Karcoolka

Hoodwinked

Karcoolka - Skutočný príbeh o Červenej čiapočke

Animovaný / Komedie / Krimi / Rodinný

USA, 2005, 78 min

"Nesuď knihu podle obalu!" aneb jeden velmi netypický nízkorozpočtový americký animák o Karku(oo)lce, která zvládá bojová umění a padá z výšek bez zranění. Pak je tu ještě drsnější "nevinná" babička, smolařský novinář v podání vlka či hyperaktivní veverka, které není dobré podávat cokoli s kofeinem. Animace je hrozná, toho si musel všimnout každý. Ale děj a samotné dílky většího příběhu zafungovaly a já jsem se nenudil (ikdyž za 70 minut se toho moc stihnout nedá). Zkrátka film o nevšední klasické postavě s děsnou vizuální stránkou, ale skvělým a vtipným příběhem.(20.8.2010)

• Karlos80

Moderní animák, netradiční postavy, netradiční zpracování, anebo jen prasprostý brak a vykradačka Shreka, Úžasňákovových a třeba Doby ledové? Neříkám že animace, některé rozprávky, groteskní situace, nečekané zvraty a především dabing nebyly dobré, ale jako celek mi to připadalo neuvěřitelně chaotické...Co třeba například ta popkulturní muzika? Písničky v podání Matěje Ruperta a Terezy Černochové ještě pro nějaké to oživení ušly. Dialogy "Pěkně ses prolítla frajerko", "Hobluj Baby", "Nejsi mladá drsná snowborďačka?" mě také nedostaly, stejně tak ani popěvek "schnitzel smažený, děti budou blažený". Babička na snowboardu, ruský Ivan (ze kterého si tvůrci dělají záměrně srandu), Karkulka ovládající jiu jitsu, zlý králík, zpívající a jódlující kozel (který zas ovšem neměl chybu), především za něj ta jedna hvězda. Bojím se, že pro děti na pochopení příliš těžké, ale zase si je třeba uvědomit, že dnešní děti už jsou odkojeni úplně něčím jiným, bohužel :-( Rádoby vtipná podívaná, pro kterou platí rčení "když dva dělají totéž, není to totéž" jako koza drbání...Připadalo mi to celé jako špatná počítačová hra, ale jako bláznivá detektivka to ušlo, ne...:-)?(1.3.2008)

Jsem rád, že už vím pravdu o karkulce. Za všechno nese vinu zajíc :-). Z vašich komentářů jsem vyčetl, že to mělo hroznou animaci. Po shlédnutí se vás musím zeptat, jestli tu karkulku, kterou jste viděli, tak jestli to byla zrovna tato. Mě na tom nic děsnýho nepřišlo. Je to prostě moderní animovaná karkulka. Dobrej byl taky vlk, kterého daboval Pavel Rimský.(14.6.2008)

Alternativní Karkulka, jak jí neznáte? To je moto nové Karcoolky a jak z názvu vyplývá, tohle nebude obyčejná pohádka. Grafika poněkud pokulhává, ale vše doplňuje humorem a obstojnou zápletkou, které dávají dohromady snesitelný film, při kterém se budete bavit, pokud tomu trošku pomůžete...70%(14.3.2013)

• packa

Pánové tvůrci, věřím, že při tvorbě této šlichty jste se určitě výborně bavili. Proč se tedy nebavili diváci v kině? Nevybavuji si jediný případ, že by se publikum od plic zasmálo, sem tam se ozvalo osamělé uchychtnutí, a to je sakra málo. Až příště dostanete chuť spáchat zábavu, střihněte si jeden semestr u profesora Nicka Parka.(31.3.2006)

• - Producentka Sue Bea Montgomery ukázala malým dětem koncept filmu a sledovala jejich výraz. Když viděla, že se jim líbí postava kozla Japetha, rozhodlo se o jeho ponechání v příběhu. Původně ho však chtěli vymazat. (Cheeker)

• - Když žabák Skokan říka: "A teď už se pomalu dostáváme ke Karkulce....", tak tam není židle, ale když je záběr na babičku, tak tam židle stojí. (Patrik256)

• - Spoiler: Verze babičky - Když babička letí s padákem a přibližuje se ke svému domečku, je vidět, jak přichází vlk s Breptou úplně ke dveřím. Babička to komentuje: "Řeknu vám, dneska je den blbec". Za okamžik je další záběr a vlk s Breptou znovu přichází ke dveřím, i když už k nim v minulém záběru došli. (Patrik256)