Země krvavého slunce

všechny plakáty

Když je zavražděn tokijský guvernér Takayama, je povolán bývalý agent CIA Travis Hunter, aby jako znalec místních poměrů našel vrahy. Jako partner je mu přidělen mladý, ambiciózní agent FBI Sean Mac. Zatímco Hunter byl vychován v Japonsku a má pochopení pro tajemný, výstřední svět Yakuzy i její drsné zvyky, Mac se sice vyzná v předpisech, o japonských zvycích a pravidlech chování je však informován povrchně a často špatně. Přesto se jim podaří odhalit plán vůdce nové zločinecké organizace Kurody, který tvrdě a nelítostně stoupá v hierarchii organizovaného zločinu a chystá se vybudovat obrovskou síť obchodu s drogami ve spolupráci s Chenem a jeho čínskou organizací Tong. Kuroda bez milosti zabije každého, kdo se mu připlete do cesty, a zdá se, že to byl právě on, kdo zabil Takayamu. Aby si byl jistý, obrátí se na Kojimu, druhého nejdůležitějšího muže odnože Yakuzy, kterou řídí postarší Oyabun Ishikawa. Když mu prozradí, že nová Yakuza spojila síly s Tongy, shodnou se, že Kurodu je nutno zastavit. Když se mu však Hunter dostane nadosah, ocitne se v ohrožení každý, kdo je s ním nějak spojen. Poté co se obětí vrahů stane krásná Nayako, stává se Hunterův boj osobní záležitostí. (TV Nova)

Chrustyn

No, je prostě vidět, že Steven neumí nic jiného než hrát ve filmech. Bohužel už není nejmladší (ani nejhubenější) takže se o něj nebudou zajímat takový režiséři jako např. Bay nebo Woo. Tudíž musí přistoupit na každou filmovou zakázku jakou mu nabídnou. A pak to končí např. takhle. Ale nechte ho musí přece jíst a platit nájem jako my všichni. ()

jojinecko

120 kilové hovado v čiernom plášti snažiace sa zabrániť spojeniu Yakuzy a čínskej mafie...wow! V rámci céčkovej produkcie a na zaspávanie priam ideálne. Najviac ma pobavila scénka, kde Steven vyznáva lásku šikmookej krásavici:) Za tú dávam * navyše:))) ()

eraserhead666

Ono hrozně dlouho trvá, než se začne něco dít. Zase ale to trochu zachraňuje to japonské prostředí, Japonky a tak. Když ale pak konečně začnou tít do živého, tak to jede. Škoda jen, že trvá tak dlouho, než se k tomu dostane. Ten pokus o vážnější drama se silnou místní (tedy pro nás exotickou) aurou, prostě padl trochu mimo mísu. Ale napodruhé se mi to líbilo více než napoprvé, což je u Seagalovky posledních dvou dekád skoro zázrak. Takže hodnocení zvedám nahoru. 2.5* ()

ARI50

Nejvíc ze všech jeho pokusu akčních scén se zbraní a noži a sem tam nějaká kop akce je tenhle nejlepší jednohvězdičkový film. ()

Bauer

Nuda, nuda a nuda!! Ze začátku jsem si myslel, že půjde o nějakou pecku, přeci jen Seagal tam vypadá s brýlemi a s kulemetem docela i cool, ale smůla, zmýlil jsem se .Steven Seagal vůbec nic nehraje, sem tam předvede nějaké to bojové umění a to mu stale jde, i přes jeho tloušťku ale prostě už by těch filmu měl nechat a jít třeba učit děti bojové umění!! Film je opravdu katastrofa, ovšem má to jistě lepší scénář než takový Černý úsvit. Já jsem u toho filmu téměř usínal. Neříkám, že konec s mečem nebyl špatný ale když ve filmu byli nějaké akční scény, tak byli příšerně natočené. Jedna * s hodně odeřenýma ušima!! ()

becki_tu odpad!

Špatný film po všech stránkách, kde místo toho, aby se režisér snažil zakrývat nedostatky ve scénáři dynamickou a nápaditou režií, tak dělá spíše pravý opak. Stevene, tohle bylo i pod tvojí úroveň. ()

Lacike

Je to jedna z tych pozeratelnych videoSeagaloviek. Paci sa mi na nej Japonske prostredie v ktorom sa odohrava. Pribeh je tiez celkom zaujimavy a ked dôjde na nejaku bitku, tak v nej Seagal este predvedie par pôsobivych bleskovych chvatov. Skoda len ze mu to trochu kazi zbytocne rychly strih. Najlepsia je bitka s Kenom Lo, ktory svojimi bleskovymi nohami dokonca posle Seagalovho dublera k zemi. Malo vidana vec. Tento film najviac trpi tym, ze obsahuje malo akcnych scen. Rozpocet sa na poslednu chvilu dost kratil, takze su tu len bitky. Plagat s tym velkolepym vybuchom sproste klame. No dobre, ale mohlo ich tu byt ovela viac. Seagal vtedy este na to mal kondicku a dokonca sa v tomto filme dost snazil, takze jeho dublera nevidno prilis casto. Dokonca aj po hereckej stranke predvedie viac ako kamennu tvar a jeho mam vsetko v pici vyraz tu uplne absentuje. K tomu nosi skvely kabat, ktory mu perfektne sadne a tak vyzera pôsobivo. Prekvapivo si tu Seagal napisal aj romanticku liniu, co je v jeho filmoch velka rarita, ale ta sa prilis nevydarila. Chemia medzi nim a tou japonkou je nulova a ked ju zabiju tak z toho nejake velke emocie tvorcovia nevydolovali. Vysledkom je tuctovy film so stale charizmatickym pohodovym Seagalom a par slusnymi bitkami. Pre bezneho fanusika akcnych filmov nic extra, pre Seagalovych fandov celkom prijemny zazitok. 4/10. ()

PROROK14

Toto sa mi páčilo. Na to že v poslednej dobe nenatočil nič čo by stálo za to tak toto sa podarilo. S mečom mu to ide. U mňa 70% ()

Expendable

Po druhém shlédnutí tohoto filmu jsem došel k závěru, že tento film patří k těm lepším filmům co Seagal natočil po roce 2000, film má celkem dobrý příběh a odehrává se v Japonsku což mu hodně pomáhá, krásné města, chrámy, gejši atd. A Seagal tu dokonce předvede pár slušných soubojů s meči, dokonce jednou spadne na zem, takže tu není takový neporazitelný hrdina.Kvalita filmu 50% se zavřenýma očima. ()

Marsik

NOVA HD - Stevenovi fandím a shlédnul jsem většinu jeho filmů, ale toto byl opravdu jeden z jeho nejhorších filmových počinů. Akce v podstatě žádná - jenom závěrečná vyvražďovačka meči. Iritovala mě neuvěřitelně hloupě se chovající mladá odnož japonské mafie. Když si člověk přečte recenzi a vidí tam slova jako Yakuza nebo Tongy, tak si řekne, že to bude asi dobrá akčňárna. Ale tohle bohužel nebylo ani průměrné. Z úcty k Seagalovi a díky kvalitnímu dabingu pana Štěpničky dávám 2 hvězdičky. 40% ()

DEXTER099

Další z novějších Seagalovek kdy už neměl takovou slávu,ale tento film není podle mě tak špatný jak napovídá zdejší hodnocení.Jasně Steven už tady není tak fyzicky vyrýsovaný jak se mu právě vyčítá,ale jelikož ve filmu v těch největších bitkách má hlavně meč,tak to tak nepřekáží a oproti novějším filmům je zde ještě v solidní formě.Co se týče příběhu,tak je z prostředí Yakuzy a celkově asijské mafie což mi tak nějak toto prostředí ,myslím tím asijské sedí ke Stevenovi i když film typu jeho prvotin bych si nechal líbit ,ale to by na sobě musel zapracovat..Bitky jsou zde vcelku fajn,až mě překvapilo,že to není tak špatně sestříhané jako novější filmy se Seagalem a naopak jsem nějak nepostřehl ,že by měl dubléra,i když byl napsán v titulkách.No za mě tedy celkově 55% a tři hvězdy. ()

Andersis

Takže, na každý film se Seagalem se kouknu a tenhle nebyl vijímka. Víc soubojů a vůbec víc akce by tomu filmu jen prospělo. Ale myslím, že v roce 2008 až na jednu vyjímku mají jeho filmy zase nákou tu kvalitu a má našlápnuto na návrat. ()

JJ.Gibson

Hi, I'm Steven Seagal, můj film není zas tak dobrý jak všichni doufáte, ale není ani tak špatný, jak všichni čekáte. A proč?? Protože mám katanu!!! Myslím, že to je perfektní definice :) ()

Orlau32

Nevím, co nového by mohl film se STEVENEM SEAGALEM přinést. Jsou to stále jeho vynikající bojová umění, které on jako mistr světa perfektně ovládá. Film je velmi dobře natočen, mám někdy dojem, že ty mrtvoly jsou tam doopravdy nikoliv jenom jako. Ale jako odpad bych to neviděla. Znám horší šunty s úžasnými herci. ()

YURAyura odpad!

Dalsi Stepanuv film, co stoji za ho***! Stepan se tam mihne sice jenom asi ve dvou bitkach, ale i tak je to spatne jako vysledy voleb. Je to zmatene a bez napadu, Stepan je opuchly jak na protialkoholni kure, protivnici by se dali utlouct placackou na mouchy, snad jenom partakovu smrt jsem na zacaktu necekal... ()

type_B

Seagalův sen o japonském kýči v koženém kabátku se vyplnil dokonale. Prefabrikovaná romantika společně s neumnými šermířskými scénami spolu více než ladí. Vše doplňují pohledy na obnažené asijky. Aspoň že něco, že. Nuda. Nuda. Nuda. Jedna zviezda za onen překypující kýč. ()