Winx Club (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

USA / Itálie, 2004, 30 min

Iginio Straffi

Angelo Poggi

Winx Club není žádná kravina, jak se vám snaží většina uživatelů, kteří viděli tak leda půl reklamy, nakecat. Je to skvělý, akčně/dobrodužný/fantasy/sci-fi seriál, kterému nechybí nadhled, atmosféra a chytře napsané příběhy. Budiž, úvod máme za sebou, jdeme na to. POZOR, OBSAHUJE SPOILERY!!!!!!! 1. série: 100% Bezchybná. Postavy se krásně rýsují, jejich vedlejší příběhy bývají i šokující (Musa a její maminka), humor funguje a akce je celkem svižná a chytlavá. Přeměny hrdinek do vílích podob, ty žeru. Krásná hudba a oslňující animace tuhle kouzelnou proměnu mění na zážitek vysoký úrovně. Záporačky jsou správný mrchy, uměj manipulovat s ostatníma, ničeho se neštítí a jejich plán dává sakra smysl. Celkový příběh je úžo, graduje a graduje, až dojde do akčního finále, který je vrcholem série. mojí oblíbenkyní je Bloom, díky svý komplikovaný osobnosti. Prostě, nevadilo mi pár klišé, nevadily mi ani ty vedlejší postavy bez osobností. Prostě supr seriál. 2. série 60% Ajaj, tady se nám to vymklo. Animace je furt krásná, příběh je ok a nová postava do party je bezvadná. Jenže, celá série je plná zbytečnejch dílů, Darkar je dost slabej záporák, nová moc je pěkně blbá a zákulisí postav je, až na příchozí Aishu, fuč. Navíc se při akci stráááášlivě žvaní, ale jako fakt hodně. Prostě během bitvy, začnou probírat nahlas nepřítelovy slabiny a pomalu přemejšlet, jak na něj. Sérii drží nahoře 1. úvod, 2. nová hrdinka, 3. epická finální bitva, v níž se zárověň bojuje pomocí mečů na zemi a pomocí raket v lodích ve vzduchu. Škoda, bejt taková celá série, byla by skoro jako první. 3. série 95% Zvraty, příběhy, záporák, nevycházející plány, nová a pěkná přeměna. Třetí sérka kopla do vrtule a druhou tak poslala do háje. Akce, ačkoli se vní přád mluví víc, než potřeba, je dobrá, stejně jako v minulých dílech, v ní existuje slovo smrt. Navíc ten záporák, to je pecka. Neustále klidnej čaroděj, co se umí rvát, nebojí se výzev, je furt o krok napřed, svůj cíl vždy získá a nedá se najít. Bomba. Navíc to Bloomino drámo, taky skvělý. Kazí to jen uspěchanej konec, ale jen málo, doplňuje to fakt, že vedlejší postavy konečně jeví známky osobnosti. První série nepřekonána. 4. série 90% Velmi chytře přesunula děj z Magixu do naší dimenze a to ve velkým stylu. Kouzelníci, jsou svině, jako něco, jeden z nich dokonce zabije jednu z postav. Winxky pořád milý holky, Roxy je taky v pohodě, jen ti kluci tu mají prostor, jen aby se s holkama hádali, což mi přijde škoda. Byl tu prostor pro víc emocí, než vztek a usmiřování. Akce alá třetí série, příběh perfektní, ale to s kapelou byla krávovina. Zvraty, ty jsou velmi pikantní, proto žádný neřeknu. Podařená série. 5. série 95% Odehrává se v oceánských hlubinách, takže plus. Záporáci jsou skvělí, plus. Akce už není tak ukecaná a přibyla i ruční akce, plus. Tak proč jen 95? Páč se tu blábolí o ekologii a to mi do dobrodružnýho ducha série nesedlo, navíc mi ten další ,,kluk pro Aishu'' neseděl, prostě se bojeví a po pár dílech se milují, MOC OKATÝ. 6.série. 90% . Samý intriky, záporáci, dokonalost sama, Daphné je fajn a cestování po našem světě při hledání, perfektní. Legendárium přineslo navíc zajímavý koncept, který se povedlo chytře zpracovat a vytvořit tak správnou porci dobrodružství. Bohužel se pak něco zvrtne a ději úplně hrábne, hudební štít, rumplcimprcampr, svatba, prostě tomu přeskočí. Ovšem i přes to furt skvělý pokoukání. Seriál pecka, další sérky se sice bojim, ale asi ji taky zkouknu. PS: Hlavní hrdinky jsou kočky, hlavně Bloom, Flora a Stella.(hold jsem asi úchyl :-) )(21.9.2015)

Toto nie je seriál pre inteligentné beštie. 100% sa triafa do publika pre ktoré bol natočený - teensky. Ono s pribúdajúcimi sériami sa viac do popredia predierajú vzťahy medzi vílami a chlapcami (inak tzv. špecialisti tu dejovo okrem randenia nič dokopy nevydajú) ale vcelku to funguje, vizuálne sa na to dobre díva, dejovo naivne nenáročné ale ak vás to chytí pustíte si ďalší diel. Ja som to pozeral hlavne kvôli dcére či to nie je závadné pre 7-8 ročné dievča, 1. séria ako tak, zvyšok musí podrásť, alebo sa na to úplne vyprdnúť :) No najmä to prosím nekritizujte z intelektuálneho pohľadu náročného diváka. To by sme museli sprdnúť všetky rozprávky, seriály a filmy určené pre dospievajúce teensky.(18.6.2018)

• mai

Myslím, že "tohleto" mělo nahradit Totally Spies, nebo W.I.T.C.H. Uznávám, že i tohle byly trochu blbosti, ale aspoň s nějakým dějem. Teda jako já špionky a witch jako malá milovala... Nicméně mi tento seriál přijde moc promixovaný --> míň je někdy víc...ale pro určenou věkovou skupinu, si myslím, proč ne... Stejně mi tam pořád ještě něco vadí...!(2.6.2013)

• dogrose

Je to Sex ve městě pro holčičky; nadšené malé divačky je třeba odmalička vést k tomu, že nejdůležitější pro ženu je být sexy. K tomu je třeba vymetat krámy s botami a oděvy a sledovat módní trendy. Výtvarně sexistické (dlouhaté nohy, obrovské oči, vosí pas), takže jsou všechny stejné (kdyby byly plešaté a nahé, jsou to kopie).(18.2.2015)

Winx Club je jeden z nejlepších kreslených seriálů co jsem kdy viděl. A nemyslete si že je to nějaký tuctový, holčičí seriál o pocitech a nákupech, NE tohle je akční, dobrodružný, fantasy, sci-fi seriál s trochou humoru. Postavy jsou zapamatovatelné a některé mají zajímavou minulost, akce je docela dobrá i když v pozdějších sériích je sem tam ukecaná, záporáci skvělý ( hlavně Valtor ) i když Darkar byl slabý a Ascheron ubohý. Holky jsou zatraceně sexy ( hlavně Flora ) a příběhy jsou zajímavé a někdy dost kreativní. Ale jsou tam nějaké mínusy např: osobnosti a neužitečnost kluků ( většinou ), polovina vtipů a humoru moc nefunguje, poslední díly 6. série docela zklamaly ( Ascheron extrémně zklamal, Rumprcimprcampr byl otrava a zničeho nic svatba ), díly jsou moc krátké na to jak složitý ten příběh může být ( 22 minut z toho část dílu zaberou přeměny ) a sem tam jsou dialogy co nedávají smysl. Ale jinak super seriál, mé hodnocení mohlo být nižší, ale vždycky si to rád pouštím znova. Jo málem bych zapomněl na jejich sexy, svůdné přeměny většina z nich se povedla.(8.6.2016)

• - Žádná z postav nemá příjmení. (JackBurda)

• - Layla se v originální verzi seriálu jmenuje Aisha, v českém dabingu jí tak říkají až od páté série. (JackBurda)

• - Podle první série seriálu vznikla akčně-dobrodružná počítačová hra Winx Club, kterou vidalo studio KONAMI. (JackBurda)