poster

Ztraceni v Americe

 • anglický

  Lost in America

Komedie

USA, 1985, 88 min

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • Matty
  ****

  O kapitalismu s hořkostí. Komedie, která někomu může připadat neurotická a hysterická. Podle mě je hlavně upřímná. Aby mohli Howardovi znovu začít, musí nejdříve vše ztratit. Otázkou je, co nakonec získali. Manželé se v rámci tradičního klišé senzitivní žena x racionální manžel chovají autenticky a dobře jsem chápal jejich počínání. Film udržují v reálném světě také nezvykle dlouhé "prázdné" záběry, kdy David jenom někam jde. Čas plyne pomalu, nic není okamžitě (že by inspirace neorealismem?). Psychickému rozpoložení postav je zcela podřízená formální stránka. Rychlá jízda a pohodová hudba značí dobrý rozmar, unylé kodrcání pravý opak. Otáčení kamery okolo osy zas poukazuje na cykličnost života. Každý se stejně jednou vrátí tam, kde začal. Když si k tomu přidáte vtipné, v zásadě ale pravdivé dialogy, máte před sebou stěží průměrnou a rozhodně velice důvtipnou americkou komedii. 75%(23.2.2010)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $10,179,000Tržby Celosvetovo $-(5.11.2009)

 • RHK

  Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(21.7.2010)

 • kaylin
  ***

  Ze začátku to mělo dobrý náběh na film, který bude zajímavý jak dialogy, tak i celkovým příběhem. Poté, co se manželé dostali do Las Vegas, už to ale začala být trochu nuda a vývoj byl lehce bizarní, ale v podstatě nezáživný. Albert Brooks je skvělý civilní herec, ale jako režisér se v tomhle případě moc nevytáhl.(9.9.2016)

 • charge
  ****

  Typická americká roadmovie s vynikající atmosférou osmdesátých let, dvou osamocených manželů, kteří práskli do bot od všedního stereotypu, přestože měli slušný živobytí. Poté se jen bezcílně protloukají Amerikou s karavanem, kdy postupem času zjišťují, že mají čím dál víc hlouběji do kapsy. Po druhém shlédnutí mnohem lepší, než prve, nevím čím to je, ale film utekl jako voda a nuda se nedostavila žádná.(4.12.2007)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace