Země krvavého slunce

všechny plakáty

Když je zavražděn tokijský guvernér Takayama, je povolán bývalý agent CIA Travis Hunter, aby jako znalec místních poměrů našel vrahy. Jako partner je mu přidělen mladý, ambiciózní agent FBI Sean Mac. Zatímco Hunter byl vychován v Japonsku a má pochopení pro tajemný, výstřední svět Yakuzy i její drsné zvyky, Mac se sice vyzná v předpisech, o japonských zvycích a pravidlech chování je však informován povrchně a často špatně. Přesto se jim podaří odhalit plán vůdce nové zločinecké organizace Kurody, který tvrdě a nelítostně stoupá v hierarchii organizovaného zločinu a chystá se vybudovat obrovskou síť obchodu s drogami ve spolupráci s Chenem a jeho čínskou organizací Tong. Kuroda bez milosti zabije každého, kdo se mu připlete do cesty, a zdá se, že to byl právě on, kdo zabil Takayamu. Aby si byl jistý, obrátí se na Kojimu, druhého nejdůležitějšího muže odnože Yakuzy, kterou řídí postarší Oyabun Ishikawa. Když mu prozradí, že nová Yakuza spojila síly s Tongy, shodnou se, že Kurodu je nutno zastavit. Když se mu však Hunter dostane nadosah, ocitne se v ohrožení každý, kdo je s ním nějak spojen. Poté co se obětí vrahů stane krásná Nayako, stává se Hunterův boj osobní záležitostí. (TV Nova)

Jacccob odpad!

B-čko jako hrom + Segal, který když je ve formě, umí o jeden obličej navíc ( takže dva ) = odpad odpad odpad. :) ()

johnsnow

A ešte stále v pohode seagalovka kde Pišta použije aj Katanu nielen svoje päste ale je tu už vidieť časté využitie dabléra. No napriek tomu sa na tento movies dobre pozeralo a akčné scény boli celkom krvavé. ()

smrtubohem

Je to hrůza a děs, dvě hvězdy za některé kvalitní souboje, jinak ale nic dobrého nečekejte...klasický Seagal poslední doby. ()

Stanmi

Steven Seagal se vrátil do země, kde se de facto stal tím, čím je a společně s debutujícím režísérem, klipařem minkem natočil akční film, kde je akce až na druhém místě. Steven se nám představuje v roli Travise Huntera, který je stejně jako v jeho jiných filmech agentem CIA. Tentokrát má prošetřit podivné kontakty Yakuzy s čínskými Tongy. K ruce dostane mladého agenta FBI Seana Macka (Matthew Davis) a slídění může začít. Velká část filmu se točí kolem Stevenova pátrání a nějak se přitom zapomnělo na akci, která tu sice je, ale ve velmi malé míře. Na druhou stranu závěrečná "zúčtovací" půlhodinka je celkem příjemná, protože se konečně dostane i na akci, navíc tady Steven použije především samurajský meč, což se v jeho filmech moc často nevidí. Potěší také několik známých tváři, které se tu objeví, nejznámější je asi otravný reportér Thornburg ze Smrtonosné pasti alias William Atherton, vůdce Tongů Chena tedy jeho představitele Kena Lo si určitě budete pamatovat z filmů Jackieho Chana a konečně Stevenova parťáka Mathewa Davise, který si také zahrál v několika známých flácích. Ještě bych zmínil hudbu, která mi byla sympatická a do filmu dobře zapadla. V konečném důsledku jsme se celkem pobavil a moc se nenudil, ale přesto je to spíše Stevenův průměr. ()

shinbone

k seagalovi padne katana i japonsko, ale bohužel se mistr zase montoval do scénáře, takže většinu stopáže mu ostatní postavy vykládaj, jak je úžasnej a skvělej, a to nikoho, kromě samotýho segala, nemůže bavit. ()

da-a

Se sveřepým výrazem kráčí sošný Steven tesat mocné rány, tentokrát mečem do srdce japonské Yakuzy. V nenápaditém akčním žvatlání o expertu, kterého bohužel stále Těžko zabít. I když jsem byl kdysi nenápadným příznivcem Seagalových akčních jednohubek, odvrátil jsem od jeho tvorby zrak v momentě, kdy se mi jeho jednotvárný výraz začal přejídat v Tajném agentu Jacku T. Soudě podle jeho orientální exkurze - dobře, moc dobře jsem udělal. Nevím, zda Země krvavého slunce jej náhodou nezachycuje v jeho nejslabším momentu, ale pokud existují i horší, Steven se stal hrozbou hodnou zbraní hromadného ničení. Vlastně mě děsí i fakt, že se hlavní představitel taky podílel jak námětem, tak i přímo scénáristicky na tomto nehodném zvěrstvíčku, loudavě prezentujícím ty nejnudnější dialogová okénka, jaké jsem měl v poslední době tu čest shlédnout. A tak se Seagal, naložený do černočerného mantlu na zakrytí silnějších partií, doslova blemcá ulicemi Tokia ve snaze najít smysl ve velice chabě načrtnuté story, občas hodí k dobru nějakou smrtící "hlášku" a za pomoci nedobře vsazeného střihu si jakoby povinně odbude i bojové scény, které svou nízkou kadencí a podivnou choreografií nejvíc ze všeho připomínají zápolení na zarostlém školním dvorku s partou prvňáčků. A nejhorší je, že tu někdo neodhadl možnosti a vmáčkl do filmu i zamilovanou etudu, při které se Seagal tváří stejně vážně, jako by léčil choleru a nemohl se dobrat výsledku. Je mi to svým způsobem i líto, neboť v hubenějších (po všech stránkách) letech měly Seagalovy filmy, když už nic jiného, švih a z různých hmatů-chvatů dostal divák alespoň bojovou náladu. Co zbylo nyní, je jeden bývalý mistr aikida, útrpně si kroutící šichtu bez chuti a zápachu, makající přesčas se zenitem dávno za zády. Nevím jak krvavé Slunce, ale hvězda Stevena Seagala zapadla a už se zřejmě nevynoří. Jak ironické, že mistr svého oboru ve světe filmovém je jen akčním kulhavcem v tom opravdovém. ()

RomanL

Akčností nebo zvláštním dějem tento Segalův snímek zrovna nevyniká, přesto bych to na odpad neviděl, na ty dvě hvězdičky to má. ()

haasha

Asi si říkáte, že jsem blázen, že jsem dal **** a asi máte pravdu. Ale když já jsem se u toho filmu nasmál jako už dlouho ne. Vidět tlustého Seagala hrát drsného policajta, to by ještě šlo. Ale vidět ho v romantické scéně v parku, to je úlet. Objetí malíčků budu mít před očima až do smrti (doufám, že si nepletu film). Jen podotýkám, že nejsem zrovna velký fanoušek S. Seagala a většinu jeho filmů jsem neviděl. ()

zurivymlok odpad!

Prvních pět minut filmu, než jsem jej vypnul, jsem se nasmál jako málokdy. Bohužel se nejednalo o záměr tvůrců. Steven Seagal má asi nejhorší filmografii na světě. Přesto vím, že má mnoho fanoušků. Bojovník bude pravděpodobně dobrý. Ovšem herec je nemožný. Filmy ve kterých hraje jsou dělány bandou fušerů, kteří nemají ani talent, ani špetku invence a vlastně ani peníze (což je dobře, znám lepší způsoby, jak je utratit). Podle toho tato díla vypadají a podle mě patří do kategorie, která leží ještě pod odpadem. ()

Bohdy67

V dobách kdy Seagalovu světu vládly bigmacy a chickenburgery, kdy na zemi byli miliony lepsich hercu a on se stal symbolem nevkusu a nudy akcnich filmu, vznikl tenhle kousek, kterej lze oznacit za nadprumerny tomu co vsechno tocil. Film je samozrejme neskutecna blbost, mozna akorat myslenka spojit Jakuzy a Tongy byla zajimave,ale preci jen je to o hvezdu ci dve lepsi nez ten salat pred a po...takze z rebelstvi 35% ()

Masinfira

Moc nerozumím hodnocení tohoto filmu. Jasně, SS udělal už lepší kousky, ale v tomto filmu mě rozhodně nezklamal. Akce bylo dost, děj byl dobrej, nemám co bych dodal. Já si film rád pustím někdy znovu. ()