Opičí král (TV seriál)

Xi you ji

西游记

Journey to the West

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózní

Čína, 1986, 23 h 1 min (Minutáž: 25x55 min)

Jie Yang

Předloha:

Wu Čcheng-en (kniha)

Před nedávnem jsem si pustil dva díly, delete ten nový dojem spravilo, triky měl lepší i Fritz Lang a Sun byl neskutečně uječený. Ale když jsem byl malý, tak to byl opravdu výborný seriál. Navíc to mělo příchuť "honkongského karáča", které bylo k vidění jen na videu u speciálně hýčkaných kamarádů za pár céček.(9.2.2011)

Nádherná čínská pocta své mytologii a zároveň navždy kult jedné generace. Ve své době ten seriál přinesl totiž něco, na co jsme nebyli zvyklí - naprosto regulérní a skvělou fantasy plnou magie, nahlédnutí do světa východních náboženství a filosofie, vše v krásné výpravě a plné tehdy luxusních osmibitových triků a zvuků. Ten seriál tu běžel jen dvakrát, v letech 1992 a 1993, vždy o letních prázdninách..a miloval jsem to. Ty masky, kouzla, souboje...Viděl jsem to celé před rokem, nostalgie jako hrom. Mnoho dílů již na hranici únosnosti, ale naopak jsem žasl nad propracovaností a komplexností toho díla...A když se k tomu přičte úvodní znělka, která je prostě dokonalá...nelze jinak než za pět.(12.2.2014)

• Renton

Návykově neobvyklý, podivný a výstřední čínský fantazy seriál. Dnes pouze hluboká nostalgická vzpomínka na jedny letní prázdniny, kdy televize vysílala tento seriál. Sport, dobrodružství, přátelé .. vše šlo tehdy stranou v čase kdy běžel Opičí král. Dodnes si jeden kamarád nese přezdívku SUN, díky jeho evoluční podobě blízké našim prapředkům. Chtěl bych vidět znovu..(9.11.2006)

Veľa si z toho už nepamätám. Ale jedno áno - že sa nám to strašne páčilo a dodnes celá rodina snívame o tom, že by sme si to pozreli ešte raz. Dnes by sa nám to možno už tak nepáčilo, predsa len sme zvyknutý na iné, ale vtedy, vtedy to nemalo chybu. Vtipné a zábavné a nezabudnutelné! Presne ako má byť.(18.7.2010)

Bez debaty kultova zalezitost. Opici Kral je ako hokejova reprezentacia; bud ho milujete, alebo nenavidite. Myslim, ze tento serial sa stal zatial jedinym, ktory som sledoval v TV a nevynechal ani jeden diel (Star Trek ich ma trochu viac, mno). Skvely a blaznivy opiciak, s ktorym sa decko dokaze lahko stotozit a fandit mu, mudry majster a tazkopadna opica, zakerny nepriatelia... rozpravka ako stvorena na lenive letne popoludnia. Pre svoju jednoduchost podla mna urcena najma malym detom (zral som to ako 6rocny).(8.1.2009)

• - V roli mnicha Tripitaky se střídali 3 herci: Shaohua Xu, Yue Wang a Zhongrui Chi. (Kri-kri)