Stín zabijáka

Shadowboxer

Drama / Thriller / Krimi

USA, 2005, 93 min

• Anderton

Do istého momentu to bol podpriemerný až priemerný triler. Lenže potom začal C.G.J. baliť v bare Macy Gray a film sa zmenil v sériu stupňujúcich sa wtf scén. Tak napríklad lekár Joseph Gordon Lewitt líže v ambulancii nejakej pacientke viete čo, príde jeho tlstá afroamerická milenka a rozíde sa s ním. A bude ešte horšie. Pokiaľ to Daniels myslí vážne treba ho zatknúť, pokiaľ je to nejaká sofistikovaná satira, tak je tu vážna konkurencia Monthy Python. Shadowboxer je tak zlý film, že ho treba vidieť. V rámci žánru by som mu udelil také postavenie, aké má Battlefield Earth medzi sci fi.(24.11.2014)

• FilmFan24

Temné kriminální drama pojaté v hýřivých barvách mexické telenovely za zvuků tanga...Tak tohle mě napadlo během sledování tohoto filmu, kde bohužel veškerou pozornost na sebe strhává forma vyprávění a pozérsky naaranžované sexuální scény, z kterých i přes odvahu zvláště dvou hlavních mužských představitelů Cuby Goodinga Jr. a Stephena Dorffa ukázat se jen tak, jak je Pánbůh stvořil, čiší na sto honů chlad a umělost. Být příběh zabijáků na útěku natočený jinak a bez rádoby kýčovitých přebarvených vsuvek, bylo by moje hodnocení vyšší a na film bych se určitě ne jednou, ale několikrát podíval znovu. Takhle ale jednou a dost.(1.12.2009)

• gogo76

Emócie sa vyparili... Na tento film som sa nechal zlákať kladnou recenziou v cineme(A.Prokopová 80%)a samozrejme kvalitnou herečkou akou H.Mirrenová určite je.No fakt som sa divil,že práve žena takto kladne ocenila film,na ktorom som ja nič pozitívne nevidel.Áno,jedine H.Mirrenová,ale dostáva malý priestor,rozhodne menší ako som čakal.Cuba Gooding Jr.sa na tento typ úloh nehodí(podľa mňa sa nehodí na žiadny),hoci snaha bola.Príbeh je neuveriteľne predvídateľný,natiahnutý na neznesiteľných 93 min.,hoci si myslím,že by mu bohate stačila aj 50mit.stopáž.Blbosť?Ani nie,pretože film tvorí úvodných a záverečných 20-30 min.Celá prostredná časť filmu dej nikam neposúva ani ho nerozvíja,o emóciach nemôže byť ani reči a po piatej či šiestej súloži v priebehu 40 minút,som sa začal cítiť trapne a v duchu sa pýtam sám seba:"Je to tá desivá a emóciami nabitá dráma ktorú som čakal alebo primitívny,predvídateľný 100-krát prevarený brak okorenený sexuálnymi radovánkami na všemožný spôsob?"Nič proti sexu vo filme,ale takto naťahovať stopáž filmu...Škoda požičovného,času,nervov...(7.2.2009)

• 10Domik10

Emóciami nabitý film ?? To nemôžu v tom obsahu myslieť vážne, práveže naopak, je to film bez akejkoľvek emócie a po dopozeraní som cítil veľkú prázdnotu. Scenár, z ktorého sa dalo vyťažiť určite oveľa viac vôbec nevyšiel a dve hviezdičky dávam len za herecké obsadenie, pretože tam chyba nenastala. 35%(20.2.2012)

• Enšpígl

Já, když si přečtu ten obsah tady, tak se válím smíchy. Já ten obsah trošku upřesním. Stín zabijáka - děsný a emocemi nenabitý film, který proniká do drsného prostředí českých DVDpůjčoven a v plné šíři tahá z lidí peníze. Ještě upravím poslední větičku zdejšího obsahu. I tady Daniels zavádí diváky k filmu z nejhlubšího dna kvality. Taky bych už konečně rád věděl proč si Cuba Gooding říká junior. Vy snad někdo znáte Cubu Goodinga seniora ?(20.8.2007)