Země krvavého slunce

všechny plakáty

Když je zavražděn tokijský guvernér Takayama, je povolán bývalý agent CIA Travis Hunter, aby jako znalec místních poměrů našel vrahy. Jako partner je mu přidělen mladý, ambiciózní agent FBI Sean Mac. Zatímco Hunter byl vychován v Japonsku a má pochopení pro tajemný, výstřední svět Yakuzy i její drsné zvyky, Mac se sice vyzná v předpisech, o japonských zvycích a pravidlech chování je však informován povrchně a často špatně. Přesto se jim podaří odhalit plán vůdce nové zločinecké organizace Kurody, který tvrdě a nelítostně stoupá v hierarchii organizovaného zločinu a chystá se vybudovat obrovskou síť obchodu s drogami ve spolupráci s Chenem a jeho čínskou organizací Tong. Kuroda bez milosti zabije každého, kdo se mu připlete do cesty, a zdá se, že to byl právě on, kdo zabil Takayamu. Aby si byl jistý, obrátí se na Kojimu, druhého nejdůležitějšího muže odnože Yakuzy, kterou řídí postarší Oyabun Ishikawa. Když mu prozradí, že nová Yakuza spojila síly s Tongy, shodnou se, že Kurodu je nutno zastavit. Když se mu však Hunter dostane nadosah, ocitne se v ohrožení každý, kdo je s ním nějak spojen. Poté co se obětí vrahů stane krásná Nayako, stává se Hunterův boj osobní záležitostí. (TV Nova)

ZkuKol odpad!

hrůza, Steven už má kabát, režisér se jmenuje mink a na děj se mě neptejte, jediné čím jsem si jistý, je že Steven vyhraje a my odejdeme poraženi.... ()

SG-1

"Tady máte dokonalý příklad, náš přítel z Yakuzy se vrátil. Teď už má ale s sebou dokonce dva čínské přátelé. Zvláštní věc, před deseti lety by se to nestalo." -Travis Hunter- ()

HiddenDragon

"Rozsekam te na kusy!" "SMIK, SMIK, SMIK" :-D heheh no tak tohle byla scena, kde jsem proste vyprsknul smichy, a pak jeste zaverecny boss: "Neser me (Seagale)!........Arghhhhh chropt chropt" Aneb jak jsou sceny se Seaglem uzasne v tom, ze z naprosto vazne minene bojove sceny dokaze nekdy udelat dokonalou parodii :)) Ale abych mluvil k filmu: kupodivu jeden z mala koukatelnych "seagalovskych" kousku. Cesky nazev naprosto odpovida tomu, co uvidite :) tuna kecupu, useknute koncetiny a mrtvol vic nez v anticke tragedii. Dejem i nekterymi scenami je to porad Stevenova trapna klasika, ale hodne me tu bralo prostredi Tokia a to, ze je naprosta vetsina dialogu v japonstine...jednak mam tuhle rec rad, jednak to pusobi hodne realne (zvlast kdyz se jedna o film o yakuze)...aspon neco, kdyz uz ten zbytek Seagal zazdi :)...napriklad jsem nechapal proc vetsinu filmu Stevie septa, jak kdyby mel neco s hrtanem :) No mozna se zrovna vratil od foniatra, kazdopadne kdyz uvazoval o garderobe, ocividne si pred natacenim pustil Matrix :) Ale jak rikam, vylozene jsem se nenudil, kupodivu to melo jakztakz hlavu a patu, a vetsina bitek byla slusnych (samurajske mece jsou cool samy o sobe:) Presto jsem se ale nedokazal zbavit pocitu, ze jakasi "svrchovana pravomoc" FBI a CIA na uzemi Tokia je nejak vycucana z prstu....zajimalo by me, jaka je realita :) ()

iXtr3m3

Síce už stlstnutý Seagal, ale súboje mali niečo do seba a súboje s mečmi tiež neboli od veci. Inak je to v podstate xylontá variácia na neohrozeného agenta CIA/FBI/DEA/JEDI a neviem čoho ešte iného vo výslužbe, ktorý zasa raz musí zachrániť situáciu. ()

Fary

To je spis nejaky nepovedeny pseudo-dokument o nejakych pseudo-tradicich. K Segalovi se tenhle druh filmu nehodi... ()

Piškotka odpad!

Steven Seagal na stará kolena moc neoslňuje. Sice je výraznou postavou, ale i v nekvalitním příběhu to nestačí. Ty poslední filmy s ním jsou o ničem a jak podle kopíráku. Úvodní scéna mi připomněla nejnovějšího Ramba. ()

Haymar

Proč?! Sám sebe se ptám: Proč, pořád ještě dávám Stevenovi šanci?! Nejspíš někde hluboko uvnitř stále doufám, že se ten starý-dobrý-hubený-mrštný frajer (s cejchem smrti, co ho Těžko zabít a to ani V obležení) zase vrátí. Nevrátí! Je pryč! Navěky! Místo něj tu je (a už navždycky bude) odulá koule v koženém županu s prasečíma očičkama... I když konkrétně tohle bylo ještě celkem snesitelný! ()

TERRORDROME

Japonsko sa otriasa! Nie preto že by bolo zemetrasenie, ale pretože doň zavítal Steven "kotol" Seagal aj so svojimi troma bradami. Proti nemu by sa mohol postaviť len nejaký riadne vyžraný sumo zápasník a nie tie šikmooké špáradlá čo po ňom furt skáču. Steven má ruky ako lopaty a keď im dá facku tak sa poserú. No, inak je to hlavne nuda, Steven chodí sem a tam vo svojom koženom plášti a jakuzáci občas niekoho zamordujú aby ho nasrali. Záverečná krvavá rubačka je jediným dôvodom prečo dať tomuto filmu nejaké to hodnotenie. ()

Paldiny

Ak toto mal byť ten najnudnejší počin, si začínam myslieť, že mám čuch na špatné filmy, lebo som videl už tonu horších, než tento odohrávajúci sa na ďalekom východe. Tam sa ku kormidlu dostáva mladá arogantná generácia Japončíkov, čo kašle na zásady starých otcov a hodnoty im má pripomenúť Američan s ázijskou krvou. Šikmookí pankharti sú presvedčiví a nekompromisne chladnokrvní. Škoda len toho, že hlavný hrdina nedokáže zo seba dostať seba menšiu emóciu, preto aj tie najtragickejšie zistenia berie ako ušlý tiket z víkendu. No aspoň, že v týchto okamihov dorovnáva skóre zopár rýchlych chvatov a slušná rúbačka na ostrie noža, ktorá nectí prítomnosť svedkov. A posledná scénka ? Nečakaná pozvánka do pokračovania. Kde potom je ? ()

system

Tak Seagal oproti minulemu filmu (Bestie) zhubl, uz sice nevypada jako tluste cinske prase a Halina Pawlovska po ranu, ale tim, ze zhubl markantne klesla i kvalita filmu, coz je u Seagala neco velmi prekvapiveho:-). No nic Stevene, mel bys asi zase pribrat!!! ()

Yardie

No, nebylo ta až tak špatné. Takových 50%. Ani nevím proč, ale celkem se mi to líbilo. Akčním filmem bych to tedy rozhodně nenazval, bitky tam byly všeho všudy dvě, ale vůbec mi to nevadilo. Film je sice trošku "ukecaný", ale má takovou zvláštní chladnou atmosféru, že mě bavilo se na to koukat a s výsledkem jsem byl spokojen. Samozřejmě nejde čekat nějaké veledílo či akci z nejlepších Stevenových filmů, ale je to zase jiný styl filmu a nebyo to tak zlé. Já byl celkem spokojen! Howgh! ()

mira007

Seagal v kabátu gestapa pochoduje ulicemi Tokia a kosí jakuzu a krom toho zabrousil do žánru romantika a chce se oženit s o třicet let mladší hezkou Japonkou, kterou vezme do baru, kde za nima v aquariu plavou dvě nahaty Japonky. Zajímavý tip na rande. Jeden z deseti nejhloupějších filmů Stevena. ()

waits

Oho! Na rozdíl od nespokojené většiny nemůžu neztratit pár pochvalných slov. Předně, v kontextu Seagalových filmů posledních let jde o poměrně slušně zrežírovaný film bez podivných zpomalovacích efektů, nesmyslných rychlých střihů a komických herců, což je samo o sobě krok kupředu. Seagalovi se povedlo natočit maximum možného, tj béčkový film v zajímavém prostředí (zde moderní Tokio), doplněným sličnými děvčaty (některé, zcela nahé, plavou v jedné scéně za Seagalem v akváriu) a samozřejmě proloženým bojovými scénami. Seagal se už zřejmě vzdal prezentace aikida, které prostě neudýchá a předvádí (zřejmě) wu shu a v závěru i umění meče - to bohužel velmi trapně a amatérsky, takhle souboj dvou zkušených bojovníků věru nevypadá. Neobvyklá je líbací scénka (herečka se Seaaglovi asi dost líbila), legrační je kontemplace s partnerkou se zdviženými malíčky. ()

THE_Joko

Ach nie, prosím Steven, choď už do dôchodku! Skus pletenie šálov, lúštenie tajničiek proste čokoľvek, len nie už herectvo! ()

boyd.

Vypadá to, že do kin už se nedostane ani jeden nový film stevena seagala , to mě hodně mrzí, ale je pravda , že něco takového néma v kinech co dělat, je to o chlup lepší než cizinec a zabiják, ale na nějaké lepší hodnocení to nestačí v žádném případě. takže jednu hvězdičku dávám za stevena, protože ho pořád ještě trochu žeru a druhou za dobrou hudbu, kterou dělala právě tahle bývalá akční hvězda, píseň don´t you cry v závěrečných titulcích se mi opravdu líbí, doporučuji stáhnout si celé jeho album - Songs from the crystal cave, nebudete litovat!!! Takže Stevene přestaň raději točit filmy a začni se věnovat muzice... ()

helloween93

Jedna z těch lepších novodobých Seagalovek, která má největší plus v podobě asijského prostředí. Další film o tom, jak Steven zatočil s Yakuzou...Film jsem měl v době vydání pujčený z půjčovny. ()