Silent Hill

• Francie Silent Hill (více)

Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (oficiální text distributora)

jelimanek

U tohohle filmu mě vážně strašně rozčiluje, že má jen 67%...Pro mě je to jasnej čtyřhvězdičák a jeden z nejlepších hororů vůbec. Hru jsem nehrála - pro požitek z filmu asi jen dobře. Jediné, co mi na filmu nesedí je Mitchell (která mě už svou strnulostí drásala nervy v Hledání Zemi nezemi, a to jí prostě neodpustím), motorkářka - policajtka, která se prala jako Lara Croft (než jí přivázali k žebříku) a ta uječená paní ve fialovým županu, co pořád řvala : Burn! Burn her! (ale to bude nejspíš tím, že hrála tak nesnesitelnou záporačku). Ale jinak od krásně děsivý šedivý atmosféry (vždycky když jdu mlhou, tak si vzpomenu na Silent Hill) přes všudypřítomný efekt spáleniny a výborně vymazlené potvory (ve škole na záchodech, sestřičky reagující na světlo nebo hned na začátku ty černý obludky bez rukou) po skvělou pointu na konci...a skvělej plakát (holčička bez rtů). Bála jsem se, bojím se ještě teď a vždycky se toho filmu bát budu. Třešničkou na dortu je Yamaoka a perfektní soundtrack. ()

Doomer odpad!

Tak pořád jsem si myslel že to tu jednu hvězdu zaslouží, ale že z toho udělaj ********* z duchama, to už bylo moc. ()

cheonsacz

Po prvním shlédnutí mi to přišlo nic moc a jedno velké zklamání vzhledem ke skvělému zážitku z her o SH. Ale na po druhé mě to bavilo mnohem více a těším se na volné pokračování ()

markyzgero

viděno očima playstation maniaka: ukažte mi lepší filmovou adaptaci počítačový hry a já si tiše kleknu před váš rozkrok. perfektní mix jak pro nepoznamenaný, tak pro hardcore fanoušky silent hillu. při některejch záběrech shora, jsem v kině žmoulal virtuální joypad. osobně bych dal větší prostor pyramidheadovi, ale možná právě jeho raritnost a tajemnost z něj dělá to, co je- ultimátní bytost bez příčiny. o muzice od akiry yamaoky nemá smysl mluvit. stáhl jsem si všechno a opravdu vám doporučuju jít potemnělou ulicí s i podem na uších. svět už nebude, jakej bejval. nebo se to stalo v září jedenáctýho?čert ví. nebo konami..? ()

Izz

Relativně atmosférické a vizuálně líbivé hororové dostaveníčko,které jakýms takýms způsobem ctí herní předlohu,ale jako celek ze mě vyšumělo velmi rychle.A nijak zvlášť jsem se nebála,což je věc,kvůli které zkrátka nemůžu jít nad lepší tři hvězdy.Potenciál tady ovšem rozhodně je a chystaná dvojka rozhodně může být ještě lepší. ()

J.X.S

Mesto v ktorom sa každý večer ozýva siréna a padá z neba popol? Wau! Silent Hill je naozaj ÚŽASNÝ horor, úžasné prostredie, úžasné postavy (Pyramid head a Zombie sestričky geniálne), úžasný dej... Nemám čo vytknúť,film by mal vidieť každý fanúšik hororov... ()

syphoon

Tak po druhém shlédnutí měním hodnocení. U úvodních dvou hvězd musím dát hvězdy hned čtyři, neboť se jedná o skvěle zpracované dílo. Sice do hororové kvality počítačové hry, kdy jsem PS1 vypínal po každé krátké epizodě strachy, rozhodně nesahá, ale i tak se jedná o zcela výjimečný horor. O hudbě, která patří k vrcholům, a né li k úplně té nejlepší co se v hororvém podání týče ani nemluvě! Sice druhá půlka zaostává za první co se lekavých zcén týče, ale přesto musím dát výborných 75%! ()

Margerie

Hru sice neznám, ale film mě docela příjemně překvapil. Mělo to atmosféru, pár slušných lekaček a celkem ucházející herecké výkony. Konec mě překvapil, pořád nevím, co si o něm mám myslet. Ale je to velmi slušných 75%, Silent Hill rozhodně patří mezi to lepší, co může oblast hororu nabídnout. ()

Nelishka91

Naprosto překroucený film, který mě zklamal hned v prvním bodě hlavního hrdiny se slovy režiséra " Otec Sharon nebude taky dobrý, jako když do filmu dáme matku". Každý kdo hrál SH ví, že hlavním hrdinou by měl být otec. Nic se ale nemění na tom, že SH má velmi dobré efekty, jako bych hrála samotnou hru. SH doprovázený skvělým soundtrackem dává fanouškovi pocit, jako by se právě vrátil k hraní a dodává tu správnou atmosféru. ()

Bube1

Další z filmů, u kterého příliš nechápu jeho vynášení do nebes... Snad jediné, co bych na Silent Hillu ocenil je grafické zpracování. To bylo vážně příjemné, ale zbytek mi přišel jako totální slátanina. Nesmyslný příběh, špatné herecké výkony, a i když se tvůrci snažili, ani ta atmosféra na mě nepůsobila. 2 hvězdy přesně vystihují můj dojem. ()

Sammy.Boy

Tajemné městečko odříznuté od světa doprovázené hlasitou sirénou, poletujícím popelem a všudypřítomnými monstry lačnícimi po krvi. . . ()

ŠpetaMarek

Porad asi nejlepsi herni adaptace. Ted uz odrostly v tom vidim vsechny ty narazky na herni mechanismy. Skoda horsiho scenare, green screenu a az moc velkem durazu na CGI. Vizualne je to stale pecka a atmosku to ma a ne ze ne. ()

TornadoETA

Parádní atmosféra a monstra ... vždy když se zapla siréna, tak jsem si připadal, že tam jsem taky! :-D .. bohužel scény ala kostel mě nudily. ()

Najt

Tak jsem jej po x letech viděl znovu a hodnocení musím ponechat, ne-li snížit. Začátek filmu je parádní, ale druha polovina stoji za prd.. příběh taktéž, rozuzlení příběhu je naprosto nelogické a nepochopitelné a konec je pouze pro spekulace. I když konec pominu, tak některý věci ve filmu prostě nedává zadnej smysl. Takže Silent Hill je prostě dvou fazovej, aneb vynikající horor s totálně dementnim koncem. Takze ve finále se jedná o obyčejný průměr. Ostuda hře, kdyz vezmu, kdo se podilel na scénáři a že na filmu spolupracovalo Konami, tak to je opravdu ostuda:D ()

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (více)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

30.03.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)