Karcoolka

Hoodwinked

Karcoolka - Skutočný príbeh o Červenej čiapočke

Animovaný / Komedie / Krimi / Rodinný

USA, 2005, 78 min

Než jsem tento film viděl, koukal jsem se sem, na ČSFD, na hodnocení, které nebylo příliš vysoké, a proto jsem se bál, že se nebude líbit ani mě. Opak byl ale pravdou. Grafika Karcoolky není taková, jako u filmů z obrovských studií jako Pixar či Dreamworks, ale přesto je grafická podoba zajímavá a docela originální. Především si ale myslím, že na grafice to nestojí. Hlavní je příběh a ten mě zaujal. Nejvíce se mi líbila část, kde jsou všichni podezřelí vyslýcháni. Zaujalo mě propojení jednotlivých výpovědí, kdy jsem měl možnost sledovat děj z pohledu jednotlivých účastníků – vždy z jiného úhlu. Česká nadabovaná verze včetně chytlavého a humorného českého soundtracku je podle mě mnohem povedenější, než anglická. Musím ale přiznat, že závěr filmu už byl horší. Přesto hodnotím 4*.(29.6.2008)

"Nesuď knihu podle obalu!" aneb jeden velmi netypický nízkorozpočtový americký animák o Karku(oo)lce, která zvládá bojová umění a padá z výšek bez zranění. Pak je tu ještě drsnější "nevinná" babička, smolařský novinář v podání vlka či hyperaktivní veverka, které není dobré podávat cokoli s kofeinem. Animace je hrozná, toho si musel všimnout každý. Ale děj a samotné dílky většího příběhu zafungovaly a já jsem se nenudil (ikdyž za 70 minut se toho moc stihnout nedá). Zkrátka film o nevšední klasické postavě s děsnou vizuální stránkou, ale skvělým a vtipným příběhem.(20.8.2010)

Ani zďaleka nie taká blbosť, ako sme všetci dúfali. Na Shreka to nemá, a nielen animáciou. V kinách to nemalo ani pred siedmimi rokmi čo hľadať, lístky na filmy Pixaru a Dreamworks stáli v kinách rovnako. Scenár je zato celko sviežy a keďže väčšina nič nečakala, jednalo sa o celkom príjemné prekvapenie. Viď solídne tržby v porovnaní s rozpočtom.(11.6.2012)

Poměrně vtipná animovaná záležitost, u níž mě nejvíce bavil styl vyprávění známého, leč pro tento snímek upraveného příběhu. Každá z postav předkládá svoji verzi a je nutné říci, že každá má něco do sebe, přičemž ale s přibývajícími minutami je Karcoolka zábavnější a poutavější. Líbilo se mi i prostředí, v němž se děj odehrával, český dabing se povedl a můj výsledný dojem tedy bohatě stačí na 4*.(29.3.2016)

• Rex Mundi

Som na tom veľmi podobne ako mnohí iní hodnotiaci - prevažujú rozpaky a nedobrý pocit, i keď si uvedomujem, že niektoré nápady boli vskutku fajn a bola sranda sledovať ako sa príbeh poskladal. Ale akosi mi nič z toho už neprišlo dosť originálne. Často som sa nudila, priveľa muzikálového spievania ma vždy spoľahlivo rozladí, samotná Karcoolka vo mne žiadne vrelé city nevzbudila a jej babička bola doslova príšerná, ako zjavom tak prejavom.(21.10.2010)

• - Karcoolka byla nominovaná americkou Akademií sci-fi, fantasy a hororových filmů za nejlepší animovaný film roku. (imro)

• - Spoiler: Verze babičky - Když babička letí s padákem a přibližuje se ke svému domečku, je vidět, jak přichází vlk s Breptou úplně ke dveřím. Babička to komentuje: "Řeknu vám, dneska je den blbec". Za okamžik je další záběr a vlk s Breptou znovu přichází ke dveřím, i když už k nim v minulém záběru došli. (Patrik256)

• - Když žabák Skokan říka: "A teď už se pomalu dostáváme ke Karkulce....", tak tam není židle, ale když je záběr na babičku, tak tam židle stojí. (Patrik256)