Maska zrcadla

Bílá královna upadla do hlubokého spánku a jen tak se neprobudí. Celé její království pokryl černý stín. Rovnováha mezi temnotou a světlem byla narušena a znovu nastolit ji dokáže pouze Maska zrcadla. A tak se Helena, sama uprostřed neznámé země, vydává na dlouhou cestu za ztraceným šperkem, který musí nalézt dříve, než temnota zahalí Svět snů navždy. Autorem scénáře je držitel mnoha ocenění v oboru fantasy Neil Gaiman a i jeho zásluhou se z Masky zrcadla – díky kombinaci hraných scén a animací - stala lahůdka pro oči i duši. Poznejte zvláštní a tajemná stvoření v neuvěřitelném světě fantazie, k jehož dokonalosti přispívají i působivé obrazové prostředky a nekonečná představivost výtvarníka a režiséra Davea McKeana. (oficiální text distributora)

Lorge

Vizuální orgie, které občas trochu narušovala animace "temnoty" a Sfing, ale celkový dojem vylepšuje brilantní hudební doprovod :) ()

newer_more

Neil Gaiman je pro mně velkou inspirací. Jeho tvorba je výjimečná, a i přesto, že pro mně stále ještě nedosáhl dokonalosti pana Pratchetta, jeho fantazie je nesmírná a jeho tvorba svěží. I přesto, že jsem knihu ještě nečetla, zpracování filmu se mi líbilo. Proto **** ()

thestral

výtvarně a technicky naprosto dokonale zvládnutý scénář neila gaimana,dave mckean je prostě mistr svého oboru...prostě pastva pro šílenou duši fanouška fantasy:-) ale knižní podoba je taky velmi povedená! ()

Tythan

Tak hele lidi, tohle je nádhernej kousek. Úžasné prolínání toho znateného reálného světa a ještě zmatenějšího světa snů, či světa představ, tužeb a nejhlubších představ. Už od prvního shlédnutí mě film upoutal svou nevšedností a zároveň mystičnem. Prostě úžo:-) a svělí herci a hlavně hezkej konec, to je něco pro mě, no:-) ()

Ed2

Kouzelná atmosféra zajímavého a neobvyklého filmu je podpořena faktem, že nejde jen o neosobní převedení příběhu úspešného autora na filmové plátno. Z téměř každé scény je podle mě znát, že mezi režisérem Davem McKeanem a autorem předlohy, Neilem Gaimanem, existuje porozumění, které bylo rozvíjeno dlouholetou spoluprácí. Magický svět fantazie řídící se vlastními pravidly je zde opravdu tajemně krásný, ale i pořádně zlověstný a nebezpečný. Jediným rušivým prvkem byla snad jen příliš výrazná hudba, která doprovází počáteční scény a některé digitální triky, kterých zde bylo až přespříliš. ()

Uhura

Vizuální požitek nemálo připomínající mistrovství del Tora překoná i lehce nízkorozpočtovou animaci. Postava Valentinea, hloupá sfinga i uražené knihy mají velké kouzlo, které vám pomohou překonat mnohé nedostatky filmu. Přesto se chvílemi musíte ošívat nad lehkými nedostatky příběhu, nebo příliš rušivými přechody ze světa "za zrcadlem" a panelákovou realitou, která, narozdíl od reality cirkusové, je tu prostě nepatřičná. Stejně tak hlavní hrdinka je až příliš "líbivá", a tuhle fantazii prostě té tvářičce neuvěřite. (To ani nemluvím o jejích občasných punkových doplňcích, které mají znázornit její odvrácenou stránku). Po shlédnutí vám zkrátka zůstane na jazyku slovo "škoda"... ()

RoadBull

Při sledování tohoto si říkám " koukám koukám, nic moc, hele pěkný soundtrack, kouzelné zpracování, opravdu to není špatné.... dokonce i moc dobré.. " Koukat na to je jako jíst Bertíkovy fazolky, nikdy se nedá říct, co právě přijde a co se ve vysněném světě může stát a přihodit... Opravdu příjemná podívaná 4,4 stars. ()

Zombiepod

Veľkolepé divadelné predstavenie vo veľmi neobyčajnom filmovom fantasy podaní, ktoré ma bohužial emocionálne minulo o riadny kus viac, ako žánrovo nie príliš vzdialený The Fall. Ohromujúce fantasmagorické výjavy, ktoré mi miestami pripomínali až zrozprávkovatelý Silent Hill, však ani v tomto prípade nedokázali spraviť celý film a pokryť veľmi biednu dejovú stránku. K postavám som si nedokázal za celý čas nájsť vzťah, a nepocítil som brnknutie na jedinú citovú strunu, žiadne napätie, dojatie, ani nič podobné, čo ma v takomto prípade veľmi mrzí. Neustále hľadanie a putovanie bez akejkoľvek hlbšej myšlienky, či náznaku nápaditej zápletky v scenári, stálo len na jednom - dívať sa, ako to vyzerá. Jemno ochutená prázdnota zabalená do veľkolepého a nádherne nápaditého vizuálneho pozlátka. ()

vaclaw

Musím souhlasit s většinou komentářů tu, že co se týče vizuální stránky, je filmu máloco vytknout. Film je už od začátku naplněn spoustou víceméně psychadelických scén a obrazů a chvilku mi trvalo, než jsem si na to zvykl. Celkově začátek mi přišel trochu rozvláčněný a nevyrovnaný. Po asi tak 30 minutách ale už se film rozjede, dostane finální podobu a divák začne tušit, co od něj může očekávat. To ale vůbec neznamená, že by film jednotlivými výjevy nepřekvapoval nebo neudivoval. Právě naopak, co záběr to nový a víc fantaskní prostředí a postavy. Navíc se mi líbil výkon Stephena Frye, jehož obličej sice celý film není vidět, ale o to víc si člověk užije jeho gesta a hlas. Ačkoliv pár chybek by se taky našlo, mezírky ve scénáři, nekonzistenčnost, ale přes už zmíněnou fantastičnost, vizuální stránku a originalitu se to dá celkem bez problémů přehlédnout. ()

Amadeo

Čo človek môže čakať od autora intelektuálneho comicsu Sandman Neila Gaimena ? Film ako vystrihnutý z podivného sveta snov, ilúzií a zázrakov . Film , kde ilustráccie s Gaimanových kníh ožívajú. Podivné bytosti, podivné okolnosti , podivné príbehy. Náhderný vizuálny zážitok spojený s krásnymi dejom a skvelými hereckými výkonmi. ()

pepino

Příběh ustupuje do pozadí před vizuální stránkou. Ta je totiž vytvořena velice pěkně. Fantazijní země je natolik uhrančivá, že každý kdo má aspoň trochu pochopení pro fantazii genialního blázna Gaimana musí zírat s otevřenou hubou. ()

Ernie_13

No velmi zvlastne a zaujimave zaroven...zo zaciatku som bol velmi sklamany, no netrvalo dlho a nechal som sa vtiahnut do toho bizardneho Heleninho sveta. A musim povedat, ze ma velmi zaujal. Z mojho pohalu dost jedinecne a originalne spracovanie a obrazy. Zaujmave, ze sa o filme vie tak malo. ()

reygadas

Aj keď tento film po dejovej a príbehovej stránke neexceloval, bol ale nositeľom iných kvalít, ktoré slabšiu dejovú líniu úplne vyvážili. Surreálno-expresívna snová animácia a celá výtvarná stránka filmu boli dokonalé a vo mne vyvolávali permanentný úžas. Animácia filmu mala silnú analógiu v dielach surrealistu Maxa Ernsta, ale nosila svoje vlastné autorské prvky režiséra Davea McKeana, ktorý bol sám ich autorom. Podobnosť s Ernstovým dielom bola evidentná v podobe lietajúcich obrovských sôch, ktoré nepriamo pripomínali Ernstov slávny obraz Celebes a v neposlednom rade aj v zobrazení určitých prvkov krajiny, ktoré mali tiež podobnosť so surrealistickým ponímaním krajiny v asamblážach Maxa Ernsta. Výtvarne dokonalý skvost, aký vo filme nemá obdobu a to bez zbytočných trikov a efektov. ()

Aildrin

Ta trochu surrealistické pojetí Nekonečného příběhu, ke konci říznuté moderní verzí pohádky Chaloupka na kuřích nožkách. Za některé vizuály by se nemusel stydět ani Salvádor Dalí. Film staví na jednoduchém, ale propracovaném příběhu. Nejsilnější je bezesporu vizuální stránka filmu, zkombinovaná s nápaditostí vytvořených postav. Okřídlené kočky a gorily s hlavami ptáků, neměly chybu. Nemůžu si ale pomoct. Na ***** tomu přece jen něco chybělo. Tak či onak, do takového světa bych se sám rád podíval. ()

dzberry odpad!

Pro mne nedokoukatelné. Po prvních dvaceti minutách nudných jak umakartové jádro panelákového bytu vše zbarevní a je to ještě otravnější než na začátku... Nedal jsem to. MirrorMask bych přirovnal ke svému kuchařskému umění – připravím, uvařím, je to hezké a barevné, akorát žrát se to nedá... ()

Thovt

škoda, přeškoda - Gaimana zbožňuju, proto jsem si od tohodle filmu sliboval hodně, ale nějak to nedopadlo... příběh byl z větší části jenom slepencem samoúčelností, až poslední půlhodinka to splácala do aspoň stravitelnýho celku; graficky by to mohlo bejt úchvatný, ale očividně na to chyběl rozpočet, takže to celý vypadá spíš jako animace k postarší počítačový hře; hudba (nejen ta cirkusácká, brr) byla laciná a otravná... závěr to skoro i zachránil, ale přesto nemůžu doporučit ()

old salt

Vizuální orgie. Nepřeberné množství nápadů. Neskutečné postavy, figurky, zvířata (v tom jsem trochu viděl Švankmajera). Všudypřítomná hudba. ()

Gaiman jede – chystá se Nikdykde

Gaiman jede – chystá se Nikdykde

25.08.2007

Fantasy Hvězdný prach se v zámořských kinech kdovíjak nedaří, ale recenze nešetří chválou, a tak se pozvolna začíná uvažovat o adaptaci další knížky Neila Gaimana. Tentokrát by šlo o Nikdykde,… (více)