• Francie

Horor / Fantasy / Drama / Mysteriózní

Kanada / Francie / Japonsko / USA, 2006, 127 min

Soundtrack Jeff Danna a Akira Yamaoka: 1 - Silent Hill ,2 - Water Falls. ,3 - Eternal Longing ,4 - Tainted ,5 - Waiting... For You ,6 - A Path Less Taken ,7 - Entrenching Ashes ,8 - Deafening Silence ,9 - Grey Children ,10 - Ring of Fire ,11 - Great Divide ,12 - Opened Way ,13 - Your Flesh is Also Mine ,14 - Sacred Land of Moneton ,15 - Midwich ,16 - A Place of Mental Scars ,17 - Its Throne Revealed ,18 - Janitor Cleaning ,19 - Pain of Separation ,20 - Xuchilbara ,21 - The Good in All ,22 - Alessa's Harmony ,23 - Murder of Crows ,25 - False Prophet ,26 - Find Reason ,27 - Straight Down to Samael ,28 - Brookhaven ,29 - The Demon Speaks ,30 - Alessa's Darkness and Rose Become One ,31 - Samael(14.5.2011)

Hodne velky zklamani. Hru jsem sice nehral, ale znam ji, od rezisera jsem videl jen Bratrstvo vlku a to se mi libilo hodne a trailer vypadal slibne, takze ocekavani bylo velke, ale nakonec nic moc. Gans je machr pres audiovizualni stranku, hudba k deni skvele pasovala, do toho neprijemne zvuky a naprosto perfektni prostredi, vsude takova spina a rozklad, proste parada. Jenze to je tak vsechno. Atmosfera nic moc, ale par scen bylo slusnejch, ale abych se u toho bal, to ani omylem. Pribeh je misty zamotanej az moc a konec byl nejakej divnej, nebo sem ho jen nepochopil. Hercu tu moc neni, ale Radha Mitchell je v pohode, narozdil od takoveho Seana Beana, sceny s nim zbytecne zdrzovali. Dost jsem se u filmu nudil a kdyz uz horor neni strasidelnej, mel by aspon bavit, ale ani to se mu moc nedarilo. Nicmene za tech nekolik skvelejch scen dam ty 4*, i kdyz je to spis na 3*. Mozna by filmu prospelo min demonu, ale "Reznik" byl skvelej. No po druhym skouknuti jsem se bavil o dost vic, ted uz mam jedinou vytku jen k tem potvoram, tech skutecne strasidelnejch tu bylo minimum, nejlepsi je ten Pyramid s kterym je spojena skvela scenka svlikani. Porad jsem se sice v zaveru filmu krapet ztracel, ale uz mi to nevadilo a dobre jsem se bavil.(30.6.2006)

Po audiovizuální stránce skvělé. Takřka vše se povedlo převést z předlohy, jenže to je paradoxně ten největší zápor, jelikož filmový Silent Hill tak vyznívá pouze jako další díl z herní série kde ovšem nemáme možnost interakce - postupujeme od levelu k levelu až do finále. Jako kdybyste sledovali někoho hrát některý z dílů Silent Hillu a to doslova. Scénář není nejsilnější, ale v rámci snímku funguje a závěr do celkové nálady zapadne nadmíru dobře. Herci jsou také dobře vybraní a i ta holčička se dá přežít. Celkově se ovšem jedná spíše o netradiční zážitek než o skutečně dobrý film. Ovšem když nic jiného, tak Christophe Gans dokázal, že snímky dle her nemusí být zákonitě céčkoidní záležitostí, ale i béčkoidní.(15.11.2007)

Po letech opětovné shledání s ponurým městečkem Silent Hill a jeho nechutným obyvatelstvem. A bylo to setkání neméně působivé, ačkoliv jsem tentokráte děj jen sledoval na plátně. Slabší děj a místy poněkud stupidní rozhovory jsou pro mě jako fandu herních japonských survival horrorů absolutně podružné. Silent Hill je výbornou filmovou adaptací survival horroru a nejlepší adaptací videohry vůbec. Monstra, atmosféra, hudba... Vše jakoby vyskočilo rovnou ze hry a zaútočilo drtivou silou na smysly zmateného diváka. Paráda! Z filmu jsem nadšen a zároveň smutný z faktu, že japonský Capcom si vznik filmové adaptace mé nejmilejší herní série Resident Evil nepohlídal jako v tomto případě společnost Konami a oba díly RE zklamaly fanoušky her na celé čáře. Režie šikovného režiséra Ganse by RE rozhodně slušela. Aspoň, že Silent Hill se povedl nad očekávání a francouzsko - japonská spolupráce se ukázala jako překvapivě ideální řešení. Díky bohu za to.(25.7.2006)

Krutě přestřelená stopáž zbytečně ředí atmosféru snímku na hranice současného hororového standardu, který mohl být, při vystříhání asi dvaceti minut scén (a nejenom těch s pátrajícím Seanem Beanem), jasným králem videoherních adaptací. Christophe Gans má zatraceně vybroušené vizuály a zvláště ty ze samotného Silent Hillu jsou delikatesy, které je možno ochutnávat do nekonečna, stejně tak jako řádně užívat mistrovskou ruchovou i hudební stopu. Oproti tomu absolutně selhává v dramatické stavbě příběhu, který k sobě skládá přespříliš rozvláčnými dialogy, čímž se snímek chvílemi degraduje do béčkových vod. Naštěstí je padající popel, pochodující nemrtví, poplašní siréna a herecký výkon Radhy Mitchell natolik sugestivní a strhující, až je vlastně možno na všechna negativa pozapomenout a s klidem konstatovat: „Messieur Gans, le Pacte des loups, est-il pardonner.“(23.8.2006)

• - V původní verzi scénáře byli jen samé ženské postavy, čehož se producenti obávali. Gans proto dostal za úkol dopsat do scénáře nějakého chlapa. (imro)

• - Trikově nejnáročnějším monstrem filmu se stal tvor, který je chycený ve vlastní kůži jako ve svěrací kazajce. (Reiniš)

• - Kromě písně „Ring of Fire“ od Johnnyho Cashe je každá nota hudby převzatá z původní videoherní série Silent Hill. Ta má zatím pět částí. (imro)