poster

Neuvěřitelný život Ethana Greena

 • USA

  Mostly Unfabulous Social Life of Ethan Green, The

Komedie / Romantický

USA, 2005, 88 min

Režie:

George Bamber

Kamera:

John Ealer
 • Stanislaus
  **

  Neuvěřitelný život Ethana Greena jsem viděl hned po snímku Polibte nevěstu (2007), který se rovněž zabýval LGBT tematikou, přičemž oba filmy na mě zapůsobily stejně - tedy slabým a podprůměrným dojmem. Ethan Green byl o něco vtipnější (hlavně díky "tetičkám"), zato ale herci mnohem více přehrávali, což bylo nejspíš úmyslné, ale dosti otravné. Jinak příběhové šlo o klišé na druhou. Zkrátka film, který nenadchne, skoro i neurazí, ale existují o dost lepší zástupci podobného žánru.(7.6.2013)

 • Adolf47
  ***

  Tenhle film by si u mě svojí kvalitou zasloužil nejvíce dvě hvězdičky, protože to byla vážně strašná hloupost o ničem. Pár rádoby vtipných scének, tetičky, které toho moc nepředvedli (to málo ovšem stálo za to, čekal jsem ale víc) a nelogická návaznost a účelovost jednotlivých scén téhle "romantické komedie" na víc nemá. Ovšem...vždycky říkám, že u filmu záleží nejen na jeho kvalitě, ale i na rozpoložení, v jakém se na něj díváte. A protože mi tato komedie v danou chvíli vyloženě sedla, získává navíc jednu hvězdičku. Podruhé bych se na ni už ale nepodíval.(8.6.2009)

 • tomtomtoma
  **

  Neuvěřitelný život Ethana Greena je gay komedie. Moderně ztřeštěná a snaživě nevyzrálá v zobrazování stylové extravagance. Nebere se vážně a jediným jejím cílem je pobavení. Výstřední romantická pohádka má své povedenější úseky, ale natrvalo nemíní vystoupit ze schématu žánrového klišé. Žánr není mým oblíbeným druhem zábavy, ale ani svým provedením nikoho neurazí. Hlavní postavou netradiční pohádky je povrchní Ethan Green (energický Daniel Letterle) ve zběsilém běhu hledání sebe sama a opravdového životního štěstí. Pokušení jsou na každém kroku a odvracejí pozornost od správného směru, ale pohádce se nedá vzpírat natrvalo. Druhou hlavní postavou je seriózní Leo Worth (David Monahan), bývalý Ethanův přítel s odhodláním o konečné zdolání stínu minulosti. Důležitou postavou je uhlazený sportovec Kyle Underhill (sympatický Diego Serrano), počátek důvodu očistné cesty sebepoznání Ethana. Hlavní ženskou postavou je Charlotte (Shanola Hampton), Ethanova lesbická spolubydlící s uvolňujícím vyřešením bolestivého rozchodu. Výraznou postavou je bezprostřední mladík Punch Epstein (Dean Shelton) s nezatíženou hlavou budoucností a užívající si naplno zážitky přítomnosti. Komickou úlohu má páreček postarších provokativně výstředních gayů (Richard Riehle a Joel Brooks) s impulsem pro ztřeštěný chod gay komunity. Z dalších rolí: společensky angažovaný a upjatý Leův nastávající Chester Baer (Scott Atkinson), odměřená Ethanova matka Harper Green (Meredith Baxter), její svérázný spolubydlící Juarez (Ramon De Ocampo), či zmateně šílená realitní makléřka Sunny Deal (Rebecca Lowman). Je to nevážná komedie a někomu její moderní vedení představy svérázného humoru sedne mnohem přiléhavěji.(15.4.2017)

 • depony
  ***

  "Miluju" filmy, ve kterých se gay komunita ukazuje jako stoprocentně otevřená, promiskuitní a velmi často stupidní ... tady asi nejlepšími postavami byli "tetičky" a Ethanova matka, i když toho prostoru moc neměli. Osobně bych anotaci tohoto filmu upravil ... postava Ethana Greena se nechce vázat, problém je v něm, nikoli v jeho partnerech. Přesto tento film byl jeden z lepších ohledně gay tématiky. Je zajímavé, jak se tento žánr tlačí na filmový trh právě přes nešvary výše zmiňované ... a především v podobě bláznivých komedií.(13.6.2009)

 • A.L.E.S.
  **

  I když mám filmy s touhle tématikou v oblibě, trapné eskapády Ethana Greena mě moc nebavily. A v některých místech mi přišly i dost odporné a nechutné. Homosexuálové s takovouto povahou budou mít problémy jako on a zcela jistě svým chováním budou ostatní odpuzovat. Dvě hvězdičky si ty dvě kníraté tetky ale zaslouží a konec taky. Škoda, že ten průběh nestál ani za psí štěk. Šlo k tomu dojít i jinou cestou.(1.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace