Reklama

Reklama

Zbraně pro San Sebastian

  • Francie La Bataille de San Sebastian (více)

Obsahy(1)

Anthony Quinn se snaží v roce 1746 v Mexiku ubránit vesnici proti nájezdu indiánského kmene. Jeho úloha zde není jednoduchá, jelikož i přes počáteční neúspěch se divoši vracejí, aby udeřili znovu a důrazněji...
Mexiko 1746. Pistolník Leon Alastray prchá před zákonem, ale nad uprchlíkem se slituje otec Josef a ukryje ho. Když místní zjistí, že kněz chrání kriminálníka, vyženou je z města. Leon cestuje v přestrojení za mnicha. Společně dorazí do vylidněné vesnice, kterou terorizují indiáni. Farář je zabit ostřelovačem a Alastray poznává míšence Tecla, který by ho viděl rád jako nového duchovního vůdce. Přes značné rozpaky se nakonec rozhodne postavit se s ním dalšímu nájezdu indiánského kmene. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (53)

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Trochu kacířský western, řekla bych ... Není až tak dokonalý - hodně dlouho jsem váhala mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale nakonec nade mnou zvítězil. Možná svou vírou, která nemusí být nutně spjatá s náboženstvím ... možná svými myšlenkami ... a dost možná jsem se nechala ovlivnit sympatiemi k hlavnímu hrdinovi. Takže za 4* - a berte je s rezervou. P.S.: Ať je to jak chce, je poněkud problematické hájit právo na svobodný život, když de facto stojíte oběma nohama na ukradené zemi a staré křivdy jsou živnou půdou pro šikovně podněcovanou nenávist. Ale dějiny jsou nemilosrdné - a musím dodat, že naše stará dobrá Evropa v tomhle směru za Novým světem nezůstává pozadu. ()

sud 

všechny recenze uživatele

Poměrně zajímavý zástupce Evropských spaghetti westernů. Osamělý drsný hrdina je klasickou devizou italowesternu, plus k tomu si můžeme připočíst i variaci na "Sedm statečných" (ochrana chudé vesnice před nájezdy útočníků) a i nějaké ty skryté a církevní motivy. Herecké obsazení a výrobní štáb stojí taktéž za zmínku. Anthony Quinn má v roli "otce" Leona Alastraye charismatu na rozdávání, potěší i u nás nepříliš známá Anjanette Comerová v roli Kinity, do které se náš hrdina zamiluje, ale kvůli svému převleku to nedokáže dát na jevo a v netypicky záporné roli se blýskl Charles Bronson jako míšenec Teclo, který kvůli penězům vypálí i svoji vesnici. V jedné z menších rolí můžeme vidět i Silvii Pinalovou, která hrála o sedm let dříve Buňuelovu "Viridianu". Ennio Moriconne odvedl po hudební stránce dobrou práci (a přitom ve stejném roce vznikl "Tenkrát na Západě"), zkušený režisér kvalitních dobrodružných filmů a kriminálek Henri Verneuil taktéž. Spokojenost. ()

Reklama

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Celkem nenáročný-jednoduchý western, kopie (parodie) něčeho co už tu bylo ale v daleko lepší formě a provedení viz. (Sedm statečných vizuální i slovní narážky). Jen průměrné nijak oslnivé herecké výkony, celkově se tak z mého pohledu jedná jen o průměrný westernový snímek. Ta finální scéna s odpálením přehrady však stála zato....Dialogy, muzika (Ennio Moriconne) a za některé akční pasáže 3*. Henrimu Verneuilovi ale i tak šli spíš kriminálky:-) ()

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Čtu v některých komentářích kolegů, že jim film připomínal "Sedm statečných". Buď jsem u toho spala nebo mám jiný pohled na věc, ale film měl přece revoluční ladění a nikoliv, že by někomu šlo o soukromý majetek a jeho hájení. Ano, CHARLES BRONSON tam nehrál zrovna sympatickou postavu. Proč ? Protože to byla doba, kdy filmu dominovala vynikající hvězda řeckého původu Anthony QUINN. Vše se točilo kolem něho jako ve "Statečných" kolem Chrise neboli YUL BRYNNERA. Tak to ve filmovém světě chodí a co se týče odpálení přehrady.... tak se podívejte na film "Bitva o Navarro" nebo tak nějak se ten film jmenoval. Já to zjistím a pak opravím. Teď si nemohu vzpomenout. Edvard FOX tam odpálí přehradu... to je pokoukaníčko ! Už jsem to zjistila : "10 oddíl z Navarone " se ten film jmenuje. ()

Kubaso 

všechny recenze uživatele

Sotva to někoho překvapí, ale Henri Verneuil uměl natočit i skvělý western. Na výbornou mu vyšla především sázka na dobře napsané dialogy, Morriconeho hudbu, jejíž tklivé pasáže nijak nezaostávají za jeho slavnou ústřední melodií z "Tenkrát na Západě", a Anthonyho Quinna, který své postavě vdechl ohromnou dávku věrohodnosti. Poněkud méně věrohodní jsou až příliš bílí indiáni a zamrzel mě i nepochopitelně odstrčený Bronson, ale jinak nemám, co bych vytknul. ()

Galerie (23)

Reklama

Reklama