu, aristokratického boháče, skrze jehož unesenou dceru vymáhají mnoho peněz... Je to i trochu "noirovka" s přídechem sladké Francie, která byla na vrcholu svých tehdejších uměleckých sil.!(24.7.2012)

 • Adiemus
  **

  Byl Marlon Brando Pan Herec, nebo jen hvězda? Po zhlédnutí tohoto filmu se přikláním k druhé možnosti; všichni herci byli toporní jako loutky, avizované překvapení se nekonalo; postava unesené dívky se chovala tak iracionálně, že jsem od začátku tušila, v čem je jádro pudla. A Brando měl nedobře udělanou paruku.(5.2.2010)

 • - Deset dní před natáčením filmu Brando navštívil Finsko. Na tiskové konferenci na otázku, jaký jeho příští film bude, odpověděl, že si to nepamatuje. (Mol)