Smrt Jacka Doddse

Last Orders

• Německo

Letzte Runde

Velká Británie / Německo, 2001, 109 min

Ano, teď to může přijít sentimentální a zbytečné. ALE ! Můžeš být sebevětší drsňák, jednou přijde čas a budeš rekapitulovat jak jsi prožil svůj život. Vzpomínat na důležité momenty, které ovlivnily tvoje další kroky a daly směr kudy jít dál a kam jsi došel. O tom ALE je tento velmi příjemný, lidský film se špičkovými herci.(21.2.2013)

Scénář: Fred Schepisi .. Sentimentální vzpomínková road movie s popelem Jacka Doddse. Parta kamarádů plní poslední přání jednoho člena své party a míří s urnou k moři.. Mozaika, kterou postupně zaplňují flashbacky od nedávné minulosti, až do dob válečných, kdy se ještě jako kluci potkali na bojištích první světové války. Na povrch vyplouvá spousta úskalí jejich na první pohled bezvadného přátelství a životních propletenců. Vypravěčský rytmus je velmi pozvolný a civilní atmosféra spolu s výbornými herci pomohou bez výraznějších slabších míst překonat i to vlažnější tempo.(5.10.2006)

Pomalý a téměř neakční film se skvělými herci - na pozdní večer v TV ideální! Pánská jízda starých kamarádů za účelem rozptylu popela kamaráda zemřelého. Poklidnou cestu protínají jednotlivé flashbacky a postupně odkrývaná tajemství. Film, který si na nic nehraje a plyne jako sám život - občas se něco někomu stalo jeho vlastnám zaviněním a občas nespravedlivě dostal "na hubu", ale tak to prostě chodí (a jak říká klasik: HAJ HOU).(29.12.2007)

• Martin741

Pozeram, pozeram, Liventura brutalne nadhodnotil tento komercny prepadak? preco by som to mal nadhodnocovat ja ? Komercne to uplne zhorelo, rezisersk nevyrovnane, ani zrucna rutina. Jo, pribeh o priatelstve a velkej laske su pekne veci .. len hovorim, uplne to v kinach zhorelo, jak novinovy papier : 20 %(24.11.2020)

Hezky natocena retrospektivni nostalgie, ktera vsak nicim jinym nez dobrymi herci a zajimave odvypravenym pribehem nezaujme. Obcas se cloveku vkrada jista reziserova ambice vkladat do filmu az mnoho sentimentu, tam kde ho neni zapotrebi, avsak jedna se pouze o muj subjektivni pocit. I to vsak bohate staci na moje hodnoceni, protoze se mi film moc libil.(26.12.2007)