• Francie

Horor / Fantasy / Drama / Mysteriózní

Kanada / Francie / Japonsko / USA, 2006, 127 min

• Lynn

Těšila jsem se, jak se budu bát a ono nic. Role Radhy Mitchell by sa dala shrnout do dvou pokynů: "Hezky křič." a "Koukej u toho dobře vypadat." Otec (Sean Bean) byl jak páté kolo u vozu. Ovšem velkým pozitivem byla malá Jodelle Ferland - očividně jí šlo lépe její horší "já" a byla radost se na ni koukat. Ale na záchranu děravého scénáře to stejně nestačilo. Odpustila bych to, kdybych se aspoň mohla trochu bát.(26.7.2006)

Scénář: Roger Avary .. Slibný a poutavý rozjezd, plný režijních a vizuálních fines se postupně utápí v nudných motivech pálení čarodějnic, náboženské nesnášenlivosti a samoúčelných krvavých masakrech. Ještě že ta mladičká Jodelle Ferland, podobně jako v Tideland, je luxusní a byla radost na ní znovu pohledět a považuji ji za obrovský příslib do budoucnosti. 50%.(11.10.2006)

První polovina a úplný závěr jsou hodně dobrý - ten kontrast mezi prosluněným domem a Silent Hillem, atmosféra "ghost city", ve kterém sněží popel a v řádně zatuchlé a plesnivé škole pobíhají zakrslé potvory a dějí se zvláštní věci... Navíc skvěle fanaticky démonická Alice Krige, jenže - to, co se dělo od vstupu do démonova pokoje až těsně před úplný konec mě ani trochu nenadchlo. Měla jsem najednou pocit, že se dívám najednou na úplnějiný film. Atmosféra pryč a jediné co zbylo - tuna krve á la teenagerovská vyvražďovačka. Velká škoda, protože začátek vypadal taaaak slibně.(22.6.2007)

Silent hill mě bohužel trošku zklamal. Čekal jsem slušnej horor s perfektní atosférou. Jenže hned od začátku mě film nedokázal plně zaujmout, bylo to hlavně tím, že jsem tu a tam nechápal chování postav a příběh mi přišel chaotický, občas nelogický a zmatený a tohle se v podstatě vleče celým příběhem až do konce, který jsem prozměnu znovu úplně nepochytil. Film vytváří spoustu otázek, ale nikdy na ně nedokáže odpovědět dostačujícím způsobem a to je asi jeho největší problém, pak se v ději snadno ztratíte a to zapříčiní občasnou nudu, asi to bude způsobený tim, že neznám příběh hry podle které to je natočený, ale přece jen si myslim, že film by měl být i pro diváka, který se stejnojmenou hrou nikdy nepotkal. Bohužel ani nemůžu říct, že by Silent Hill byl nějaký strašidelný, sice je městečko po vizuální stránce fantastický, ale ani temný pasáže a hromada demonů ve mě nedokázaly vzbudit skoro žádný pocit strachu a napětí jen málokdy, ale jinak je to zpracovaný opravdu pěkně a dokonce je to nakonec i dost krvavý, ale prostě to nemá ten správnej šmrnc. Co se týče herců, tak jich ve filmu navýběr moc neni, ale rozhodně to neni na škodu, spíš naopak, ještě bych klidně ubral třeba takovýho Beana, ten mi přišel dost zbytečný. Jediný kdo se dá z herců vyzdvihnout je Radha Mitchell, podle mě ta svojí roli zahrála velice dobře a možná i proto se přiklánim ke 4*, ale opravdu jen o kousek to uniklo třem.(30.6.2006)

• choze

Vizuální žranice, která si většinu zbytečně dlouhé stopáže vystačí bez příběhu a když se na konci Avery pokusí dát tomu všemu nějaký smysl, akorát člověka znechutí. Strašidelných holčiček snad už po všech těch KRUZÍCH a TEMNÝCH VODÁCH bylo dost a silenthillské zrůdy jsou až příliš počítačové a moc často ukazované než aby nahnaly strach. A Radha Mitchell opravdu není ženská, na kterou bych se vydržel přes dvě hodiny dívat, jak se prdelí po popelem zapadaném městečku.(25.7.2007)

• - Návrháři vyrobili 100 různých kopií Rosina (Radha Mitchell) oděvu. Jeho jemné barvy postupně zblednou, až se nakonec změní na krvavě rudé. (imro)

• - Mladá herečka Jodelle Ferland si v tomto filme strihla hneď tri úlohy a to Sharon, Alessu a dievčatko prevtelené v podobe temnoty. (T2)

• - Ve scéně, kdy se Rose (Radha Mitchell) probere z bezvědomí po nehodě, nemá na rukou pouta. Když ale vejde ve škole na záchody, pouta má. (Terva)