Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Láska je nepředvídatelná a někdy se ubírá úplně jinými cestičkami, než by si rozum přál. Jonny a Sára jsou mladí manželé, kteří se radují z narození prvního dítěte. Spolu s půlročním Lucasem plánují stěhování, stavbu domku v blízkosti Sářiných rodičů. Ti jim do začátků obětavě věnují své úspory. Jonny opustí svoji méně placenou práci silničního dělníka a stane se tatínkem na mateřské dovolené, což není ve Švédsku neobvyklé. Navštěvuje kurzy plavání a besídky pro rodiče. Oba si staví svůj vztah cihlu za cihlou, podobně jako se staví dům. Někdy těžce a lopotně, vždy však s úctou. Jednoho dne potkává Jonny osamělou matku Rebeccu, která navštěvuje se svým dítětem tytéž kurzy plavání a stejné besídky. Zdá se, že dva rodiče na mateřské dovolené mají podobné problémy. Jonnyho životní plány dostanou nečekaný úder a zdá se, že od tohoto okamžiku už nic nebude tak jednoduché jako dřív. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (18)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Sice jsem nějak nezachytil ten komediální rozměr a možná bych se obešel bez příběhové linky s rodiči hlavního hrdiny, ale nic to nemění na tom, že jsem zažil další příjemné filmové překvapení. Svěží téma, v naší zemi takřka pole neorané, pohled na to, co je tam na severu zcela běžné - a co se při tom taky všechno může stát. Roman Tyčka by měl radost...místy. S tímhle pohodovým švédským filmečkem držícím se hesla "jednou jsi dole, jednou nahoře, jako pár souložících klokanů" se váš život zkrátí o víc jak hodinu a půl, ani nevíte jak. Dávám 80%, a to nemám žádnou slabost pro nordické krásky. Famke Janssen a Rebecca Romijn se nepočítají;) ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Ne, tak tenhle konec neberu, ten mě úplně dorazil. Nejhorší na tom je, že se to všechno může stát, ale až takhle vykolejit, tak to je moc. Komedii aby v tom jeden hledal, ale vztahové psychologické drama to bylo určitě. Týkalo se nejen vztahu mezi Sarou a Jonnem, ale v podstatě všech zúčastněných. Suma sumárum, budoucí maminky a tatínkové, dejte si pozor, protože romantická jiskra může přeskakovat jinam i když budete nevyspalí únavou. A problémy týkající se rodičů Jonnyho, tak to bylo hodně smutné vyústění dlouholetého manželského vztahu, ale já jsem pozitivní a doufám, že Hiliry vezme trochu zpátečku i když to pro ní nebude vůbec jednoduché. Jinak moc hezký soundtrack a i přes některé mé výtky to ráda doporučím. Ta trojka je jedna z těch lepších. ()

Reklama

Frenegonda 

všechny recenze uživatele

Moje přítelkyně mi řekla, že na Pojďme si hrát si počká až do 22:30. Což jsem jí nedokázal věřit, jelikož ukrojit ze svýho spánku si nechá jen velice nerada. Tak jsem sveřepě čekal s ní:-)))Což se vyplatilo. Pak jsme sice rozebírali kdo bude komu v budoucnu nevěrný /jestli vůbec/. Není nad to podívat se takhle kolem půlnoci do sebe, že? Co že jsem to chtěl....?....aha... říct proč se mi ten film tak líbil. No to je jednoduchý. Je to o lidech, kteří žijí tak nějak normálně, rozumím jejich problémům a ještě k tomu všemu je to, přes ty průsery co se tam postavám dějí, chytrý a vtipný. Co dodat? Až půjdete na radne s jinou ženou než máte doma a budete jí tvrdit, že jdete na !!!BOWLING!!! s klukama, nezapomeňte si doma BOWLINGOVOU KOULI.... ()

winstonik 

všechny recenze uživatele

Muž na materskej a jedna nezdarená snaha presvedčiť nás, že to je vlastne také bežné a pohodové, opustiť dvoch partnerov pár mesiacov po narodení prvého dieťaťa. Tým Švédom zo socíka už tuším úplne hrabe. Babenky sú pekné, o to pokoj, ale zároveň tak podobné, že i na konci filmu je problém ich rozlíšiť. Hlavný hrdina nehrá. ()

_Berunka_ 

všechny recenze uživatele

Dvougenerační drama, vtipná komedie a lehce romantický snímek, který vypráví osudy lidí tak věrně, že spolu s hrdiny prožíváte pády a vzestupy v tom, či onom pořadí. Co s Vámi udělá třináctiletý manželský vztah a jste muž na mateřské dovolené? Již delší dobu Jonny cítí, že jejich citové pouto pomalu vyhořívá. Takřka dokonalý muž se smyslem pro ohleduplnost, obětavost a dávku nadšení, snažící se být vždy vzorem… Jenže něco není v pořádku, něco ho nutí tápat a pochybovat. Je Sára ta pravá? Nebyl by šťastný s někým jiným? Odpověď se dozví mnohem dříve, než by se zdálo…do cesty mu vstoupí žena. On je mladý, sympatický muž, ona krásná a přitažlivá žena. Již při prvním rozhovoru přeskočí jiskra a do příběhu tak vnese napětí, překvapení a momenty úpadku. Setkání s Rebeccou mu rázem převrátí život naruby. Asi aby si uvědomil své priority, aby bojoval se svým druhým já, se svým svědomím. Vědí, že nemají být spolu, ale nitky osudu je neustále spojují dohromady. Nic není dokonalé a stejně jako nitky, zamotává se i vztah mezi Rebeccou a Jonnym. Vypjaté scény, chvíle ticha a nedorozumění jen podtrhují jakousi bezradnost v počínání obou jedinců. Jsou pokoušeni vášní a touhou, vědí, co je správné, jenže jen těžko se brání… Jonny se musí rozhodnout, srdce rozdělené na dvě půlky zase slepit v celek. Sára nebo Rebecca? Autentická kamera, výborné herecké výkony, dobře padnoucí hudba ruku v ruce se skvělou vyprávěcí linií = Pojďme si hrát. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama