Stín zabijáka

Shadowboxer

Drama / Thriller / Krimi

USA, 2005, 93 min

• Pishin

Tak tohle bylo solidní WTF! Všichni v tomhle filmu jsou buď divní,uchýlní anebo obojí. Cuba je nájemný zabiják, kterej na kšeftech maká se svojí nevlastní matkou Helen, kterou v mezičase ''brousí'' (copak by mu na to asi řekl táta). Ulítlej doktor Joseph zasé spí se svojí mega-tlustou sestrou, která není schopná fungovat bez drog. Hlavní záporák kolem sebe stále jen střílí a souloží. Milostných scén je zde opravdu hodně ale podivný pleskající a čvachtající zvuk při nich mě vyloženě naháněl hrůzu než pocit autentičnosti. Tak a teď k příběhu. Helen při jednom kšeftiku něco zlomí a rozhodne se ''těhuli'' prostě nezastřelit ale nakvartýrovat si jí domů a starat se o ní a jejího syna, vytvoří takovou ujetou rodinku pár let je pohoda ale jednou tlustá sestra najde svyho doktůrka lízat klín jiné kočičky a rozhodne se že všem zavaří. Takže až budete hledat film u kterého chcete nevěřícně kroutit hlavou tak tohle je ta správná volba. PS: film obsahuje i jednu SNUFF scénu!!(22.5.2011)

DVD 13 (AJ) - Spíše melancholické psychologické drama z prostředí nájemných vrahů, které není tak špatné, jak se na první dojem může zdát. Ano, není tu téměř žádná akce, ale zase to berme jako něco jiného. Pokud tomu dáte šanci až do konce, dostane se vám průměrný thriller, ve kterém hraje prim pěkná hudba a kamera. 60%(20.9.2013)

• 10Domik10

Emóciami nabitý film ?? To nemôžu v tom obsahu myslieť vážne, práveže naopak, je to film bez akejkoľvek emócie a po dopozeraní som cítil veľkú prázdnotu. Scenár, z ktorého sa dalo vyťažiť určite oveľa viac vôbec nevyšiel a dve hviezdičky dávam len za herecké obsadenie, pretože tam chyba nenastala. 35%(20.2.2012)

• honajz

Cuba Gooding jr. se dal na akční žánr a v tomto filmu nám dokonce odhalí své tělo a pevný zadek, jak by řekl Shrek. Spolu s Helen Mirren hrají nájemné zabijáky, ona přitom pomalu umírá na rakovinu. Není divu, když jim při jedné akci porodí terč přímo před očima, že ženu i s dítětem vezme do ochrany. Jenže manžel, který vraždu objednal, takový místní mafián, se jim dostane na stopu. Pokus o film noir zcela selhává tam, kde by měl použít právě noirové prvky, takže nakonec nejde ani o akční film, ani melodrama, o což se tvůrci také pokoušeli.(16.3.2012)

• tron

„Čo budeš robiť?“ – „Snažiť sa neumrieť.“ Videl som Arnolda Schwarzeneggera plakať, rezanie penisov v KANIBALOCH Ruggera Deodata, Christophera Walkena tancovať, Viki Rákovú hrať a Anthonyho Hopkinsa jesť mozog Raya Liottau, ale toto bol riadne zvláštny film. Niektoré scény (kamera, hudba) ako z videoklipu, iné fádne, banálne a vizuálne triviálne. Chvíľu tvorcom nerobí problém otvorené násilie ani sex, v inej prekvapia základnou biologickou neznalosťou (pupočná šnúra ani placenta neexistuje, bábätká sa rodia čisté a usmievavé). Mohol by som pokračovať, ale skutočne neviem, čo si myslieť, či už v dobrom alebo zlom. Cuba Gooding Jr. sa mi páčil viac, ako Helen Mirrenová a myslím si, že najväčší problém filmu je v polovičnosti; akonáhle sa režisér prestal cítiť zviazaný a naplno sa vyventiloval (bez cenzúry), dostali jeho filmy brutálny spád (PLES PRÍŠER, ktorý produkoval, PRECIOUS, ktorú režíroval). Toto je proste len čudné.(28.5.2011)