• Francie

Horor / Fantasy / Drama / Mysteriózní

Kanada / Francie / Japonsko / USA, 2006, 127 min

Japonské kořeny Silentu Hillu se projevují mj. bravurní hudbou nebo propracovaným světem, kde se odehrává příběh za hranicemi normálnosti. Člověk, který vymyslel monstra ze Silent Hillu musel prožít extrémně ponuré dětství nebo ujíždět na těch nejtvrdších drogách. Zplodila by snad vaše fantazie něco jako nemocniční zombie-sestřičku se střevem omotaným okolo hlavy? Silent Hill mě i přes nestřídmou délku dokázal po celou dobu strašit i překvapovat něčím novým, užíval jsem si pohledné hlavní hrdinky (Resident Evil měl jenom je), kroutil hlavou nad jejich místy (ne)pochopitelně videoherním chováním (jdi z bodu A do bodu B, kde najdeš klíč k místu C) a dlouho po doběhnutí (rovněž skvělých) závěrečných titulků mou mysl znepokojovaly některé nedořečené odpovědi. 85% Zajímavé komentáře: M.a.t.t., kitano, gr8 escape, wipeout, Le_Danseur, Nomád(10.7.2006)

Soundtrack Jeff Danna a Akira Yamaoka: 1 - Silent Hill ,2 - Water Falls. ,3 - Eternal Longing ,4 - Tainted ,5 - Waiting... For You ,6 - A Path Less Taken ,7 - Entrenching Ashes ,8 - Deafening Silence ,9 - Grey Children ,10 - Ring of Fire ,11 - Great Divide ,12 - Opened Way ,13 - Your Flesh is Also Mine ,14 - Sacred Land of Moneton ,15 - Midwich ,16 - A Place of Mental Scars ,17 - Its Throne Revealed ,18 - Janitor Cleaning ,19 - Pain of Separation ,20 - Xuchilbara ,21 - The Good in All ,22 - Alessa's Harmony ,23 - Murder of Crows ,25 - False Prophet ,26 - Find Reason ,27 - Straight Down to Samael ,28 - Brookhaven ,29 - The Demon Speaks ,30 - Alessa's Darkness and Rose Become One ,31 - Samael(14.5.2011)

Christophe Gans a jeho ďalší precízne sfilmovaní vizuál ale aj solídne triky zdobia tento príbeh zo zabudnutého mesta, v týchto záležitostiach sa on nezaprie. Nuž príbeh alebo jeho podstata je už troška iný oriešok ale zas nič čo by sa nedalo zniesť, ba pre horror v celku slušne zostavený aj vďaka výbornej hľadajúcej mame v podaní málo známej herečky Radhy Mitchell, mierne nevyužitej postave Seana Beana, tým pádom sa mohla Radha len viac zvýrazniť. Obludné postavičky sú v tomto žánry neokukané takže nerušia budovaní príbeh, neviem ako to je z hrou, ktorej je tento film prepis, takže verím že určitý potenciál čo mala bol využitý nadmieru dobre. ║Rozpočet $50miliónovTržby USA $46,982,632Tržby Celosvetovo $97,607,453Tržby za predaj DVD v USA $22,180,253 //počet predaných kusov 1,320,090║ film som videl v kine na Comicsalon Bratislava 2006 takže bol to pre mňa slušný zážitok /videl v kine: 75%/(20.2.2008)

Hodne velky zklamani. Hru jsem sice nehral, ale znam ji, od rezisera jsem videl jen Bratrstvo vlku a to se mi libilo hodne a trailer vypadal slibne, takze ocekavani bylo velke, ale nakonec nic moc. Gans je machr pres audiovizualni stranku, hudba k deni skvele pasovala, do toho neprijemne zvuky a naprosto perfektni prostredi, vsude takova spina a rozklad, proste parada. Jenze to je tak vsechno. Atmosfera nic moc, ale par scen bylo slusnejch, ale abych se u toho bal, to ani omylem. Pribeh je misty zamotanej az moc a konec byl nejakej divnej, nebo sem ho jen nepochopil. Hercu tu moc neni, ale Radha Mitchell je v pohode, narozdil od takoveho Seana Beana, sceny s nim zbytecne zdrzovali. Dost jsem se u filmu nudil a kdyz uz horor neni strasidelnej, mel by aspon bavit, ale ani to se mu moc nedarilo. Nicmene za tech nekolik skvelejch scen dam ty 4*, i kdyz je to spis na 3*. Mozna by filmu prospelo min demonu, ale "Reznik" byl skvelej. No po druhym skouknuti jsem se bavil o dost vic, ted uz mam jedinou vytku jen k tem potvoram, tech skutecne strasidelnejch tu bylo minimum, nejlepsi je ten Pyramid s kterym je spojena skvela scenka svlikani. Porad jsem se sice v zaveru filmu krapet ztracel, ale uz mi to nevadilo a dobre jsem se bavil.(30.6.2006)

No, najprv musím napísať, že hru som vôbec nehral, takže film nemám s čím porovnávať. Hneď od začiatku som to videl nadpriemerne, no čím trval film dlhšie, tým sato spriemerňovalo. Atmoška bola skvelá, kamera, kulisy, všetko bolo príjemne temné a husté, no tá jedna ľakačka, keď Rose posunie stoličkou moc film nezachráni. Dosť to kazí aj minutáž a ani herci toho už moc nezachránia. Škoda. 60%.(9.11.2006)

• - Film vznikl podle videoherní předlohy japonské firmy Konami. (Reiniš)

• - V původní verzi scénáře byli jen samé ženské postavy, čehož se producenti obávali. Gans proto dostal za úkol dopsat do scénáře nějakého chlapa. (imro)

• - V poslední scéně v kostele – v cca 1:45:00 si můžeme při scéně s ostnatým drátem povšimnout, že z našeho úhlu pohledu zmizel žebřík s mrtvou policistkou, ale cca za 3 minuty tam opět je. (Pavlínka9)