V roce 1999 hrozí pádem na zeměkouli indický atomový satelit, obíhající nad zemí. Mladá žena, která vůbec nevnímá hrozící katastrofu, jede za velmi neobvyklých náhod přes Paříž do Moskvy, Číny, San Francisca a až na "konec světa", do Austrálie. Styl filmu je kombinací road-movie, love-story a science-fiction. Scénárista Peter Carey dvakrát obdržel britskou Booker Prize za své romány Oscar and Lucinda a True History of the Kelly Gang. (oficiální text distributora)

Joski

Film pre náročného diváka ale tak trochu i menej náročného. Ťažko definovať pocit na to ešte aj nezaraditeľný žáner. Pre mňa iný Wenders ako som u jeho európskej produkcie zvyknutý. Priznám sa, že som očakaval asi viac a nakoniec kvalita doterajšej režiserovej tvorby sa nedostavila. Nerád porovnávam, no rozhodne Stav vecí či Paríž, Texas vo mne zanechal silnejší dojem ako tento nedopečený pokus o experimentálne video. Nájdu sa zaujímavé momenty, ktoré však celok nezachránia. 70% ()

-tHESWINe-

Tento film je naprosto skvělý. Tento film je naprosto skvělý, když od něj nečekáte, že to bude film o jaderné katastrofě, která je tu jen hodně na pozadí, je to spíš jen taková jaderná "událost" u sousedů. Mnohem víc je to výpravný cestovatelský milostný trojúhelník. Na dnešní poměry už jsou speciální efekty trochu vyčichlé, ale na druhou stranu se musí přiznat značná invence, ve filmu se míhá spousta videokamer, videotelefonů a dalších nejrůznějších serepetiček. No skoro jako dneska, jen nám nad hlavama nekrouží ten Indickej nukleární satelit. Zatím. ()

hero_bk

Moje pocity jsou podivné úplně stejně jako tento film - na jednu stranu byl nesnesitelně dlouhý (a to jsem viděl kratší verzi), na druhou stranu byl tak strašně mnohovrstevnatý, že by ho dokázala stěží vystihnout ta delší verze... První část (road-movie) je zábavné cestopisné video, které tak nějak ještě dává smysl (s výjimkou scény v Lisabonu, kde jsem absolutně nepochopil, proč detektiv nezatkl Trevora), střední pasáž (satelit) mi přišla strašně prostříhaná a chyběly mi zásadní souvislosti, závěrečná část (čtení snů) je nezábavná, utahaná a vůbec mi nezapadá do koncepce filmu a kazí jeho celkové vyznění... Mnohé postavy stálo za to rozebrat více do hloubky, a potřeštěným vědcem bych se vlastně vůbec nezabýval. Možná by se můj pohled změnil po podívání se na delší verzi, ale na to vážně nemám čas ani odvahu... ()

bakulator

Šílenost. Doporučuji director's cut, jinak smysl a poselství filmu zaniká. Poslední část filmu je úplně mimo. Hodnocení zachraňuje parádní výkon hl. představitelky Solveig Dommartin. ()

prochyn

Wim Wenders stvořil neskutečně propracované dílo, které v době vzniku bylo opravdu úžasné. Kamera, skvělí herci, výběr lokalit, báječná muzika. ()

robbez

Podobnou fantasmagorii by snad byl schopen natočit už jen Terry Gilliam. Wenders byl asi během natáčení pod vlivem LSD. Chtěl natočit postmoderní multikulturní film ze všech možných částí světa a zároveň zkombinovat snad všechny existující filmové žánry a stvořit tak (ne)chtěnou parodii? Vážně nevím, co si o tom myslet. Alespoň závěr filmu, odehrávající se v Austrálii, měl nějakou sledovatelnou linii a jako takové filosofující sci-fi dával trochu smysl. Možná to ale byl vlastně jen takový videoklip pro známé hudební skupiny přelomu 80. a 90. let. ()

tata22

Další z klenotů tohoto génia filmového plátna. První 2/3 filmu jsem byl okouzlen a poobaven na nejvyšší míru. Hrál jsem tu hru s panem režisérem, moc fandil hlavním hrdinům a opájel se tím až místy hrabalovským pábením. Pak se najednou film změnil v poněku citovou melenacholickou podívanou, kterou jsem tak trochu přestal chápat aby se na závěr zase vrátil do starých dobrých kolejí. Asi nemůžu říci, že jsem pochopil vše co bylo zamýšleno, dokonce mám pocit, že i herci místy tápali, v kterémže to okamžiku se zrovna nacházejí , nicméně jsem poměrně rád, že jsem film viděl. Takových filmů moc není a je třeba si jich vážit. Rozhodně to ale není film pro široké masy, těmi by byl bezpochyby nemilosrdně souzen... Proto prosím aby se dívali jen filmoví fajnškmeři a lidé co mají tyhle díla opravdu rádi ! ()

karlvonarbei

Film, kde je velmi naivně načrtnuto jakési poselství třeba o tom, že věda se dá také zneužít, různé nahodilé obrazy, přeplácané a zbytečně dlouhé až běda. Problém tohoto génia je v tom, že tento film postrádá cit a tedy i smysl. Přiznám se, nikdy jsem plně nepochopil ani Nebe nad Berlínem a to jsem se opravdu snažil, tady je to ovšem zcela marné. Pan režisér zároveň zneužívá hudební aristokraty, což jsou velmi uznávaní umělci z oblasti pop kultury, protože svůj film opentlil zcela zbytečně neuvěřitelným množstvím kvalitní hudby, ovšem tak nějak úplně zbytečně, bez smyslu a bez kontextu (dokonce toto své opravdu nepovedené dílo nazval po jednom z hitů od U2, asi aby se zavděčil Bonovi a mohl s ním v budoucnu spolupracovat, což se také i stalo, ovšem jejich budoucí spolupráce na videích alespoň nějaký smysl měla).. totální hloupost a to nejsem nijak povrchní ()