poster

Hitlerovi muži (TV seriál)

 • Německo

  Hitlers Helfer

 • anglický

  Hitler's Henchmen

Dokumentární / Historický / Válečný / Životopisný

Německo, 1996–1998, 9 h (Minutáž: 45 min)

 • fleker
  ****

  Blíží se prázdniny a malý Ruda Hess má slíbeno, že když přinese pěkné vysvědčení a nic neprovede, vezme ho tatínek na motorce zn. Harley do Mýta na trh. Rudla spořádaně odchází do houslí, pevně rozhodnut chovat se vzorně. Jenže potká své čtyři kamarády a za jedno odpoledne díky tvořivé dětské fantazii všechna dobrá předsevzetí vezmou za své....(28.5.2011)

 • MASH_4077
  *****

  Odmyslele nekolik nepresnosti, ktere nejsou pro pribeh a hlavne pro vzkaz podstatne a dostavame velmi zdarile dilo. Hlavni je myslenka, ktera je nam velmi dobre predavana. Ukazuje se nam, jak vlastne podprumerni lide se sesli a vytvorili neco, na co si musme dat pozor, pripominat si to, aby se podobna vec neopakovala. Napisu to jeste jednou: nejde o data, ale o pochopeni, proc a jak to ti lide mohli delat.(14.1.2013)

 • Rocky62
  *****

  Úctyhodně vypracovaný cyklus, který právem získal několik ocenění a zaslouží si velkou pozornost. Jednotlivé díly jsou smysluplně a poutavě odvyprávěné a mapují kariéru dotyčného od jeho počátku až do samotného konce. Podstatné informace ať už známé, či neznámé jsou zde samozřejmostí a mě nezbývá, než se přiklonit k názoru, že na toto téma patrně nic lepšího nevzniklo.(2.7.2014)

 • Tucqa
  *****

  Ze všech dokumentárních seriálů mě tenhle nadchnul asi nejvíc. Ať už je to zpracováním, nebo tím, že se o tohle téma zajímám a připadá mi to záživnější záživnější než všichni vládci českých zemí ve středověku. Tohle bychom se ve škole měli učit, ne kolik měl ten a ten panovník dětí před 1200 lety... Tohle vědět nám k něčemu bude, protože to ještě pořád ještě není tak dávno a neměli bychom na to zapomínat...(15.12.2012)

 • MartyMcFly89
  *****

  Nemohu dát jinak, tento pořád (seriál? to přeci ne, je to dvanáctidílný pořad) je dobře dělaný. Hodnotit dokumenty je ošemetná záležitost, člověk má tendenci dávat co nejvíce. Zde to tak cítím, obzvlášť se mi líbil ten o Speerovi, o němž jsem si přečetl životopis na wikipedii. Sedělo to. Takže o těch, kteří mu pomáhali již víme. A o samotném H. se toho natočilo tolik, že samostatný díl o tomu, komu helfovali ostatní, nepotřebujeme. Vidět takhle ve zkratce, co vše se jim za tak krátkou dobu podařilo je neskutečné. Narodili se jako lidé, zemřeli jako zvířata. Hitlerovi muži.(9.11.2008)