poster

Opičí král (TV seriál)

 • Čína

  Si jou ťi

 • Čína

  Xi you ji

 • Čína

  西游记

 • Velká Británie

  Journey to the West

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózní

Čína, 1986, 23 h 1 min (Minutáž: 43–66 min)

Režie:

Jie Yang

Předloha:

Wu Čcheng-en (kniha)
 • Renton

  Návykově neobvyklý, podivný a výstřední čínský fantazy seriál. Dnes pouze hluboká nostalgická vzpomínka na jedny letní prázdniny, kdy televize vysílala tento seriál. Sport, dobrodružství, přátelé .. vše šlo tehdy stranou v čase kdy běžel Opičí král. Dodnes si jeden kamarád nese přezdívku SUN, díky jeho evoluční podobě blízké našim prapředkům. Chtěl bych vidět znovu..(9.11.2006)

 • Drom
  ****

  Výsosti, dle Vašeho přání jsme se vydali na Zem pátrat. Vyskočil tam opičák ze skály. Proto se rozechvěl celý vesmír! A tak započala předlouhá cesta světem škádlivého a neposedného opičáka Suna, Opičího Krále Krasavce, Velkého světce rovného Nebi. Seriál je to velmi televizní, z jehož efektů se dnešní omladina snad jen za břicha bude popadat, ale tak moc milý. Zpracování staví na akrobacii a grotesce až kabaretu stejně jako na morálních dilematech a východní mytologii, tvůrci kombinují studiové scény s hezkými exteriéry. I když je celé Sunovo putování cestou hledání pokory a úcty spíše určené dětem, pro mě má i po těch letech pohádkové zpodobnění kontrastů chaosu a řádu své kouzlo. Ať žije Opičí král!(9.1.2014)

 • IceQueen

  Je to už nejaký ten piatok, takže mi v pamäti ostali len útržky, ale najviac si pamätám na záchvaty smiechu, ktoré sme s kamarátkou chytali, keď sa zadarilo pozerať túto ničím neriedenú úchylnosť. Spomínam si ešte na takú krvilačnú pani, ktorá zarývala nechty do mozgu svojim obetiam a to mi pripadalo zaujímavé a určite aj všetkým ostatným malým deťom, ktoré usadali k televízoru, aby videli poskakujúceho, kňučiaceho idiota a jeho partiu. Nehodnotím, lebo neviem, z ktorého konca mám ísť.(4.8.2008)

 • berg.12
  ***

  Ultra inscenační vzhled a triky jak ze Studia kamarád byly celkem pádné důvody, proč jsem Opičího krále už jako malý z duše nesnášel. Jediné, kvůli čemu jsem to byl ochoten překousnout, byla neviděná porce exotiky plná démonů, bohů, polobohů, intrik, čar a kouzel. Ale stejně jsem to myslím nedokoukal. Dokonalý čínský bizzar.(6.11.2006)

 • Cyco_Mike
  ****

  Před nedávnem jsem si pustil dva díly, delete ten nový dojem spravilo, triky měl lepší i Fritz Lang a Sun byl neskutečně uječený. Ale když jsem byl malý, tak to byl opravdu výborný seriál. Navíc to mělo příchuť "honkongského karáča", které bylo k vidění jen na videu u speciálně hýčkaných kamarádů za pár céček.(9.2.2011)

 • - V roli mnicha Tripitaky se střídali 3 herci: Shaohua Xu, Yue Wang a Zhongrui Chi. (Kri-kri)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace