Reklama

Reklama

Silent Hill

  • Francie Silent Hill (více)
Trailer 2

Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (1 090)

POMO 

všechny recenze uživatele

Hlavne v prvej polovici vizuálne úchvatný horor. Všetku silu čerpá z pôsobivej výpravy, zvuku a solídneho herectva. Ale čím viacej skrytého napokon odkrýva, tým viac sa stáva obsahovo predvídateľnejším, stavaným iba na efekt. Medzi hernými adaptáciami ako Resident Evil alebo Doom však jasný víťaz. Napokon, ide o solídnu áčkovú produkciu. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Laik žasne, odborník se díví. Já jsem kombinace, totiž divící se laik. Dostala jsem, co jsem chtěla: bála se (občas), lekla se (párkrát), ptala se (pořád). Odpovědi bych asi dostala u odborníků - fandů hry. Ale konec mi to položil do úplně jiné roviny, ten konec v "bílém obýváku". Máme své vlastní vnitřní démony, noční i denní můry, které si musíme přeprat sami, protože i ti nejblížší, byť stojí přímo vedle nás, jsou vlastně někde "jinde" ? Ale to zas bude asi úplně jiný "horor". ()

Reklama

tombac 

všechny recenze uživatele

Po letech opětovné shledání s ponurým městečkem Silent Hill a jeho nechutným obyvatelstvem. A bylo to setkání neméně působivé, ačkoliv jsem tentokráte děj jen sledoval na plátně. Slabší děj a místy poněkud stupidní rozhovory jsou pro mě jako fandu herních japonských survival horrorů absolutně podružné. Silent Hill je výbornou filmovou adaptací survival horroru a nejlepší adaptací videohry vůbec. Monstra, atmosféra, hudba... Vše jakoby vyskočilo rovnou ze hry a zaútočilo drtivou silou na smysly zmateného diváka. Paráda! Z filmu jsem nadšen a zároveň smutný z faktu, že japonský Capcom si vznik filmové adaptace mé nejmilejší herní série Resident Evil nepohlídal jako v tomto případě společnost Konami a oba díly RE zklamaly fanoušky her na celé čáře. Režie šikovného režiséra Ganse by RE rozhodně slušela. Aspoň, že Silent Hill se povedl nad očekávání a francouzsko - japonská spolupráce se ukázala jako překvapivě ideální řešení. Díky bohu za to. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Tak něco takového se opravdu moc často nevidí. Christophe Gans je vizuální mág a to co předvedl v "Silent Hill" nemá obdoby. Celý film vlastně stojí POUZE na těch vizuálních vychytávkách, případně na hutné atmošce, jelikož o ději se dá mluvit spíše v uvozovkách. Veeeeeeelice mile mě překvapila brutalita filmu, možná jsem zvrácenej úchyl, ale vidět v normálním hororu uváděném v multiplexech takovéhle chuťovky mi přináší nevýslovný pocit blaženosti. Herecké výkony hlavních dvou představitelek (Radha Mitchell a hlavně Jodelle Ferland) jsou výborné a ostatní nejsou vůbec špatné. Vůbec jsem jaksi nepochopil proč v tom filmu hraje Sean Bean, protože jeho postava je úplně a dokonale zbytečná, no budiž. Uznávám že v prostředku filmu jsem se u toho fakt dost vařil, ale brilantní začátek a hlavně nezapomenutelné finále si jasně zasluhují čisté hodnocení jaké jsem dal. Jestli máte možnost "Silent Hill" vidět, jděte do toho, protože takovýhle filmů je velice pomálu, vlastně ne. Je jenom jeden. ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

UPOZORNĚNÍ : AUTOR TOHOTO ČLÁNKU NEHRÁL ŽÁDNOU ZE SÉRIE HER SILENT HILL. VIDĚL POUZE DVOJE UKÁZKY NA 4. DÍL THE ROOM A BYL Z NICH POSRÁN AŽ ZA UŠIMA. Na Základě těchto ukázek jsem po Silent Hillu nechtěl nic víc, než aby to byl poctivej horor, kterej si nebere s ničím servítky. Silent Hill je velice poctivý horor, který se nebrání žádné nechuťárně, má atmosféru naprosto k posrání, je vizuálně po většinu času naprosto fantastický, některé záběry vypadají, jako by byly z počítačové hry (to je tentokrát kompliment. Záběr kterej vypadá, jako z počítačový hry sme viděli v KONGovi. Krásnej záběr, kterej vypadá jako z počítačový hry, najdete tady) Herci jsou fajn, Radha Mitchell je hlavně pěkná ženská, a Sean Bean se snaží, i když nemá moc prostoru. A teď mínusy. 1) nenávaznost děje.Dost do vočí bijící. 2) občas trošku horší repliky 3) Nevyužití spousty herních monster. Já osobně jsem se tešil na nejhororrovějěí aspekt, kterým je jakýsi podivný Opeřenec, chodící po dvou rukách, a který má místo jedné ptačí hlavy dvě malé hlavičky od panenek (respektive dětské hlavičky) Této zrůdy se zde prostě nedočkáte, přitom taková pětiminutová honička s touto obludou by filmu hned přidala na tempu, napětí i bodech. Piramidehead je hodně dobrej, ale bohužel celý film neutáhne, a ani jemu, ani ostatním zrůdám není věnováno příliš prostoru. 4) je to z mého pohledu trošku zmatek v časovém rozvržení toho, co se stalo "před filmem" Bez spoilerů se to těžko naznačuje, ale zkusím to...Jestliže se někomu něco stane před 30ti lety, kdy je tomu někomu 9 let, a o 30 let později je potomku toho, co se mu to stalo 9, a přitom od té doby je ten, komu se to stalo zavřenej bůhví kde a kuje neplechu, likviduje všechny, kdo se k němu dostali, a notabene vypadá tak, jak vypadá - tj. nijak vábně, tak jsem buď za a) blbej já a něco sem přehlíd, b) blbí scénáristé a něco nám nedořekli, a nebo za c) jsem úplně nedomyslel jistý poedofilní náznak, který je ale 100% proti přírodě, a stejně je časově totálně mimo. a nakonec za 5) je strašně kýčovitej, a přitom strašně nedotaženej, otevřenej, a oproti předchozímu filmu strašně kompromisní konec. Skoro jako by film měl končit úplně jinak (ve stylu některých zakončení PC hry, o kterých sem slyšel - jako že třeba vlezete do bytu a tam na vás mrkne robotickej pes a konec) ale Studiu to nepřišlo OK. Škoda. Silent Hill splnil všechna očekávání, avšak škobrtá v bodech, se kterými nikdo nepočítal. Pokud u filmu rádi přemýšlíte, odečtěte si hvězdičky na maximálne 2 a půl. Pokud jste ochotni vypnout mozek, a užít si jinak velmi kvalitně natočený Gore Horor, pak Welcome to Silent Hill. ()

Galerie (62)

Zajímavosti (31)

  • Mladá herečka Jodelle Ferland si v tomto filme strihla hneď tri úlohy, a to Sharon, Alessu a dievčatko prevtelené v podobe temnoty. (T2)
  • Původní verze scénáře, ve které byly jen samé ženské postavy, byla režisérovi Christophu Gansovi vrácena s poznámkou, že tam nejsou žádné mužské postavy. Postava Christophera Da Silvy (Sean Bean), která se měla objevit pouze na začátku a na konci filmu, tak dostala více prostoru a byla přidána postava Thomase Gucciho (Kim Coates). (imro)

Související novinky

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (více)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

15.02.2012

Včera jsme se divili nad soubojem tří různých Sněhurek. Inu, je tady další pohádka na roztrhání. Tentokrát Kráska a zvíře. Loni jsme viděli (nebo spíš neviděli) zmodernizovanou verzi Beastly, nedávno… (více)

Christophe Gans mění plány

Christophe Gans mění plány

30.03.2008

Onimusha se odkládá. Adaptace videoherní samurajské fantasy se už rýsovala ve velmi konkrétních konturách (Takeši Kaneširo v hlavní roli, stanovený rozpočet, lokace i termíny natáčení), ale několik… (více)

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)

Reklama

Reklama