Opičí král (TV seriál)

Xi you ji

西游记

Journey to the West

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózní

Čína, 1986, 23 h 1 min (Minutáž: 43–66 min)

Jie Yang

Předloha:

Wu Čcheng-en (kniha)
  • Renton

Návykově neobvyklý, podivný a výstřední čínský fantazy seriál. Dnes pouze hluboká nostalgická vzpomínka na jedny letní prázdniny, kdy televize vysílala tento seriál. Sport, dobrodružství, přátelé .. vše šlo tehdy stranou v čase kdy běžel Opičí král. Dodnes si jeden kamarád nese přezdívku SUN, díky jeho evoluční podobě blízké našim prapředkům. Chtěl bych vidět znovu..(9.11.2006)

Výsosti, dle Vašeho přání jsme se vydali na Zem pátrat. Vyskočil tam opičák ze skály. Proto se rozechvěl celý vesmír! A tak započala předlouhá cesta světem škádlivého a neposedného opičáka Suna, Opičího Krále Krasavce, Velkého světce rovného Nebi. Seriál je to velmi televizní, z jehož efektů se dnešní omladina snad jen za břicha bude popadat, ale tak moc milý. Zpracování staví na akrobacii a grotesce až kabaretu stejně jako na morálních dilematech a východní mytologii, tvůrci kombinují studiové scény s hezkými exteriéry. I když je celé Sunovo putování cestou hledání pokory a úcty spíše určené dětem, pro mě má i po těch letech pohádkové zpodobnění kontrastů chaosu a řádu své kouzlo. Ať žije Opičí král!(9.1.2014)

• IceQueen

Je to už nejaký ten piatok, takže mi v pamäti ostali len útržky, ale najviac si pamätám na záchvaty smiechu, ktoré sme s kamarátkou chytali, keď sa zadarilo pozerať túto ničím neriedenú úchylnosť. Spomínam si ešte na takú krvilačnú pani, ktorá zarývala nechty do mozgu svojim obetiam a to mi pripadalo zaujímavé a určite aj všetkým ostatným malým deťom, ktoré usadali k televízoru, aby videli poskakujúceho, kňučiaceho idiota a jeho partiu. Nehodnotím, lebo neviem, z ktorého konca mám ísť.(4.8.2008)

Ultra inscenační vzhled a triky jak ze Studia kamarád byly celkem pádné důvody, proč jsem Opičího krále už jako malý z duše nesnášel. Jediné, kvůli čemu jsem to byl ochoten překousnout, byla neviděná porce exotiky plná démonů, bohů, polobohů, intrik, čar a kouzel. Ale stejně jsem to myslím nedokoukal. Dokonalý čínský bizzar.(6.11.2006)

Před nedávnem jsem si pustil dva díly, delete ten nový dojem spravilo, triky měl lepší i Fritz Lang a Sun byl neskutečně uječený. Ale když jsem byl malý, tak to byl opravdu výborný seriál. Navíc to mělo příchuť "honkongského karáča", které bylo k vidění jen na videu u speciálně hýčkaných kamarádů za pár céček.(9.2.2011)

• - V roli mnicha Tripitaky se střídali 3 herci: Shaohua Xu, Yue Wang a Zhongrui Chi. (Kri-kri)