Šlechetné srdce a šlechtické korunky

• Velká Británie Kind Hearts and Coronets (více)

Matka Louise Mazzaniho pocházela ze ctihodného šlechtického rodu Ascoyne, ale rodina ji kdysi zavrhla pro sňatek s chudým mužem. Teď, když zemřela, přichází čas na pomstu dávné křivdy - rod Ascoyne má ještě osm žijících nositelů šlechtického titulu (všechny hraje Alec Guinness) a Louis (Dennis Price) vymyslí plán na osm rafinovaných vražd, aby se mohl stát jediným legitimním Ascoynem a vévodou z Chelfontu. (Oskar)

zette

Dost mozna nejlepsi cerna komedie z Velke Britanie. Memoar Mazzaniho mne nejednou donutil k uprimnemu usmevu, jeho vypraveni bylo dokonale. Zaver se sice dal trochu ocekavat, coz ovsem nic nemeni na faktu, ze se jedna o pozoruhodny film, ktery zarucene zlepsi naladu. Az bezstarostny a bezchybny herecky vykon Dennise Priceho. ()

Falko

Uznavam, ze osem uloh Aleca Guinessa nemali chybu, ale ani to nepomohlo k tomu, aby som sa chvilkami pri filme nenudil. Cakal som, ze ma ten dej viac zaujme, alebo ze sa viac nasmejem, takze u mna stacia 3 hviezdicky. Inac ten zaber s novinarom a s Louisovymi memoarmi ma rozosmial :-)... 26.03.2009 ____ Dennis Price - (Louis) +++ Alec Guiness - (Vojvoda, Bankár, Kňaz, Generál, Admirál, Mladý Ascoyne, Mladý Henry, Lady Agáta) +++ Valerie Hobson - (Edith) +++ Joan Greenwood - (Sibella) +++ Audrey Fildes - (Mama) +++ Hudba: Ernest Irving +++ ()

classic

DENNIS PRICE ako LOUIS MAZZANI PRVOTRIEDNY VRAH prvej triedy,ktorý ide za jediným cieľom spočívajúcim vykompenzovaním DLHU voči svojej už mŕtvej matke,ktorú zavrhli voľakedy dávno,pretože si vzala chudobného partnera. Pochádzala ale z bohatého šľachtického rodu Ascoyneovcov,ktorí ju vynechali z dedičstva,namosúrený budúci dedič po matke,syn Louis Mazzani TERAZ VEZME spravodlivosť do vlastných rúk,aby uviedol veci na správnu mieru... Ak sa dá nazvať,že Louisove vyčíňanie nebude mať konca,pokiaľ nevyhubí všetkých potenciálnych dedičov z rodu Ascoyneovcov a veľkým PARADOXOM je,že ho odsúdia za „vraždu” ktorú nespáchal a ostatných OSEM VRÁŽD ostáva nepovšimnutých,síce do momentu,pokiaľ niekto nenájde jeho pamäte o týchto činoch napísané na stole vo väznici,kde ho len tesne minie šibenica od pomsty konkurentky SIBELLY,ktorá dobre vie,že manžel spáchal samovraždu,tá to chce teraz hodiť na Louisa zo žiarlivosti,lebo si berie za ženu VDOVU,ktorej k tomu dopomohol práve tento sympatický Louis Mazzani. Unikátny suchý britský humor s geniálnym Dennisom Priceom ako extrémne kľudným chlapom,ktorého absolútne nič nevyvedie z miery,živí sa klamstvami,lžami,situáciami,z ktorých chce vždy vyťažiť maximum,podvodník,ktorý hrá na DVE STRANY. Dlho sa ocitá na tenkom ľade,ktorý nie a nie prelomiť sa,aj sa zdá,že sa nakoniec z toho vyseká,ale KONIEC dáva na zreteľ,že PREDSA na každého raz či raz príde... A ALEC GUINNESS,tak to je iná káva,vezmite si jeho priezvisko,REKORDY,hrá s dôrazným prehľadom 8 postáv,HEREC,ktorý je za každú srandu sránd.Všestranný nadaný umelec! ()

N.Strauber

Alec Guinness zde názorně předvádí, co to je herectví. Moc lepších herců nebylo, pokud vůbec někdo (každopádně se to samozřejmě těžko porovnává) - a určitě ani nebude. Bohužel, jak už zde píšou mnozí, jeho OSMIROLE (!!!) je i v celkovém součtu spíše jen rolí vedlejší a zbytek filmu pak ani nemá šanci v plné míře zaujmout, když se divák těší na dalšího Guinnesse. Každá z jeho postav tam měla být aspoň 4-5 minut. A hlavní hrdina ztvárněný Dennisem Pricem sice ušel, ale moc žvanil... :-) ()

Willy Kufalt

,,Nevybral som si vás ako spoločníka. Pokiaľ hodláte spať, buďte tak láskavý a spite potichu!" Absurdná komédia anglického humoru... Uvíta vás nenápadný šľachtic, unikátnymi spôsobmi sa zbavujúci jedného svojho kolegu za druhým, ktorý si poctivo všetko graficky zaznamenáva na zadnej strane svojho obľúbeného obrazu. Revolučná feministka v lietajúcom balóne, rafinované odstránenie námorníka a myslivca + záver, kde sa oslobedenie stáva chytením ešte do väčšej pasce, to ma dostalo! Inak veľkolepá a niekedy zdĺhavá konverzačka v hereckom koncerte, ktorý si viac než ktokoľvek na svete vychutnajú práve Angličania. Aj tak som sa bavil nad mnohými vtipnými hláškami a bonmotmi. ,,Viete komu čas najviac beží? Mužovi pred popravou." 80% (Challenge Tour 2018: 30 dní so svetovou kinematografiou) ()

• Snímek byl natočen na motivy románu "Israel Rank", který napsal Roy Horniman. (Hans.)
  • Ředitel produkční společnosti "Ealing Studios" Michael Balcon řekl režisérovi Robertu Hamerovi: "Snažíš se Britům prodat tu nejméně prodejnou komoditu v Británii - ironii. Hodně štěstí." A naštěstí to vyšlo, film sklidil po uvedení značný úspěch. (Morien)