Reklama

Reklama

Visací zámek (familiárně Visáči) je punk rocková skupina, působící na české hudební scéně již od počátku 80. let minulého století. Vtipný mystifikační televizní dokument začíná vzpomínkami jednotlivých členů na její vznik. První koncert měli plánovaný na 15. listopadu 1982, ale neuskutečnil se, neboť ten den se konal pohřeb L. Brežněva. Po té se stali slavnými, prodala se kvanta pirátských nahrávek, neboť oficiálně je nebylo možné vydat. Skupina měla naplánován koncert v plenéru na 17. listopadu 1989, ale bohužel ani ten neproběhl, neboť na tento den připadl státní svátek a pobouření fanoušci Visacího zámku šli demonstrovat na Národní třídu. V karikaturním duchu se odvíjí celý příběh zábavného pořadu, v němž si nejsme vůbec jisti, co je pravda a co lež... (Česká televize)

(více)

Recenze (83)

altaica 

všechny recenze uživatele

PRO MUŽE: Geniální dílo velkého mystifikátora Petra Zelenky z roku 1993. Pro posluchače punku povinné, pro fanoušky Visáčů – srdeční záležitost. Jede traktor.... doladěno učitelkou klavíru, “Honzíku, u tohodle akordu vrať to na dominantu. A vidíte, měli s tím úspěch...” Jan Haubert o StB “Vona to byla taková organizace, co se vo nás hned vod začátku dost zajímala. Natáčeli si asi každý druhý koncért. Musím říct, že to byli vynikající archiváři a díky nim máme dokonale zmapovanou celou historii Zámku....”  PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: To není hudba krasotinek a uměleckých hedonistů. To je PUNK ROCK!!!!! Ale i vás zrovna tento dokumentík může pobavit. ()

Olík 

všechny recenze uživatele

Zelenkovy pseudomystifikace jsou punkem už samy osobě a když se přidá punk na druhou v podobě veselé partičky nesmrtelných vysokoškolských punkýšů , tak to je opravdové "Punk's not dead, vy volové". Zelenka si s pomocí stejně naladěných spoluviníků hraje s divákem, tak okatě až se vám v hlavě honí myšlenky o tom, kdo je větší blázen, jestli vy nebo pábitelský režisér. Bavil jsem se, kroutil jsem hlavou, nechával jsem se houpat.....myslím, že se Petru Zelenkovy zadařilo splnit cíl, který si vytyčil a za to mu patří třikrát hurá: "hurá, hurá, hurá". ()

Reklama

Jancll 

všechny recenze uživatele

Po zhlédnutí filmů Mňága: Happyend a Rok ďábla jsem se stal fandou netradičního žánru fiktivních dokumentů. Ani tato prvotina z dílny Petra Zelenky nezklamala, ba naopak: Smál jsem se od začátku až do smutného konce. A Přemek Podlaha a jeho rozhovor s Michalem Pixou v Receptáři opravdu nemají chybu... ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Jedna obrovská mystifikácia, ktorá to dáva okato najavo. Uleteno fiktívny príbeh s členmi a o členoch legendárnej pražskej punkovej skupiny Visací Zámek. Pre fanúšikov tejto kapely nevyhnutná povinnosť, pre vyznavačov punk rockovej hudby výborná zábava, pre väčšinovú populáciu, ktorej je punková kultúra cudzia úplna zbytočnosť. Ja ako starý punkáč dávam bez zaváhania štyri hviezdičky a kričím spoločne s Michalom Pixom: "Punk´s not dead, vy volové!" **** ()

d-corso 

všechny recenze uživatele

Realita porazila mystifikaci. Možná nejlepší Zelenkův film. Lze se jen domýšlet, co by mohlo vzniknout za skvost, bylo-li by peněz jako na Rok ďábla. Visáči (především pak Haubert & Pixa) jsou o několik tříd lepšími herci, než pánové z Čechomoru i s Plíhalem a Nohavicou dohromady a příběh má rozhodně parametry, aby podle něj mohl vzniknout regulérní celovečerní film pro kina. Jednu písničku neznám, nevím, jak se jmenuje, nemůžu ji nikde najít, na koncertech ji taky nehrají a já jsem z toho zkormoucenej až běda. ()

Galerie (1)

Související novinky

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Festival Fresh Film Fest, který proběhne v Praze od 25. do 29. srpna, zahájí předpremiérová projekce filmu Scott Pilgrim proti celému světu v kině Aero. Jde o adaptaci komiksové série Bryana Lee O… (více)

Reklama

Reklama