Série(2) / Epizody(12)

Německý dokumentární cyklus o hlavních představitelích nacistické III. říše. (oficiální text distributora)

MartyMcFly89

Nemohu dát jinak, tento pořád (seriál? to přeci ne, je to dvanáctidílný pořad) je dobře dělaný. Hodnotit dokumenty je ošemetná záležitost, člověk má tendenci dávat co nejvíce. Zde to tak cítím, obzvlášť se mi líbil ten o Speerovi, o němž jsem si přečetl životopis na wikipedii. Sedělo to. Takže o těch, kteří mu pomáhali již víme. A o samotném H. se toho natočilo tolik, že samostatný díl o tomu, komu helfovali ostatní, nepotřebujeme. Vidět takhle ve zkratce, co vše se jim za tak krátkou dobu podařilo je neskutečné. Narodili se jako lidé, zemřeli jako zvířata. Hitlerovi muži. ()

dr.fish

Je dobré, že seriál vznikl. Je tu spousta zajímavých záběrů a vůbec rozkrytých souvislostí. Časová linka cesty hitlerovců k moci je poměrně dobře vystavěná a podepřená fakty. Jediné mne mrzí, téměř nikdo z blízkých spolupracovníků těch hlavounů neřekne, že svou práci dělal rád a s nadšením, že to byla velká a krásná doba. A to pro ně určitě být musela, i když pak přišla deziluze a pád do sraček. Jediný člověk, který na rovinu přiznal tu náklonost, byla vlastně Lída Baarová. Takže za tu jednostrannost dávám jen 60%. ()

borsalino

Pozoruhodná přehlídka mizerů Třetí říše. Přestože o vybraných "osobnostech" vím dost, přesto mě seriál velmi příjemně překvapuje svou ucelenou koncepcí. Společným jmenovatelem byl sám Hitler, NSDAP, touha po moci a penězích. Zřejmě hodně dlouho věřili, že za spáchaná zvěrstva nebudou muset zaplatit, a tak se dali do spolu s ďáblem. Slepě oddaný technokrat války a ponorkový admirál Dönitz, zamindrákovaný dogmatik a specialista na propagandu Goebless, bonviván a narkoman Göring, vášnivý architekt Speer, podivný Hess, fanatický antisemita Eichmann, nenápadný a přitom nebezpečný šéf SS Himmler, psychopatický sadista a tyran Mengele, říšský mládežnický vůdce a organizátor přesunů židů do koncentračních táborů Schirach, slepě oddaný, neschopný a nade všechny povýšený ministr zahraničí Ribbentrop, zuřivý předseda lidového soudu Roland Freisler zodpovědný za tisíce justičních vražd a hnědá eminence a fanatický šéf vůdcovy kanceláře Bormann. ()

Kovaja

Těhle 12 bastardů své doby se nemělo nikdy narodit!!! Pardon 12, jeden a to ten hlavní nám samozřejmě chybí, všichni víme koho myslím. Chtěli moc nezbylo jim nic a po nich jen potopa. Doufám že se tam dole pěkně smaží a snima všichni jejich oddaní sluhové a sympatizanti. Super seriál ze kterého se mi chtělo mimo jiné zvracet! ()

Duoscop

1. Díl Rudolf Hess. Zajímavosti - ztráta jeho vlivu, vystrnadění Martinem Bormannem a nejasnosti o jeho sebevraždě. 2. Díl Karl Dönitz. Zajímavostí - záběr potápějící se lodě s posádkou a následný výbuch. 3. Díl Joseph Goebbels. Zajímavosti - kvůli češky Lídy Barové byl ochoten vzdát se svého postavení. 4. Díl Hermann Göring. Zajímavosti - Po 1.sv.válce pracoval jako letecký pošťák ve Švédsku. Jeho dítě údajně nebylo jeho,po těžkém zranění které utrpěl během pivního puče měl být impotentní. 5. Díl Heinrich Himmler. Zajímavosti - Během lékařské prohlídky spojenců skousnul kapsli s jedem. 6. Díl Albert Speer. Zajímavosti - U soudu uvedl že zvýšil zbrojařský průmysl v zemi proto, aby Německo co nejrychleji vyhrálo válku a on s Hitlerem coby jeho jediný opravdový přítel už mohli jen stavět. 7. Díl Adolf Eichmann. Zajímavosti - Po svém útěku pracoval jako chovatel kuřat, majitel čistírny nebo dělník. Po svém dopadení a cesty na popraviště klidným hlasem pronesl. Doufám že mně budete brzy všichni následovat. 9. Díl Joachym von Ribbentrop. Zajímavosti - Jeho Norimberský kat Joseph Malta musel zatížit lano na šibenici vlastní vahou protože si odsouzený v důsledku ubytu na váze nezlomil vaz. Potom ho vzal svou pravou rukou za jeho levé ucho, trhnul a Říšský ministr zahraničí byl mrtev. ()