Maska zrcadla

Bílá královna upadla do hlubokého spánku a jen tak se neprobudí. Celé její království pokryl černý stín. Rovnováha mezi temnotou a světlem byla narušena a znovu nastolit ji dokáže pouze Maska zrcadla. A tak se Helena, sama uprostřed neznámé země, vydává na dlouhou cestu za ztraceným šperkem, který musí nalézt dříve, než temnota zahalí Svět snů navždy. Autorem scénáře je držitel mnoha ocenění v oboru fantasy Neil Gaiman a i jeho zásluhou se z Masky zrcadla – díky kombinaci hraných scén a animací - stala lahůdka pro oči i duši. Poznejte zvláštní a tajemná stvoření v neuvěřitelném světě fantazie, k jehož dokonalosti přispívají i působivé obrazové prostředky a nekonečná představivost výtvarníka a režiséra Davea McKeana. (oficiální text distributora)

WestFlame

- „To tady každý nosí masku?“ - „Samozřejmě. Jak potom poznáš jestli jsi šťastná nebo smutná?“ - „Mám přece tvář.“ - „Abych řekl pravdu, bez masek mi vy lidé připadáte všichni stejní.“ Podobný rozhovor vyslechnete hned na počátku, kdy se patnáctiletá Helena ocitne ve snovém světě, jemuž vládnou dvě královny. Celý film je výjmečný hlavně fantastickou vizuální stránkou. Příběh je protkán různými setkáními Heleny s obyvatelstvem tohoto světa. Například knihami, které se, pokud si myslí že je nemáte rádi, samy začnou přesouvat zpátky do městské knihovny. Nebo okny, jimiž lze nahlédnout zpátky do skutečného světa. I když to, co tam Helena uvidí, se jí nebude vůbec líbit. Vlastně z celého snímku je cítit rukopis Neila Gaimana. Jediné co bych vytkl jsou tak sice nápadité, ale místy hodně počítačové efekty. Pokud vám nevadí málo propletný příběh (i když nějaké to překvapení samozřejmě bude :-) ), absence větší akce a místy nepochopitelné události, můžu film s klidem doporučit. ()

m62

Zvláštna snová atmosféra tohto filmu ma uchvátila. Fantastická surrealistická vizuálna stránka a čudná znepokojivá hudba. Taktiež výber hlavnej postavy skvele zapadol. ()

Vilda

Graficky/vizualne velice pusobive. Rekl bych ze ten fantasy svet je docela typicky pro britske ostrovy. Pripomina mi i jine crazy fantasy svety z jinych britskych filmu. Dejove trochu slabsi ale jak jsem rekl fantasy svet je uzasny. ()

Digi_cz

" Často si pleteme to co si přejeme s tím, čím to ve skutečnosti je... " Je to filosofický film o stinných stránkách člověka skrytý za maskou.výpravy. ()

Matrix44 odpad!

no neviem, pozerať to dokonca by bol číry masochizmus. Keď vidím to vysoké hodnotenie, tak mám intenzívny pocit že mi k filmu nebol pribalený nejaký poriadne silný matroš! Film odporúčam všetkým pseudointelektuálom, ktorí si môžu fajnšmekersky pokecať aké to bolo úžasné, aké to malo farby a hĺbku. Ostatní sa tomuto filmy vyhnite obkľukou! ()

StaryMech

Oč víc si dali autoři záležet na povrchu svého výtvoru, o to méně si hleděli hlubších vrstev. Ve výsledném jinotaji o dospívání, skládačce z všemožných předchůdců filmových, výtvarných a literárních (kritici jmenují "Alenku v říši divů", "Čaroděje ze země Oz", "Labyrint", " Lupiče času", "Cestu do fantazie", "Paperhouse", "Společenství vlků", hříčky bratří Quayů....) vyvstává velice stylový snový svět, rozprostírající se mezi uměním a televizní reklamou a oživený nespočtem (ne)tvorů hodných úžasu : kovové kočky s duhovými křídly a lidskou tváří jako maskou, kříženci gorily a sněhuláka, roztomilé cosi s ježčími bodlinami a kšandami v podání samotného režiséra, ernstovský knihovník s ústy a hlasem Stephena Frye.... A titulní Zrcadlová maska ? Pokud něco zrcadlí, bude to nejspíš divák nevědomky uhranutý vítězstvím formy nad obsahem, nestálých třpytek - pastiček na oči nad vyprávěním pro pobavení i poučení. Po téhle dálnici sviští celá naše kultura, odbočky z ní nejsou značeny. ()

Rathe

Je to asi první fantasy pohádka, která se mi nelíbila. Cirkusáci a svět ve snech mi nešel dohromady. Nemůžu film lépe hodnotit, když mi nebyla sympatická ani ta hlavní postava. Jediné * dávám za provedení toho smyšleného světa. ()

Dstar

je smutné,že někteří zdejší nemají vůbec ponětí,co tento úžasný snímek vůbec vyjadřuje a jak jedinečný je...bez komentáře 5hvězd... Pánové a dámy,tomuto dílu se opravdu dá říkat kvalita. Klanim se rejžovi za dílo,které je plné emocí a náznaků,jak to v životě opravdu funguje...jen tak dál👍 ()

Gaiman jede – chystá se Nikdykde

Gaiman jede – chystá se Nikdykde

25.08.2007

Fantasy Hvězdný prach se v zámořských kinech kdovíjak nedaří, ale recenze nešetří chválou, a tak se pozvolna začíná uvažovat o adaptaci další knížky Neila Gaimana. Tentokrát by šlo o Nikdykde,… (více)