poster

Obchodník se smrtí

 • USA

  Lord of War

 • Francie

  Lord of War

 • Německo

  Lord of War - Händler des Todes

 • Německo

  Lord of War

 • Slovensko

  Obchodník so smrťou

 • Velká Británie

  Lord of War

Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie / Německo, 2005, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skejpr
  *****

  naprosto strhující film ve všech směrech. Ať už se jedná o bezchybné herecké výkony, fantastické vizuální zpracování, dokonalou hudbu... naprosto skutečný film, který člověka donutí na konci uznalo pokývat hlavou a dát si panáka něčeho tvrdého... pro mě osobně nejlepší film roku 2005. Na poslední chvíli se zjevil skutečný král. Oscara pro Cage!(6.1.2006)

 • Galadriel
  ****

  Čajkovského "Labutí jezero" hrající k převozu kalašnikovů ukradlých z Ukrajiny, úvodní scéna "ze života jedné kulky", ne-zrovna-100%-kladný hlavní hrina, skvělá vizuální stránka, dobré herecké výkony, velmi aktuální ale neprofláklé téma a snaha o téměř dokumentární styl. Nejen to dělá z Obchodníka se smrtí zajímavý film, kde ale bohužel diváka ruší všudypřítomný "vypravěč" Yuri a pár dalších detailů, které ho bohužel dělí od filmu naprosto špičkového.(1.9.2007)

 • Enšpígl
  *****

  Tenhle film nedělá ani skvělá kamera, ani užasná hudba, ani vynikající práce Andrewa Niccola ,dokonce ani mistrný herecký výkon Nicalase Cages a jeho satiristický komentáře.Tenhle film dělá hlavně prostý fakt, že v době psaní mého komentáře nejspíš v Sierra Leone,Libérii, Alžírsku,ČADu,Gunnea Bissau,Pobřeží slonoviny,nebo jinde v západni africe, ale nejen tam,možná umřel další člověk či dítě!!!! Proč?Protože existuje obchod se zbraněmi, protože existuje touha zabíjet a touha po moci.Ale hlavně --protože : "největší obchodníci ze zbraněmi jsou vlády USA, Velké Británie, Francie , Ruska a Číny."Někdo bere tento film jako obrovskou kritiku USA a je z toho štasten, že má zase další argumement,pro svůj antiamerikanismus, který je tak v modě nebo jak se říká COOL /pěkně americky co?/Já tento film beru jako skvěle odvedenou práci s ukázkou na závažnou věc.(21.8.2006)

 • Djkoma
  *****

  Andrew Niccol by mohl být získat přezdívku Satirický Bůh. Jeho scénáře mají vždycky ostré hrany a komentáře hlavně v tomto filmu jsou satirou přeplněné. Klidná tvář Nicolase Cage filmu dodává zvláštní nádech. Jako by jeho tvář říkala:"To je úplně normální", "Zbraně prodává každý", "Čemu se divíte?" apod. Jako herec se k Yurimu Orlovovi hodí perfektně a jeho přesný opak Ethan Hawke se vyžívá v jeho pronásledování a doufá, že jednou tohohle pacholka se zbraněmi v každém koutě světa dopadne. Jared Leto si od Reqiemu za sen neodvykl od drog a vrací se jako Yuriho bratr, kterému chutná prášek stejně jako dříve a rád skrz něj uniká do jiných světů. Pro něj určitě normálnějších. Nemohu se nepozastavit nad plakátem. Kdo vymýšlel a stvořil Nicolase z nábojnic? To je nápad za všechny prachy kdo bude mít tento plakát v jakémkoliv A1-3 at dá vědet hned ho beru :-). Film prolétne jako kulka z úvodních titulků(které jsou nejlepší za posledních 5 let filmové historie) a v hlavě budete mít příjemnou díru plnou satirického humoru a klidných pohledů (a nějaké té hezké hlášky...). PS: víte, že ty tanky "prodávané v Rusku" jsou půjčené z Česka od nějakého soukromého podnikatele? U nás si taky každý obyvatel žije s tančíkem pod postýlkou a Ak-47 pod polštářem;)(5.1.2006)

 • Slasher
  ****

  Cage zase jednou není pro smích, ale naopak, na poplácání po zádech a vřelý obdiv. Už samotným tématem (ZBRANĚ) mě tento film bral za slinu, a tak jsem rád, že nezklamal. Velmi dobře dívatelných a po svém vlastním oduševnělých 120 minut, které vám snad malinko dokreslí představu, jak to ve velkém světě chodí. A případně i spláchnou pár hovínek naivity. Já chci taky zlatej kalašnikov.(24.7.2011)

 • - Režisér stejně nakonec musel drtivou většinu rozpočtu složit ze zahraničních zdrojů, ostatně stejně jako svůj mezinárodní štáb, složený z íránského kameramana, amerického střihače, francouzského šéfa výpravy, italské kostymérky nebo brazilského hudebního skladatele. (duklak2)

 • - Filmaři při natáčení spolupracovali se skutečnými pašeráky zbraní, kteří byli údajně flexibilnější než studio či samotný štáb. Všechny použité zbraně jsou reálné, protože například víc než 3 000 kusů AK-47 bylo levnější nafilmovat v reálu, než vyrobit atrapy. Zbraně a kontejnery krátce po natáčení předali do některé ze zemí zapletené do vojenského konfliktu. (imro)

 • - Před natáčením scény, kde jsou v řadách tanky na prodej, musel štáb informovat NATO, aby si nemysleli, že se chystá opravdová válka, kdyby viděli snímky ze satelitu. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace