Reklama

Reklama

Planeta dinosaurů

(TV seriál)
Dokumentární
USA, 2003, 3 h 20 min (Minutáž: 50 min)

Epizody(4)

Recenze (13)

Ampi 

všechny recenze uživatele

Sice Animal Planet není BBC a Christian Slater není Kenneth Branagh, ale i tak je vcelku zajimavé. Jak uvádí DinoRaptor Podova cesta má skutečně pěkný příběh a velkou dávku fantazie. ()

Triceratops 

všechny recenze uživatele

Opravdu nádherný dokumentární seriál, a i když nepochází z dílny BBC, chvílemi jsem měl pocit, že jej tito tvůrci natočili. Čtyři opravdu zajímavé příběhy, vzhled dinosaurů je na opravdu dobré úrovni... Nejvíce se mi líbily asi Podovy cesty, díky nimž se Pyroraptor stal mým oblíbencem... Prostě skvělé! ()

Reklama

Autogram 

všechny recenze uživatele

Animovaný prírodopisný film je zvláštna kombinácia, ale pri vyhynutých tvoroch to ináč nepôjde. Dinosaury nie sú v dokumentoch môj obľúbený objekt ani keď je animácia, ako v tomto prípade, na výbornej úrovni. Všetko je ako živé, mláďatká sú prítulné a mäsožraci krvilační. Len sa to všetko zakladá na domyslených faktoch a pohyb, správanie a väčšinou aj výzor sú predmetom fabulácie vedcov niekedy len z torza kostry alebo tlamy nájdenej pri vykopávkach. Tak sa tieto filmy, hlavne čo sa týka chovania tvorov, dostávajú na hranicu rozprávky a dokumentu. ()

Sir-Filip 

všechny recenze uživatele

Naprostá blbost! Opravdu nevím, kde přesně se inspirovali tvůrci, ale bylo očividně vidět, že u paleontologů moc ne! Smyšlené příběhy byly někdy až groteskní. Masožravci téměř všichni loví ve smečkách, mláďata dravců zůstávají s rodiči 15 let, dinosaurus je schopen plout na pár desítek centimetrů široké kládě apd. Autorova posedlost ptáky je také na první pohled patrná, poněvadž téměř každý theropod je opeřený. Celé mi to připadalo šité hodně horkou jehlou, nepřipravené a chaotické. Celý seriál považuji za naprosto dokonalý příklad toho, že jen triky kvalitní podívanou neudělají! "ENJOY IT !!!" ()

Galerie (5)

Zajímavosti (6)

  • Epizoda se natáčela v těchto lokalitách: Punta Uva, Puerto de Limon (Kostarika) a Bribri, Talamanca (Kostarika). (Marasuchus17)
  • Epizoda se natáčela v těchto lokalitách: Kings Canyon National Park (Kalifornie,USA) a Sequoia National Forest (Kalifornie). (Marasuchus17)
  • Epizoda se natáčela v těchto lokalitách: Národní park Canyonlands (USA) a Oceano Dunes State Vehicular Recreation Area (Kalifornie,USA). (Marasuchus17)

Reklama

Reklama