Silent Hill

• Francie Silent Hill (více)

Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (oficiální text distributora)

ajaxx

Miluju tyhle japonský hororový vize a Silent Hill, ať už byl v našich končinách přijmut jakkoliv kontroverzně je jeden z nejlepších příkladů japonské scénáristické školy. Roger Avary se svým japonským kolegou, který vytvořil původní počítačovou hru, stvořili dohromady úžasnou podívanou plnou bizarních monster a neuvěřitelných scenérií. Asi tak bych si představoval posmrtné týrání duší...atmosférou strachu, beznaděje, plnou temnoty a morálního strádání. Takový je Silent Hill, to je Alesina pomsta. Pokaždé, když ten film vidím, cítím v něm potenciál, který by ještě mohl někdy někdo využít. Jednoznačně 100%. ()

Cigalone

Vážne zamyslenie sa nad fanatickou dogmou cirkevnej inštitúcie je preliate paradigmou paralelného sveta, ktorou tento príbeh osvojeného dieťaťa končí, dáva pocítiť, že niekde v pozadí nášho vedomého vnímania sveta je ten druhý, ktorý vidia len "obdarení", a pritom nemusia skončiť hneď na hranici alebo vo vodnom ordáli. Teraz jednou vetou: za mňa jeden z najlepších hororov, ktoré som videl. ()

Little_Sawy

Buddhova noho, vidíš to take?! Co jsem já komu udělala.. A teď k filmů.. Jakožto správná Gamer Girl jsem si tuhle hru a film nemohla nechat ujsť. Film sa zacne rozjíždět az někde během poloviny, Dovtedy se to táhne že jsem si stihla udělat gelové nechty, vyvenčiť psa, udělat v si kávu a ještě si zapalit brko.. Film ma kruto-mrtě dobrou atmošku že jsem z nej byla cela hotová, tahne se to cele v mlze a plus tam jsou zajímavý kreace v podobě lekaček, monšter, bubáků a Piranheada. Jelikož ta blondcka je hodně tupá jak poleno, a její manzel má IQ jak hladká mouka, tak se ji vyhledává hledat do Sillent Hillu, a to ještě neví do čeho borec jede. ()

Apokalypse

Jedná se v mnoha ohledech o úchvatné dílko, které jako jedno z mála dokázalo navázat na úspěchy herní předlohy. Vizuálně excelentní, hudba Akira Jamaoka již tradičně temná loudavá a vtahující do prostředí ghosttownu. ()

Holly_Molly

16 let od vydání a pořád jedna z nejlepších herních adaptací! <3 Fan-servis v každý druhý scéně, pozitivní vztah tvůrců k hrám je z toho cítit až až a ta závěrečná krvavá lázeň je vyložená lahůdečka. :-D ()

Destoroyah

Silent Hill (2006) / Film som si úprimne užil a pri niektorých scénach aj mrazil ale inak vidím že počítačové hry a filmy nejdú do kopy. Atmosféra úžasná a hustá a to aj čo sa týka vizuálu ale zdá sa mi že je to nabúchané rôznymi blbosťami z hry. Niekedy to kazia tie špeciálne efekty pretože do dobre budovanej atmosféry natlačia takmer sto lávových a vrieskajúcich detí. Hlava Pyramída sa mi páčila tiež a niesol zo sebou aj rešpekt ale celé to bolo preplnené špeciálnymi efektami. Aspoň na začiatku áno. Hlavná vec že som sa nenudil a niekedy som sa aj trocha ľakol. HODNOTENIE: 6,5/10 ()

van Lumineux

Nedávno jsem se podíval znovu a je to přesně tak vynikající, jak si pamatuju z r. 2006 v kině. Neuvěřitelně povedené s pár vadami, zejména mám stále pocit, že mohli lépe koncipovat vzhled a líčení davu fanatiků (vypadají jako něco z Lovecrafta a proto moc nezapadají do celkového skvělého počinu). Finále má kvůli nim slabší rozjezd, ale pak to stejně graduje naprosto epicky. Dějová linka s pátrajícím a poněkud prkenným Seanem Beanem nutně pokulhává, ale jen proto, že ji porovnáváme s impozantním zážitkem Radhy Mitchell a Laurie Holden ve Fogworldu a Otherworldu. Když už dojde na naprostý akční nářez, skýtá neskutečnou satisfakci. Asi je dobře, že využili postavu Pyramid Heada, i když tu z logického hlediska vlastně vůbec nemůže být tak, jako tu není James Sunderland. Nástupy temnoty včetně sirén jsou využité beze zbytku a připoutají do křesla, protože transformace prostředí do jeho temné varianty je ostatně středobod série. Jodelle hraje Dark Alessu naprosto rozkošně. Myslím, že lepší a plnokrevnější adaptaci si nešlo ani přát. ()

kojot.name

Mám tento film rád. Má jistě své mouchy, ale už několikrát jsem se k němu vrátil zejména pro naprosto neopakovatelnou atmosféru. Líbí se mi její budování, líbí se mi reálná strašidelnost příchodu temnoty, líbí se mi zobrazení celé té paralelní pekelné reality... Postavy se občas chovají trochu naivně, ale kdo ví, jak bych se já choval v takové situaci... Film připomíná sen. Spokojenost! (PS: Dvojka z roku 2012 nezaujala právě kvůli absenci atmosféry, kdo čteš, rozuměj.) ()

tomuz

Atmosfera vynikajici, pribeh slabsi. Je na tom podle me az prilis videt, ze je to podle videohry, viz vselijaky skakani, reseni hadanek a hlavne pocit nesmrtelnosti u hlavni hrdinky, ktery vsak prebiji vizualni a hudebni jizda. je to taky spis drama, nez horror, ja se nebal a ani jednou nelek, ale zase me film udrzel cely dve hodiny v urcitym napeti. Myslim, ze novej Omen bude mit co delat, aby se atmosfere Sillent Hillu priblizil. doporucuji jit na to do kina, protoze zvuk u tohohle filmu hraje zasadni roli, takovou, ze v televizi by to byla tak na tri hvezdicky. ()

JohnnyV

!!!! Proboha, dejte tam pořádný info komentář v češtině. Vždyť tady té slátanině není ani na chlup rozumět. To už v angličtině by to vyznělo lépe !!!!! ()

Nomád

Mám rád horory. Vždycky mě ale štve, když jsou třeba pěkně natočené a člověk se občas vážně bojí, ale musí za to zaplatit sledováním úplně blbého nebo poslátaného scénáře. Silent Hill je další v řadě. Stačilo prvních 5 minut, během kterých malá holčička v náměsíčném stavu uteče na pokraj propasti, aby ji pak matka mohla zachránit setinu vteřiny před pádem do hlubiny, a člověk ví, co může od filmu čekat. Jedno hororové klišé za druhým, působivé a dramatické scény z valné většiny zcela samoúčelné, nelogický děj podřízený snaze o co největší dramatičnost. Nevadí mi, že je to film založený na úspěšné počítačové hře, takže částečně vytvořený už s kalkulací na komerční úspěch. Vadí mi, že režisér nedokázal stín hry překročit. Filmový děj prostě nejde postavit na tom, že v jedné místnosti najdu nůž, abych s ním v další mohl proříznout plátno obrazu. Člověku pak v kině připadá, že kouká někomu přes rameno na prima hru. Bohužel někomu, kdo dělá očividné hlouposti jenom aby vám ukázal, jak skvěle propracovaná ta hra je. Toporné herectví samozřejmě výslednému dojmu nepomůže. Jediné, co film zachraňuje, jsou opravdu působivě natočené děsivé vpády temnoty a hlavně dlouhá scéna na konci, kdy v totálně apokalyptickém finále dostane fanatické zlo co mu patří. Čtvrthodinka před závěrem filmu je skutečné peklo na plátně a teď už věřím, že se z toho dost lidem udělalo zle. Jen díky tomu ale dávám tomuhle bezduchému filmu plné 3 hvězdičky. ()

Tlemen

Začátek byl vynikající, to bylo ale téměř vše. Hru jsem bohužel nehrál, takže jsem některé části moc nepochopil, hlavně si myslím, že dané téma by se dalo natočit i srozumitelněji... NEJVĚTŠÍM zážitkem z filmu ale byl houf zdravotních sestřiček, které svými pohyby velmi připomínaly baletní soubor Národního divadla.. Celý tento film byl završen dokonalou scénou s ostnatými dráty, které probodávaly a trhaly přeživší lidské bytosti uvnitř kostela :-D ()

tekedozai

Presiel som zatial vsetky 4 casti hernej predlohy tohoto filmu. Kedze viem ake biedne prerabky z hier byvaju, vela som neocakaval od tohoto kusku... ALE... potom prisiel den kedy som sa zmylil, bol to ten isty den ako som si bol pozriet tento film v kine. Naschval som cakal nato kedy ho slovenska distribucia zaradi do kin aby som si ho mohol vychutnat v plnej krase a nie na monitore. A poviem vam stalo to zato. Atmosfera, strih, kamera, dej vsetko tak typicke pre hru som nasiel aj vo filme a na moje prekvapenie film poodhalil dalsie tajomstvo sveta SILENT HILL. 5hviezdiciek. BRAVO Mr. Gans... Teraz uz len dufat ze to nepokaslu nejakym shitovym druhym dielom ako to byva v hollywoode zvykom. ()

scr3am

Velmi působivá atmosféra, naprosto dokonalá hudba, jen v ději trochu tápu. Nevím jestli to je tím, že jsem nehrál hru nebo nadával pozor nebo je to prostě tak natočený, každopádně se mi na to nechce koukat znovu:-( ()

Denis85

Další film vzniknuvší podle gamesy. Jediný film z této kategorie, který kdy stál za shlédnutí je první Tomb Raider. Když jsem pročítal filmový časopis, nechal jsem si přečtení oné recenze a článku úplně nakonec (mohu jen poděkovat své unuděností). No a páni, pěkně mě to navnadilo! A když už se konečně dvd vsouvalo do přehrávače čekal jsem suprovou záležitost. A světe div se, ono se na to dalo dívat! A nejen to, bavil jsem se, byl jsem napružený tou úžasnou atmosférou, která byla dost nešťastně narušena jen jednou v kostele (však to poznáte taky). Film si pusťte sami, zhasněte všechna světla. Nechávejte se unášet děsivými obrazy a zdařile vychytaným scénářem. A když to nebudete dávat říkejte si: „Ta (rozuměj nevlastní matku hledající svou adoptivní dceru) si teda troufá“. ()

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (více)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

30.03.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)