Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(12)

Německý dokumentární cyklus o hlavních představitelích nacistické III. říše. (oficiální text distributora)

Recenze (98)

Djoker 

všechny recenze uživatele

Dvanáct rozhněvaných mužů, ale tak nějak blbě a navíc na Hitlerově vodítku. Všichni zažili 1. světovou válku, většina i na bojišti, ale to je rozhodně neomlouvá. Možná i proto byli schopni zajít za únosnou mez a pomohli Hitlerovi rozjet nejšílenější projekt v dějinách lidstva. Děsivé na tom celém je fakt, že prakticky všichni byli kariérní zmrdi, kterých od té doby jen přibývá a i v dnešní době by se jejich zástupy nehledě na minulost hnaly ke krvavým korytům. Knopp prezentuje stranické souboje s nebývalou elegancí. Kvality dokumentu podtrhují stavy, které divák zažívá. Na jedné straně opojení z dokonalých fresek jejich životních etap a na druhé naprosté znechucení nad jejich činy. Mluvící hlavy tady nejsou pouhými spekulanty, kteří se něco domnívají, jak tomu bývá v mnohých dokumentárních cyklech. Hovoří pouze ti, kteří zažili 2. světovou válku na vlastní kůži, bojovali, prošli koncentračními a vyhlazovacími tábory. Fascinující je účast přímých podřízených těchto mužů a hlavně jejich potomků. Vyzdvihnout jednu část je ohromně těžké, ale pokud bych musel, tak volím Bormanna, jehož portrét cyklus stylově uzavírá. Jestli byl někdo ještě větší svině než Hitler, tak jedině on. ()

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Zde je možno se seznámit s lidmi, kteří byli na vrcholu moci v jednotlivých gestapáckých rezortech. Dozvídáme se o jejich životě, a co předcházelo tomu, než se dostali na tyto vrcholné posty. Jde o zajímavé sondy do životů těch osob, které měli nejblíže k vůdci, a ovlivňovali výrazně průběh II. světové války. ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Rudolf Hess, Heinrich Himmler, Joseph Goebbels, Hermann Göring, Albert Speer, Karl Dönitz, Josef Mengele, Adolf Eichmann, Baldur von Schirach, Joachim von Ribbentrop, Roland Freisler, Martin Bormann - "Hitlerovi muži". Jeden lepší ako druhí. Pekne vypráskaná partička, ktorá utopila svet v krvi. Rozpútali druhú svetovú vojnu. Bezpochyby sú to všetko vojnoví zločinci. Viacerí z nich však mohli byť vďaka svojim výnimočným vlastnostiam úspešné, spoločnosti prospešné osobnosti. Lenže bohužiaľ sa nechali sfanatizovať šialenou fašistickou ideológiou a slepo nasledovali psychicky narušeného megalomana Adolfa Hitlera. **** ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Lima to lépe vystihnout nemohl. Ano, bohužel je to tak. Všichni tito muži se bohužel vydali špatnou cestou, chtěli příliš velké sousto v příliš krátké době. Sloužili, nechali se naplno pohltit nacistickou zlovůlí, až na to nakonec i sami doplatili cenou nejvyšší. Jejich říše nebyla ani stoletá ani tisíciletitá podle vzoru té Římské, přesněji skončila po dvanácti letech, a to úplně v troskách. Každopádně, jde o zajímavý informacemi nabitý projekt, jeden z nejlepších svého druhu. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Hitlerovi muži jsou jak po obsahové stránce tak i z hlediska formy vrcholem dokumentární tvorby a seriál může být považován za měřítko u jiných dokumentárních projektů. Precizní záležitost, v celém rozsáhlém díle jsem nenašel jedinou chybičku. Guido Knopp se problematice 2. světové války a nacistického Německa systematicky věnuje dlouhá léta a je to momentálně jeden z nejlepších odborníků na dané téma. Česká televize odvysílala z jeho tvorby i navazující seriál Hitlerovi válečníci. Knopp se rýpe v bolavé minulosti své země nemilosrdně a nevyhýbá se ani těm nejbolavějším místům. Celkový dojem 100%. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama