Já a Ty a všichni ostatní

• USA Me and You and Everyone We Know (více)

Režisérka Miranda July nabízí svět, kde se místo ironie či zlomyslnosti nalézá citlivost a jemný humor, kde se obyčejné stává mimořádným a všední lidé oslňují svými charaktery během naprosto běžných lidských okamžiků. Jemný, křehký, vtipný film je příběhem každého z nás. O mě, Tobě a všech ostatních, co znáš! (oficiální text distributora)

RickyFitts

docela překvapení, jen nevím, jestli by měla Miranda i nadále hrát (ten hlas!) a jestli by se jako režisérka neměla obrátit k ještě většímu surrealismu, protože vždy, když se začne mluvit trochu vážně, moc to nefunguje... jo, a mohlo to bejt klidně delší, 4- ()

Mosin

V niektorých momentoch naozaj veľmi, veľmi krásne. Miranda July je ženská verzia Wesa Andersona, paradoxne trochu tvrdšia a sprostejšia. Som ohromne zvedavý na jej budúcu tvorbu. ()

mdouglas

Tak tohle byl pro mě hodně divný snímek. Asi jsem ho úplně nepochopil, pokud bylo vůbec co, ale prostě mi to úplně nesedlo. 60% ()

VeeDee

Zvláštní film se zvláštní křehkou atmosférou o zvláštních lidech... nebo jsme každý svým způsobem zvláštní? Já se ve filmu nenašla, ale přesto... něco v něm je... ))<>(( ()

PunkErika

Otvíračka letošního Febiofestu, která zpočátku působí poněkud úchylně, ale nakonec se z ní vyloupne příjemný film. Co chvíli má člověk pocit, že se poetika vyprávění musí něčím pokazit, ale režisérka naštěstí nesáhla k žádnému americkému klišé. ()

DENIROSIS

Za tohle nás akorát tak zavřou.Co chceš abych ji napsal ? Přesně to co jsem ti řekl."Chtěl bych ti nasrat do tvého zadku...a potom ty mi to nasereš zpátky...do mého zadku...a pak to takhle budeme dělat pořád dokola" - zpátky - zpátky - a tam- a tam-Se stejným hovnem.Stejný hovno.Navždy. ()

Lengyel

Miranda July je výtvarníčka, čo je cítiť z každého záberu. Účelovo pracuje s farbami, rekvizitami, kompozíciou a pohybom kamery. Rovnako vynikajúco zvolila zvukovú zložku filmu, kde fungujú jednotlivé songy a vytvárajú melancholickú atmosféru. Kamera opatrne sleduje postavy vo svojom prostredí, občas dodáva pocit kompaktnosti a zvýrazňuje minimalistické herecké prejavy. Vytvára sa tak nenápadný, ale o to silnejší umelecký zážitok a dokáže vyvolať pocity, ktoré sa v kine postupne stávajú raritou. A ponúka aj citlivý ženský pohľad, ktorý si cením u Sofie Coppola. Ticho dúfam, že sa na ňu July dotiahne, aj keď nemá za sebou Coppolovský klan :) ()

fojtas

nemuzu si pomoct, to je proste uz hodne drsna sada...sice to ma par svetlejsich chvil, ale bohuzel tohle je vazne jina liga ()

Petike

Neberiem vážne, lebo inteligencia diváka je urážaná na každom kroku, postavy sú do jedného trápne karikatúry, implikácie úchyliek (pedofília a stalking v reáli i na nete) sú dávané na prehnane ľahkú (až komediálnu) váhu, napohľad feministické razenie dielka vykresľuje ženy ako nemysliace mechy hormónov (bravó, pani údajne feministická režisérka). Ide o slabú, nerozhodnú zlátaninu viacerých (inak zaujímavých) námetov. Nakoniec tu máme autorku a zároveň hlavnú predstaviteľku filmu, ktorá pôsobí skôr ako päťročné dieťa v koži tridsiatničky, urgentne potrebujúcej besedu s psychológom. Hviezdičku dávam iba z dojatej zhovievavosti. Ďalší kus sundanceovského shovelwaru... ()

Voyer

Nejlépe to asi shrnuje recenze knihy od Mirandy July na databaziknih, která je scénáristkou, režisérkou a hlavní postavou tohoto filmu "...postavy mě nezaujaly a ani forma nenadchla. Ale netvrdím, že je to vyloženě nekvalitní kniha". Podobný sentiment zaujímám vůči tomuto filmu. Něco na tom filmu je, jen je to něco ukryté pod velkým srancem kýčovitých mouder na jedno použití, scének instatních, jako čínská polívka, debilního herectví (80% z toho Miranda), nepříliš dějového děje a dost často i trapácké hudby. Film drží nad vodu dětské herecké výkony (hlavně Brandon Ratcliff) a pár úsměvných hlodů. Slyším z filmu onen nový neotřelý autorský hlásek: Bohužel taky slyším, že se ozývá z žumpy, kam dobří režiséři chodí srát své špatné nápady. ()

PeterJon

Nenápadný príbeh o živote. Príjemný, prirodzený, ktorý sa na nič nehrá. Vydarení herci, vydarené scény. Je osviežením medzi umelými zidealizovanými filmami. Oddychový nezávislý film o ľuďoch a ich jednoduchých životoch s pomalým tempom, v štýle Everything is Illuminated alebo Jarmuschových filmov. Černoško Brandon Ratcliff na zožratie milý. Škoda tých zbytočných zvrhlostí, ktoré film kazia a zrážajú dolu jeho hodnotenie, do poetického nevinného rázu filmu sa nehodia. ()

Mrs.Doyle

Ne každý pokus o natočení divného filmu o divných lidech dopadne dobře. V nejhorším případě to dopadne tak, jako tento rádoby artový a svěží snímek. Nadhled, poetika a kouzlo Americký krásy a Přízračného světa se kamsi vytratily a zůstala pouze trapnost a ubohost. Jedna hvězdička je za hudbu, druhá je za rybičku v sáčku na střeše auta. ()

transbeskyd

V dobrém smyslu slova krásně ujetá (místy dost úchylácky)skládačka pocitů, které v různých formách zažije asi každý.Místy vlastně skoro furt je to hodně ulítlý, ale přitom stále uvěřitelný. Balící technika Mirandy je skvostná a připoměla mi v čemsi Nudu v Brně. Neméně skvělá je scéna soutěže v kouření vyjeveného spolužáka nebo chatování o kakání. Miranda mě prostě dostala a zabodovala. Asi je to tím dobrým ročníkem 74:) ()