Opičí král (TV seriál)

Čína, 1986, 25x55 min

Jie Yang

Předloha:

Wu Čcheng-en (kniha)

Vzpominame. Ale oprasovat nechceme:o)(13.10.2010)

Obrovská šílenost, u které funguje nostalgie jako u málokterého počinu. Dodnes se vidím, jak jsem jako nechápající špunt fascinovaně zíral na obrazovku, nerozuměl jsem, o co jde a stejně - přijít byť jen o jediný díl byla katastrofa.(16.11.2006)

K čertu, jsou to roky, co jsem tenhle kousek viděl. Dávali to před pěknou řádkou let, a já tehdy, nedlouho po revoluci, nemohl zmeškat ani jeden díl. Bohužel si to dneska moc nepamatuju, nebylo mi tehdy víc jak sedm osm let, ale Opičáka a Čuníka si pamatuju dodnes docela ostře. S těmi ostatními je to už trochu horší, ale i tak vím, že jsem u tohohle seriálu trávil spoustu odpolední a vždycky mě pekelně štvalo, že mi na obrazovku svítí slunko. Pokud se čt uvolí, mohla by to opakovat (jen prosím boha, aby zase neměnili dabing) a když, tak aspoň aby to byli skuteční herci, kteří umí intonovat, a ne většina dnešní dabingové nabídky.(6.11.2006)

Prasárna, úchylnost, obludnost, zvrhlost - doteď si pamatuju pro mou neposkvrněnou dětskou mysl otřesnou scénu, kdy ten opičák někomu nachcal do medicíny nebo čeho - fujky! Nevim, jak bych na to teda nahlížela dneska, ale jako malý mi přišlo, že je v tom docela dost úchylných sexuálních narážek (a ty perverzní masky!), takže kvůli seriálu asi už nafurt nerada koukám na opičky.(6.11.2006)

Za mého mládí můj nejoblíbenější seriál....(31.8.2007)

• - V roli mnicha Tripitaky se střídali 3 herci: Shaohua Xu, Yue Wang a Zhongrui Chi. (Kri-kri)