poster

Obchodník se smrtí

 • USA

  Lord of War

 • Francie

  Lord of War

 • Německo

  Lord of War - Händler des Todes

 • Německo

  Lord of War

 • Slovensko

  Obchodník so smrťou

 • Velká Británie

  Lord of War

Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie / Německo, 2005, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  *****

  Soundtrack Antonio Pinto: 1. Lord Of War ,2. Little Odessa ,3. Ava's Arms ,4. By Sea ,5. Andina ,6. Love Deception ,7. Consequences & Loss ,8. By Air ,9. The Promise ,10. Yakar Diamm ,11. Everything That Comes From The Earth ,12. Truth ,13. Conscience ,14. AK-47 Love ,15. Warlord,(15.5.2011)

 • Slasher
  ****

  Cage zase jednou není pro smích, ale naopak, na poplácání po zádech a vřelý obdiv. Už samotným tématem (ZBRANĚ) mě tento film bral za slinu, a tak jsem rád, že nezklamal. Velmi dobře dívatelných a po svém vlastním oduševnělých 120 minut, které vám snad malinko dokreslí představu, jak to ve velkém světě chodí. A případně i spláchnou pár hovínek naivity. Já chci taky zlatej kalašnikov.(24.7.2011)

 • Faidra
  ****

  Zajímavý snímek, jemuž vytýkám jen slabší první úsek, kdy je start Jurijovy kariéry brán trochu moc hopem. Jako zamyšlení se nad určitými stránkami moderního světa to určitě stojí za to. Spíš než hlavní hrdina ale zaujmou vedlejší postavy právě v kontrastu k němu - Vitalij v podání Jareda Leta, který opět prokázal, že upřednostňuje zajímavé role před hvězdnými, a cameo Bridget Moynahanové jako Orlovovy manželky. Člověk si nicméně láme hlavu nad tím, co všechno musí určitá lobby skrývat a od čeho chtějí odvést pozornost, když se takový snímek může natočit.(1.7.2007)

 • genetique
  *****

  Výnimočne dôveryhodne zahraná rola a autenticky prerozprávaný príbeh Orlova, jedného z najväčších obchodníkov so zbraňami. Počas filmu človek ale rozmýšľa, aký postoj má vlastne k postave zaujať? Zbrane-zlo, no predsa emotívne stvárnenie a celková jeho postava ho vykresľuje ako dobráka, ktorý celý svoj život zo zbrane ani nevystrelil. Vyberavý dej, kde dominujú scény pokusu o jeho zatknutie a likvidáciu, brutálny úvod (neprepínať) a krásny záver. Čudujem sa oscarovej ignorancii. 100%.(7.5.2006)

 • Fr
  ****

  Ve světě je v oběhu víc jak 550 000 zbraní. To je jedna zbraň na každýho dvanáctýho člověka na Zemi. Jediná otázka zní: jak vyzbrojíme zbývajících 11? Film se zabývá ožehavým tématem prodeje zbraní více a drsněji než jsem čekal. Postupně pronikáme do zákulisí tohoto špinavého obchodu a zjišťujeme, že rčení – není nic dražšího pro obchodníka se zbraněmi než mír – je bohužel veliká pravda. Úplatní jednotlivci i celé vlády, CIA a mafie na jedné straně, proti tisícům mrtvých po celém světě. Jaké má takový obchodník svědomí? Jaký je to člověk? Co prožívá, když si otevře noviny? Nechtěl bych být Američan. Tento film by mě asi nutil brát si některé věci osobně. Hlavně v poslední třetině. Ale o to zřejmě tvůrcům šlo. Výbornej N.Cage, kterýmu sekundují J. Leto a E. Hawke .(21.8.2006)

 • - Ruského mechanika Vladimira, ktorý opravoval helikoptéru, ktorú Yuri kupoval, stvárnil Weston Cage, syn Nicolasa Cagea, predstaviteľa hlavnej úlohy. (Real Tom Hardy)

 • - V Milovicích, kde se nátáčelo v bývalé sovětské základně, objevili člověka, který vlastnil sto ruských tanků T-72. S půjčením problém nebyl, ale do prosince je museli vrátit, jelikož byly prodány do Libye. (Bauer)

 • - Během leteckého transportu zbraní v Africe pronásleduje agent Valentine (Ethan Hawke) Yuriho (Nicolas Cage) v letounu české/československé výroby L-39 Albatros. (Foxhound#1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace