poster

Obchodník se smrtí

 • USA

  Lord of War

 • Francie

  Lord of War

 • Německo

  Lord of War - Händler des Todes

 • Německo

  Lord of War

 • Slovensko

  Obchodník so smrťou

 • Velká Británie

  Lord of War

Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie / Německo, 2005, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  *****

  Ačkoliv si Obchodník se smrtí s politikou (nejen) USA nebere sebemenší servítky, představuje jinak hladkou a divácky velice přitažlivou podívanou. Od geniálních prvních titulků, do posledního proslovu je to Hollywood - v několika dramatických pasážích trochu povrchní, ale za to vždy zajímavý, dravý a akční, přestože se v něm nevystřelí zdaleka tolik nábojů, jako se prodá. Věřím, že i ono "podle skutečné události" je v něm hlavně na efekt, ale ani mi to nevadí, když to tak pěkně funguje... Ukázkový způsob jak zpracovat ožehavé téma pro co nejvíc diváků. A Nicholas taky dost dobrý. 9/10(23.6.2010)

 • KevSpa
  *****

  Naprosto úchvatné! Satirický nádech komentářů hlavního hrdiny a na druhé straně neúprosná skutečnost, jak to v nelegálním obchodu se zbraněmi chodí. Andrew Niccol stepuje mezi vtipným, odlehčeným příběhem a vážným tématem bez nejmenšího zaškobrtnutí. K tomu skvělý výběr písní, bezchybný Nicolas Cage a děj, který uběhne tak rychle, že je vám skoro líto, že tenhle atraktivní příběh inspirovaný skutečností nepokračuje dál.(4.1.2006)

 • DaViD´82
  *****

  Netuctově zpracované ožehavé téma, které zajímavým a především navýsost funkčním způsobem kombinuje mrazivé scény s ironizujícím černočerným satirickým nadhledem. Ani zde se to neobejde bez chyb, ale klady drtivě převažují a hlavně je to ten typ snímku, který krom pobavení donutí i k zamyšlení a hned nevyprchá - což není tak málo.(14.1.2006)

 • Kaka
  ***

  Tématicky zajímavé, plné bystrých postřehů a výtečných režijních nápadů, avšak žánrově tak kostrbaté, až se tomu věřit nechce. Niccol je chytrý tvůrce, který ví jak diváka zaujmout a jak mu prodat své zboží. Bohužel však v Lord of War ne vždy všechno funguje na sto procent. Střídá se zde ostrá satira s dramatickými linkami, aby to poté vše zapláclo rodinné melodrama o smyslu žití, o dělání těch správných věci a nedělání těch špatných. Navíc zde vádí až přílišná jednoduchost a zkratkovist některých drobností. Například zde vůbec není načrtnuto jak se Yuri vypracoval v žebříčku tak vysoko, kde vzal najednou všechny kontakty, jak mohl vždy tak lehce vyzrát na úřady/policii. Scény s rozebírkou letadla bez diskuze geniální. Bohužel je však celý snímek emocionálně absolutně bez náboje a o strhujícím tempu by se rovněž dalo hovořit jen sporadicky.(5.9.2006)

 • choze
  ****

  Trochu nedomrlá ZJIZVENÁ TVÁŘ pro nové tisíciletí. Niccol chápe, že pokud chcete moralizovat, je třeba tak činit s nadhledem a humorem, nejlépe pak za asistence populární hollywoodské hvězdy (ironicky hvězdy akčních filmů). Brutálně vtipné dialogy (včetně hrdinova monologu) a gagy (cvakání uzávěru zbraně přechází v řinčení pokladny), hravý vizuál, dobře napsané a zahrané postavy (vedle hlavního hrdiny především liberijský diktátor) a v neposlední řadě i krásně symbolický hudební doprovod. Škoda, že to jede na půl plynu, postava Ethana Hawka je opravdu schématická (a klíčovou roli sehraje až ve finále, kdy před ní uvězněný Cage rozkryje, jak se věci skutečně mají) a hodně tu funguje autorská licence. Scéna v níž se domorodá holčička s useknutou rukou zeptá Cage jestli jí někdy doroste, působí až moc moorovsky, v tom nejhorším smyslu slova.(18.1.2006)

 • - Filmaři při natáčení spolupracovali se skutečnými pašeráky zbraní, kteří byli údajně flexibilnější než studio či samotný štáb. Všechny použité zbraně jsou reálné, protože například víc než 3 000 kusů AK-47 bylo levnější nafilmovat v reálu, než vyrobit atrapy. Zbraně a kontejnery krátce po natáčení předali do některé ze zemí zapletené do vojenského konfliktu. (imro)

 • - Andrew Niccol spotřeboval na svůj thriller 42 mil. dolarů a během úvodního víkendu (16. – 18.9.) v USA se producentům vrátilo 9,3 milionu. Celkový obrat se po měsíci vyšplhal na 24 milionů. (imro)

 • - Limuzína, kterou Yuri (Nicolas Cage) s bratrem (Jared Leto) odjíždějí z newyorského letiště do léčebny, je Cadillac Fleetwood z roku 1993. Scéna se však odehrává v roce 1989. (Zdroj: topzine.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace