Reklama

Reklama

Silent Hill

  • Francie Silent Hill (více)
Trailer 2

Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (1 092)

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele

Nechci tvrdit, že by některé nápady a scény nebyly působivé. Problém je, že místo na atmosféru sází tento film na efekt, a záměrně vypichuje takové aspekty námětu, jaké nejsou pro působivost samotné hry příliš podstatné. Jednoznačně promarněná šance, která ignoruje mysteriózní podstatu a snovost světa Silent Hillu, a vše mění na hrubozrné a povrchní satanské fantasy. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Hodne velky zklamani. Hru jsem sice nehral, ale znam ji, od rezisera jsem videl jen Bratrstvo vlku a to se mi libilo hodne a trailer vypadal slibne, takze ocekavani bylo velke, ale nakonec nic moc. Gans je machr pres audiovizualni stranku, hudba k deni skvele pasovala, do toho neprijemne zvuky a naprosto perfektni prostredi, vsude takova spina a rozklad, proste parada. Jenze to je tak vsechno. Atmosfera nic moc, ale par scen bylo slusnejch, ale abych se u toho bal, to ani omylem. Pribeh je misty zamotanej az moc a konec byl nejakej divnej, nebo sem ho jen nepochopil. Hercu tu moc neni, ale Radha Mitchell je v pohode, narozdil od takoveho Seana Beana, sceny s nim zbytecne zdrzovali. Dost jsem se u filmu nudil a kdyz uz horor neni strasidelnej, mel by aspon bavit, ale ani to se mu moc nedarilo. Nicmene za tech nekolik skvelejch scen dam ty 4*, i kdyz je to spis na 3*. Mozna by filmu prospelo min demonu, ale "Reznik" byl skvelej. No po druhym skouknuti jsem se bavil o dost vic, ted uz mam jedinou vytku jen k tem potvoram, tech skutecne strasidelnejch tu bylo minimum, nejlepsi je ten Pyramid s kterym je spojena skvela scenka svlikani. Porad jsem se sice v zaveru filmu krapet ztracel, ale uz mi to nevadilo a dobre jsem se bavil. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Rád vyhledávám nové lokality pro trávení dovolené, ale Silent Hill v tomto směru jednoznačně neuspělo. Počasí nic moc, žádné moře na dohled, obchody bez zboží a ani ti bubáci se svým bububu a huhly huhly nejsou kdovíjakou atrakcí. Nemohu s klidným svědomím napsat, že jsem se tam nudil, protože ty dvě hoďby uběhly celkem svižně, ale mě moc nebaví zamotávání lidí do ostnatého drátu ani upalování čarodějnic a když to srovnám s tím výletem na Kokořín ... ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Opět důkaz, že svět PC her a svět filmu zatím spolu moc nekamarádí. Gans náramně vykresluje tíživou atmosféru Silent Hillu, ale je z toho cítit příklon k mainstreamovému pojetí a z toho pramenící poněkud sterilní zobrazení hrůz TEMNA. Těch pár digitálních bubáků a velmi decentní gore to nezachránilo (ovšem Pyramidhead byl i přes malý prostor úchvatný). Chtělo to prostě více přitlačit na pilu, vyhodit nudnou dějovou linii se zcela zbytečným Seanem Beanem, která hutnou atmosféru filmu zbytečně ředila a nic neřešila a především rozplétání záhady učinit více přehlednější. Bylo to moc překombinované a v závěru ukecané! Radha Mitchell byla ale skvělá. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Hru Sillent Hil jsem hrál v několika verzích a podobách. Takže vím docela dobře, v čem spočíval děj, atmosféra a zápletky. Proto musím uznat, že film je jednoznačně nejlepší převedení videohry na plátna kin. Všechny herní předlohy všech následujících filmů jsem v minulosti hrál a to počínaje "mlátičkou" "Street Fighter", tak "Silent Hillem" a "Resident Evilem" konče. Zatímco podobná hra Resident Evil se dočkala naprosto nepodobné, hloupé a trapné filmové verze, to co převedli tvůrci Silent Hilla je naprostý skvost!! Miluju tento film, považuji ho za jeden z nejlepších horrorů vůbec. Jednak musím ocenit naprosto geniální převedení hry do filmu, jednak pak všechny atributy filmu jako je zejména atmosféra, scénář, výtvarná stránka, grandiozní finále atd. Slabší byly herecké výkony, to uznávám, ale nic nemůže být zcela dokonalé. Totálně stísněná atmosféra, temnota, sirény, příšery z temnot, příšerné zvuky, podivný pocit z neznáma a neustálé domýšlení, co to má všechno znamenat ... to je Silent Hill v celé své parádě jak ve videoherní, tak filmové podobě. ()

Galerie (62)

Zajímavosti (31)

  • Poté, co je policistka (Laurie Holden) upálena, vidíme její ohořelé tělo, jak je připoutané k žebříku. To by se ale nemohlo stát, protože provazy, kterými byla připoutána, by shořely a tělo by spadlo. (Duoscop)
  • V Christabellině (Alice Krige) kostele je místo oltáře obrovská malba znázorňující upálení čarodějnice. Tváře jednotlivců v davu pod hranicí jsou ve skutečnosti tváře členů štábu. Obličej upalované je namalovaný tak, aby vznikla určitá podobnost s herečkou Deborah Kara Unger (Dahlia). (Othello)

Související novinky

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (více)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

15.02.2012

Včera jsme se divili nad soubojem tří různých Sněhurek. Inu, je tady další pohádka na roztrhání. Tentokrát Kráska a zvíře. Loni jsme viděli (nebo spíš neviděli) zmodernizovanou verzi Beastly, nedávno… (více)

Christophe Gans mění plány

Christophe Gans mění plány

30.03.2008

Onimusha se odkládá. Adaptace videoherní samurajské fantasy se už rýsovala ve velmi konkrétních konturách (Takeši Kaneširo v hlavní roli, stanovený rozpočet, lokace i termíny natáčení), ale několik… (více)

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)

Reklama

Reklama