Doodlebug

Krátkometrážní / Fantasy / Mysteriózní
Velká Británie, 1997, 3 min

Krátky 3 minútový film o chlapíkovi, ktorý sa topánkou pokúša zabiť svoju vlastnú zmenšeninu... (ethos)

Dzonysek

Skvělý krátký filmek, který by Nolan dnes jistě rozpracoval na velkofilm. Nečekaná (rozuměj "nolanovská") pointa. ()

Fryštok

Doodlebug, aneb snímek, ve kterém Nolan představil svůj sexy filmařský um. Zároveň to potvrzuje ten fakt, že je někdy člověk sám pro sebe ten největší nepřítel ( ͡° ͜ʖ ͡°) ()

tot

Šílená, vypointovaná, neuvěřitelně krátkých 2:48 trvající povídka jednoho z nejtalentovanějších mainstream režisérů. Nolan to zkrátka umí a dokáže to i touhle šílenou věcí.......... ()

simply

Jako režisérský debut opravdu skvostná záležitost. má to myšlenku, je to napínavé a zajímavě natočené. ()

kamigava

Myslel jsem, že je to nějaký film, dlouhý aspoň 60 minut. Ale není, viděl jsem to skoro hned a určitě to ve mě něco zanechalo. První filmek od Nolana je jeden skvělý nápad. Jelikož jeho genialita roste a roste plný počet nedávám. Je to ale psycho! :D ()

Rufete

Takto tedy Nolan vstoupil do filmového světa? Někteří začínají pomalu a zlehka, jen ti nejlepší se dostanou na vrchol. Nolan si hned ze začátku hází laťku takto vysoko a nutno říct, že se mu ji vždy podaří přeskočit a je opět o něco výš, než předtím. Černobílý obraz a vynikající tajemná hudba dodávají Doodlebugu ten správný říz, celkový dojem je pak neskutečný. Když pomyslím, že takhle začínal jeden velký režisér, tají se mi dech, že můžu vidět jeho prvotinu. Pointa je skutečně chytrá a její vysvětlení už tady mnohokrát zaznělo, takže já se k tomu nebudu nijak zdlouhavě vyjadřovat a s radostí se přidám k názoru ostatních. ()

Santino7

Nemám v pláne tu vypisovať nejaké prehnané ódy a slová chvály pre trojminútovú záležitosť len kvôli tomu, že ide o Nolana, avšak niektoré veci (a ako sa v jeho neskoršej tvorbe ukázalo a ešte stále ukazuje, tak aj akési charakteristické črty) tomu uprieť nemožno, a to najmä myšlienku a atmosféru. ()

Garch

Zvuk, vynikající práce se zvuky. Jinak, pokud by už chtěl zaplácnout človíčka, pak tedy sebe, svůj strach. V tom případě by muselo vše přijít v jeden okamžik - všechna zaplácnutí - nekonečná řada zaplácnutí - ve stejném okamžiku. ()

Andresito

Kraťas, který na poli tří minut dokáže člověka zmrazit mnohem lépe, než některé filmy na poli dvou hodin. I když je díky své délce v nepochybné výhodě, už tady Nolan dokázal, že pointy budou vždycky hlavní zbraní jeho filmů. 75% ()

Emzet

Nebýt pointy (kterou jsem sice tušil už od přečtení si úvodu tady na databázi, ale to už je věc druhá), byl by to docela solidně natočený kraťas o ničem. Takto... je pořád o ničem, ale aspoň je příjemně černohumorně vtipný. ()