poster

Cesta do Rokycan (TV film)

Komedie

Československo, 1981, 37 min

Scénář:

Miroslav Plzák

Kamera:

Ivan Koudelka
(další profese)
 • Tiiso
  ***

  Tento konverzační kolotoč v sobě ukrývá důležitý aspekt života, aniž by se to mohlo na první pohled zdát. Manželé mají často rozdílné názory na cokoliv a z toho vzniká spousty legračních dialogů. Ale také při těch rozhovorech často stoupá oběma adrenalin v krvi. Možná je jednoduší mít vedle sebe někoho kdo je na tom podobně či skoro stejně s názory na svět a čtrnácti denní polemika o tom zda jet tam či jinam by nevznikla a manželé by se mohli věnovat úplně něčemu jinému. Já vím zde jde o nadsázku a úsměv a také jsem to tak bral. Na konci se vše urovnalo a měli jsme happy end. Ale občas tyto tv filmy neuškodí rozebrat a vzniknuvší myšlenky použít do vlastního života. Neboť i tento příběh je inspirován životem a na rovinu řeknu, že takto bych nechtěl se ženou trávit nejen čas předvánoční. Všichni tři herci předvedli opět na malém prostoru veliké výkony. Genialita sama. A přitom jakoby se zdálo, že jim ty scénky jdou naprosto bezproblémů. Prostě páni herci.(9.12.2009)

 • Ruadek
  ***

  Představte si u této inscenace tragickou hudbu plnou smyčců a protáhlých basových linek. Zkuste si komediální herce zaměnit za ty dramatické. Jaké to je? Smutné, jedna velká manželská hádka, viďte? I proto jsem si to osobně do komedií nezařadil protože mi na tom nepřišlo nic zábavného, spíše naopak. Nadsázku a absurditu chápu, bavit jsem se přesto nedokázal. ***(9.11.2013)

 • igi B.
  ****

  Dudlajdá... Pro některé manželské páry by zjevně bylo lepší jet rovnou do Pr... %-[] . . . Jinak je to celé sice taková svěží a v textu vskutku vypointovaná a mile odehraná, ale televizně lajdácky a s přebrepty vyrobená rutinní bakalářština... - - - - - (Poprvé viděno kdysi v dobách bakalářských, hodnocení po repete 2.11.2011 na >jalové jedničce< 499., komentář zde jako devětadvacátý - 2.11.2011)(2.11.2011)

 • lillien
  ****

  Tak takhle nějak si představuju televizní jednohubku pro běžného diváka. Manželé zahráni naprosto uvěřitelně, jedna hláška za druhou. 40minut příjemné zábavy a přitom natočené za pár kaček v kulisách dva plus káká.Kam se hrabou všechny díly růžových ordinací a jak je proti tomu do očí bijící koncentrace trapnosti v seriálu typu Ulice a spol. Bohužel, byť žena, musím se pokorně ztotožnit i s touto Menšíkovou hláškou: "ženský jsou příjemný, ale přeci jenom tady v tý signální soustavě mají nějaký zádrhel..že když nemaj argument tak plácnou co plácnou,ale pak to plácaj tolikrát, že už tomu věřej samy, že už to je pravda"...ano a tak to přesně probíhá i u nás doma:)(4.11.2011)

 • pytlik...
  **

  Zatímco před rokem 1981 se v českých filmech vyskytly názvy "Rokycany" 3x a "Sedlčany" dokonce ani jednou, tento snímek vše změnil. Obě jmenované obce se rázem ocitly na úplném vrcholu v citovaných městech, i Praha se krčí daleko vzadu, neboť Janžurová s Menšíkem ukázali, že ping pong se dá hrát nejen s míčkem. Jinak Plzák nezklamal, projevil se opět jako macho, kterej z žen dělá hloupé husičky (nooo, to je taky genderově rasistické, tak řekněme, že z nich dělá hloupé husáky!). Mimochodem, je zajímavý, že název "ping pong" vznikl podle zvuku, jaký vydává letící míček. Mi přijde zcela úžasné, že se podle takové věci pojmenuje určitý sport. V tom případě by mělo být plavání "čvacht", box "bum", cyklistika to samý (když bouchne galuska nebo hromadně spadnou), vzpírání "prrrrrd" a fotbal "auuuuuu" (když si zlomí nehet).(9.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace