Půlnoční jízda

Midnight Ride

Polnočná jazda

Akční / Thriller / Horor

USA, 1990, 90 min (Alternativní: 77 min)

Prďácká béčková Dudikoffárna, paradoxně možná proto, že Majkl Dudlákov tu hraje druhý housle, všude o krok později a pokaždý dostane hrozně na držku. Tady přebírá iniciativu především do morku kostí vymaštěnej, psychopatickej Luke Skywalker který podává životní výkon. Celkově je to pak nabušenej nervák od začátku až do konce, prostě horečka jedné noci. Šílená jízda a za ní minimálně 15 obětí. Konec už možná trochu nudil, ale za finální souboj kde dostane Dudlíkátor ukrutně naloženo, ještě musím hvězdici přihodit.70%(19.6.2015)

• moviefan4

Čo povedať k filmu ktorý ma nijak extra neoslovil ale zase ma aj bavil. Zápletka bole docela fajn a aj herci( Dudikoff mi tu nevadil). Pri pozeraní som sa nenudil ale všetko mi pripadalo také nijaké. Beriem ohlad aj na to že je to B-čkový film ktorý asi moc nestál ale aj tak si myslim že v ňom mohlo byť toho viac. Čo už raz mi to vidiet stačilo.(5.1.2016)

Jedno z mojich najobľúbenejších béčok. Dvd prebal je na 100% výstižný. Akčný hrdina versus masový vrah. Tak ako som sa pri tom bál ako decko, tak som sa teraz pri tom bavil. Neustávajúce tempo, hromada originálnych scén a hlavne skutočne desivý šialenec s tvárov Marka Hamilla. Dudikoff hrá až druhé (ba tretie) husle, no aj tak je to zrejme jeho najlepši film. Pridávam hviezdiičku z osobného zaujatia. Desivo nedocenené. (8/10)(12.8.2007)

Ha dobré! Ako nebol film natočený práve nejako skvostne, hudba bola odpal desaťročia a niektoré scény boli tiež akési divné a nedotiahnuté. Vcelku film, ktorý v porovnaní s inými snímkami s touto tematikou, či proste thrillermi obecne, nemá moc čím zabodovať. Teda okrem Marka Hamilla. Ten totižto valcuje, a celý snímok výrazne stojí na jeho maličkosti. A navyše, vyzerá, že si to i poriadne užíval. Dopozeral som to vlastne len kvôli nemu.(26.7.2014)

• Gilmour93

Rád bych Lukeovi Skywalkerovi popřál, aby jej provázela mentální síla, ale evidentně to tady není možné. No nic, alespoň popřeji žárlivému komisaři Dudikoffovi hodně zdraví, protože při pohledu na jeho herecký výkon se vkrádala myšlenka, jestli nemá nervové centrum zasažené hvězdicí.. Nehorázná šmíra. Režisér i střihač nemohli být střízlivý a tenhle stav je zřejmě požadován i po divákovi. Jedna hvězda navíc pro vyšinutého syna Dartha Vadera. Je to šús, všechny nás zabije!(11.1.2019)

• - Natáčení probíhalo v americkém státě Kalifornia, konkrétně ve městech Grover Beach, Morro Bay nebo San Luis Obispo. (Terva)