Já a Ty a všichni ostatní

• USA Me and You and Everyone We Know (více)

Režisérka Miranda July nabízí svět, kde se místo ironie či zlomyslnosti nalézá citlivost a jemný humor, kde se obyčejné stává mimořádným a všední lidé oslňují svými charaktery během naprosto běžných lidských okamžiků. Jemný, křehký, vtipný film je příběhem každého z nás. O mě, Tobě a všech ostatních, co znáš! (oficiální text distributora)

cattcobain

Jediné, díky čemu unikla pátá hvězdička, je dle mého názoru (jak již zde někteří podotkli) až přílišná snaha Mirandy July o odlišnost hlavní hrdinky, což mi bylo chvílemi proti srsti a působilo na mě dost uměle. Když však tohle malé minus opomenu, vznikne z toho zajímavá studie několika ve své podstatě ztracených duší, které vlastně jsou zosobněním mě, tebe a všech ostatních, které znám. ()

djPeťál

Pro mne už několikáté, větší či menší, zklamání z oblasti nezávislejší strany americké filmové produkce posledních let, například po 10 položek a méně (v souvislosti s tím mi třeba znatelně komerčněji pojaté Španglicky snadno a rychle udělalo maximální radost) nebo Posledním polibku. Přijde mi to, jako by se většina toho, co vždy tvořilo inteligentní náplň této vrstvy amerického filmu, někam vypařilo a filmaři si tak nějak omílali jedno velké nic dokola, pokoušíce se hledat ty takzvané "životní pravdy", z mého pohledu ovšem naprosto marně. Výsledek není pokaždé vysloveně tragický, ti lidé se snaží a většinou mají k ruce kvalitní herce, ale spíše nicneříkající a prázdný. I Miranda July se v tomto případě očividně snažila přinést něco svěžího, ale ta výsledná zasněná prázdnota hraničila až s bezvýchodností, navíc znatelný rys inspirace Amelií z mého pohledu filmu určitě spíše ještě ubírá. ()

yatan

hlboky, existencny zazitok..ovela lahsi ako New York Synecdoche no mozno rovnaku primes vypovednej hodnoty. Art. ()

JannieMc

Hola Guys! =´) ..."What are you doing this for?" "I´m just passing time..." - o lidech s lidmi, na které je zajímavé se koukat, ale v mnohém zajímavější v nich hledat podstatu volání o pomoc a chuť něčemu alespoň malému rozumět a něčeho velkolepého se dotknout. ()

beonair

Typickej představitel indie. Takovej Solondz bez humoru... Navíc je v tom hodně cejtit až křečovitá snaha bejt za každou cenu nezávislej. V tomhle ohledu mi to připomnělo Garden State Zacha Braffa. ()

P/\/EL

ále, jasně, Štěstí, Americká krása, bezva, co je špatnýho na tom, že tohle je obyčejnější(no, asi pro fakt obyčejní lidi :), netragický a vůbec (kurátorka z muzea hledá..art..pak nakonec pookřeje..jo..a dá tam něco...stejně vážnýho jako...nějaký war snímky třeba...to je fuk..prostě jednou tak a i jindy jinak...milejší filmy - né ňákej příliš mainstream sentiment vyumělkovanej(na čsfd hrozně letí - mezi lidma letí)..ale prostě něco...co neleze do....všem....eh.....filmy sou sice drahý a týmová práce...ale....prostě těch filmů, co nejsou pro všechny moc neni....no...chm.........)......některý lidi prostě dělaj věci, který ostatní nemusí chápat....dělaj to, protože jsou lidi a nejen stroje...blabla..jasně...má to svý mouchy......ale....prostě točila to režisérka, víte co myslim......jasně..stylizace.....ale to neva.....mě to neva...začal sem na to koukat od půlky, ale co na tom sejde :) prostě vůbec nejde o to, co absurdního se tam stalo......to je prostě nadsázka...........jinak to takle některý citlivější lidi maj...hehe...je to art..ve smyslu jakože o art lidech......umělci to nejsou ty národní umělci....co vás baví, ale taky ti, co něco dělaj, protože to potřebujou dělat (né, aby vás bavili, či bohatli)...ale..jasně...uchylky...spíš bych to nepojmenovával...odchylky..no........někdo tomu třeba rozumí........řek bych, že na komentech je vidět, že by to chtělo se častěj dívat na "nezávislý" věci.......jenže všichni se chtěj moc bavit......já taky....teď si pudu dát zase nějakej seriál - mainstream šit...hehe...né....tim sem chtěl říct, ale..něco...jinýho.......než...ale možná, že rozumíte...............spousta z nás má různý tajemství...lidi se moc říděj normama..ale né.....vlastně sem se nechtěl pouštět do něčeho víc, když sem se zase zalogoval...... ()

Nag0

Best poop story ever. Hlavná romantická linka ma nijak neoslovila, avšak vedľajšie postavy s ich nie príliš vysokými morálnymi štandardami mi to viac ako dostatočne vynahradili. ()