• Francie

Horor / Fantasy / Drama / Mysteriózní

Kanada / Francie / Japonsko / USA, 2006, 127 min

Líbivá fúze asijské obrazotvornosti, francouzského přeefektizovaného mainstreamu a videoherního looku. Nádherná výprava a vůbec ne sterilní vizualizace, tematicky to jde ale úplně mimo mě. Silent Hill hezky čančá prázdnotu, do které bych se přitom docela rád hlouběji ponořil. Nulový příběh tomu ale minimálně u mě brání.(10.12.2007)

Opět důkaz, že svět PC her a svět filmu zatím spolu moc nekamarádí. Gans náramně vykresluje tíživou atmosféru Silent Hillu, ale je z toho cítit příklon k mainstreamovému pojetí a z toho pramenící poněkud sterilní zobrazení hrůz TEMNA. Těch pár digitálních bubáků a velmi decentní gore to nezachránilo (ovšem Pyramidhead byl i přes malý prostor úchvatný). Chtělo to prostě více přitlačit na pilu, vyhodit nudnou dějovou linii se zcela zbytečným Seanem Beanem, která hutnou atmosféru filmu zbytečně ředila a nic neřešila a především rozplétání záhady učinit více přehlednější. Bylo to moc překombinované a v závěru ukecané! Radha Mitchell byla ale skvělá.(31.7.2006)

Tak něco takového se opravdu moc často nevidí. Christophe Gans je vizuální mág a to co předvedl v "Silent Hill" nemá obdoby. Celý film vlastně stojí POUZE na těch vizuálních vychytávkách, případně na hutné atmošce, jelikož o ději se dá mluvit spíše v uvozovkách. Veeeeeeelice mile mě překvapila brutalita filmu, možná jsem zvrácenej úchyl, ale vidět v normálním hororu uváděném v multiplexech takovéhle chuťovky mi přináší nevýslovný pocit blaženosti. Herecké výkony hlavních dvou představitelek (Radha Mitchell a hlavně Jodelle Ferland) jsou výborné a ostatní nejsou vůbec špatné. Vůbec jsem jaksi nepochopil proč v tom filmu hraje Sean Bean, protože jeho postava je úplně a dokonale zbytečná, no budiž. Uznávám že v prostředku filmu jsem se u toho fakt dost vařil, ale brilantní začátek a hlavně nezapomenutelné finále si jasně zasluhují čisté hodnocení jaké jsem dal. Jestli máte možnost "Silent Hill" vidět, jděte do toho, protože takovýhle filmů je velice pomálu, vlastně ne. Je jenom jeden.(11.7.2006)

Takhle má vypadat pořádný horor. Takhle má vypadat pořádná herní adaptace. Christophe Gans by měl režírovat už jen adaptace, očividně by mu to šlo o několik tříd lépe, než 'kolegovi' Bollovi. Příběh je vyprávěn pomalu a atmosféra houstne každou přibývající minutou. Padající popel, siréna, tma... Radha Mitchell je neuvěřitelně sexy, kéž by to oblečení měla dvoudílné :-) A vůbec, celé herecké obsazení se nadmíru povedlo. Snad až na Kima Coatese, který mi tu moc neseděl. Hudební stránka je perfektní, na stejné úrovni je pak i ta vizuální. Efekty jsou velice nadprůměrné a ani krví se tu nešetří. Geniální konec je už pak třešničkou na dortu. Nechávám si hvězdičkovou rezervu pro tu nejlepší adaptaci všech dob :-)(9.10.2006)

Hlavne v prvej polovici vizuálne úchvatný horor, všetku silu čerpajúci z pôsobivej výpravy, zvuku a solídneho herectva. Škoda, že čím viacej skrytého napokon odkrýva, tým viac sa stáva obsahovo predvídateľnejším, povrchnejším, stavaným iba na efekt. Medzi hernými adaptáciami ako Resident Evil alebo Doom však jasný víťaz. Napokon, ide o solídnu áčkovú produkciu.(20.10.2006)

• - Hrdinou herní předlohy není žena, ale muž. Režisérovi ovšem přišlo, že se postava po celou dobu chová ryze žensky a pohlaví hlavního hrdiny tak vyměnil. (Divočák)

• - Aby herci dostali co nejlepší představu o atmosféře původní videohry, nechal režisér Gans vybavit karavan každého z nich videoherní konzolí s původním Sillent Hillem. Některé z herců pak bylo téměř nemožné od hry odtrhnout. (Divočák)

• - Podobně jako Robert Rodriguez vylákal z Franka Millera práva na zfilmování komiksu Sin City, i Christophe Gans nejdříve poslal do videoherní společnosti Konami několik scén, které natočil za vlastní peníze. Trvalo celých 5 let, než nakonec získal povolení natočit adaptaci slavné hry. (imro)