• Francie

Horor / Fantasy / Drama / Mysteriózní

Kanada / Francie / Japonsko / USA, 2006, 127 min

• Lateef

Především zdůrazňuji, že jsem z playstationové série Silent Hill neodehrál ani minutu. Nikdy mě to moc netáhlo. A vím taky, že si to nikdy nezahraju...protože jestli je film věrná kopie hry, no tak to sbohem a šáteček...Vím, že mě teď asi všichni poslali do horoucích pekel, ale jsem prostě obyčejný divák, který nikdy o Silent Hillu neslyšel a chtěl si vychutnat filmovou adaptaci hry, jenž je pro mnoho puberťáckých pařmenů smysl života...Ještě chápu, že něčí dcera může být náměsíčná a že si zaboha nemůže ráno vzpomenout, proč celou noc řvala název nějakýho zapadákova, ale to, co se děje od chvíle, kdy Radha Mitchelová projde kolem cedule Welcome to Silent Hill, to je trochu moc...neupírám nikomu vizuální stránku filmu, město obalené do šedého poletující popílku je vskutku stylové a hry světla a stínu jsou také good, ale moje mozková ganglia jaksi nepobrala to, co se ty dvě hodiny vůbec děje. Chodíte ztichlou ulici, bum, ozve se kvílení sirén, setmí se a najednou po Vás jdou brouci, hnusní liliputáni, banda zafačovaných postav připomínajích kuželky rozstřelené bowlingovou koulí nebo nějaký arcimagor s železnou pyramidou na palici a asi deseti metrovým mečem a najednou bum, opět sněží popel. Paráda. Do toho pořád remcá zmoklej Sean Bean, který si zase jednou vybral roli a nehraje ale vůbec nic. Aby toho všeho na mě nebylo málo, přijdou ke slovu dnes asi hodně populární flashbacky, které všechno rádoby osvětlí, zde s tím účinkem, že jsem se do všeho zamotal ještě víc. Závěrečná akrobacie ostnatého drátu rvoucí lidi na kusy je nicméně hodně povedená a řekl bych skoro zapamatování si hodná...tím se ale celkové skóre nemůže moc vylepšit...upalte mě třeba za následující větu, ale říct jí musím: je to prach obyčejný blábol, hovadina, která je kultovní pro vyznavače šedých konzolí a ovladačů se čtyřmi barevnými tlačítky...50 miliónů dolarů(rozpočet)/97,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(10.10.2006)

• Enšpígl

Jsem rád, že na CSFD má tento film hodně plakátů / 15 /, protože hodně hvězdiček ode mě dostat nemůže . To co ze začátku vypadalo jako slušně atmosférická záležitost s lekacími prvky se proměnilo v debilitu, ano jistě kdybych hrál PC hry možná bych to viděl jinak . Místo natáčení klidně mohlo být v Ostravě - regionu razovitem, ale je fakt že vizuální stránka filmu bylo to nejsilnější, co mě bylo dopřáno, tedy když nepočítám obě hlavní představitelky, které byli velmi půvabné.(18.11.2006)

• Lynn

Těšila jsem se, jak se budu bát a ono nic. Role Radhy Mitchell by sa dala shrnout do dvou pokynů: "Hezky křič." a "Koukej u toho dobře vypadat." Otec (Sean Bean) byl jak páté kolo u vozu. Ovšem velkým pozitivem byla malá Jodelle Ferland - očividně jí šlo lépe její horší "já" a byla radost se na ni koukat. Ale na záchranu děravého scénáře to stejně nestačilo. Odpustila bych to, kdybych se aspoň mohla trochu bát.(26.7.2006)

Po vizuální stránce naprosto parádní záležitost a ať už se objevil Pyramid Head, Alessa nebo jakékoli jiné zjevení, jenom jsem žaul, co všechno Gans divákovi s parádním klavírním doprovodem předkládá. Bohužel jakožto osobě, která nehrála herní předlohu, jsem se docela silně ztrácel, abych se na konci ztratil úplně a nebýt toho, že jsem si hodně věcí dohledal, asi bych doteď nevěděl, jestli se mi Silent Hill líbil nebo ne. Po docvaknutí hlavních souvislostí trochu ustřelené čtyři hvězdy s tím, že v téhle atmosféře se mělo pokračovat hned o rok později a nedělat z podezřelého města mlhy lacinou horrorovou značku.(7.12.2006)

Není to dokonalé a nebude se to zdaleka líbit všem, ale Christophe Gans natočil vynikající herní adaptaci a zároveň dokázal nakrmit laické davy. Silent Hill kráčí po zlaté střední cestě, o které všichni dlouhá léta vykřikovali, že neexistuje. Skvělá Radha Mitchell, atmosféra ve které se utopíte a audiovizuální hrátky promyšlené do posledního detailu. Ještě pár adaptací japonských herních pecek od pečlivých tvůrců a nebudeme muset do tohoto žánru kopat. Mezitím upalujte do kina, abyste si užili horor, který se distancuje od veškeré konkurence. Operuje zkrátka na úplně jiném území a nepodobá se ničemu, co letos vypadlo nebo vypadne z amerických hororových továren. A to je fajn. Moc fajn. (9/10)(15.6.2006)

• - V Christabelině kostele je místo oltáře obrovská malba znázorňující upálení čarodejnice. Tváře jednotlivců v davu pod hranicí jsou ve skutečnosti tváře členů štábu. Obličej upalované je dělaný tak, aby vznikla určitá podobnost s herečkou Deborah Kara Unger (Dahlia). (Othello)

• - Znepokojivého pohybu "Temných sestřiček" bylo dosaženo tak, že při natáčení couvaly a potom se film pustil pozpátku a výsledkem byla trhaná chůze dopředu. (Morien)

• - Návrháři vyrobili 100 různých kopií Rosina (Radha Mitchell) oděvu. Jeho jemné barvy postupně zblednou, až se nakonec změní na krvavě rudé. (imro)