Karcoolka

Hoodwinked

Karcoolka - Skutočný príbeh o Červenej čiapočke

Animovaný / Komedie / Krimi / Rodinný

USA, 2005, 78 min

Ani zďaleka nie taká blbosť, ako sme všetci dúfali. Na Shreka to nemá, a nielen animáciou. V kinách to nemalo ani pred siedmimi rokmi čo hľadať, lístky na filmy Pixaru a Dreamworks stáli v kinách rovnako. Scenár je zato celko sviežy a keďže väčšina nič nečakala, jednalo sa o celkom príjemné prekvapenie. Viď solídne tržby v porovnaní s rozpočtom.(11.6.2012)

Moderní a naprosto šílené pojetí klasiky o červené Karkulce. Animace se pravda moc nepovedla, ale jinak je to veliká legrace. Udivuje mě tak nízké hodnocení, protože jako pohádka pro děti je to velmi příjemná změna. Navíc odkazy na jiné filmy jsou velice vtipné, trefné a dokonale zapadají. Navíc český dabing je naprosto úžasný. Minimálně 70% si zaslouží.(3.12.2010)

• Gereth

Jak už to tak poslední dobou bývá, nejvtipnější postavy byly ty vedlejší. Dá se ocenit zajímavý nápad vyprávění z několika pohledů a dají se ocenit některé opravdu originální scény. Nicméně všechno se to ztrácí v neustálé snaze vrazit nějaký ten vtip, kamkoliv to jen trochu šlo. Každá postava se pořád snaží hláškovat, ale v drtivé většině připadů je to dětinský humor školáků prvního stupně. A ten už pro mě bohužel přestal být vtipný. Mimochodem laciná animace je to poslední, co by mi na podobných snímcích vadilo. // 50%(28.11.2009)

Ten kozel je dobrej, směli jsme se tomu všichni z plna hrdla, tak říkajíc. Možná, že kdybych se na to nedívala s tlupou pubertálních výrostků (čti spolužáků), tak by mě to tolik nebavilo a mé hodnocení by bylo nižší. Jenomže atmosféra při sledování taky dělá hodně a já rozhodně nemůžu říct, že by to byl promarněný čas. Bavila jsem se, vy budete taky, pokud vedle sebe máte kamarády, se kterými oglosujete půlku děje.(23.1.2009)

Nečekaně zábavný animák. Animace sice podprůměrná, ale nikterak mne nepohoršila, a mimikia byla zvládnuta velice obstojně. Písničky jsou velice originální, (hlavně ta s řízkem) a narážka na xXx (gGg) byla taky docela v pohodě... a vrcholem byl ten Kozlík. ten neměl chybu. U tohodle sem se fakt nenudil a milerád se na to podívám znovu(28.4.2006)

• - Producentka Sue Bea Montgomery ukázala malým dětem koncept filmu a sledovala jejich výraz. Když viděla, že se jim líbí postava kozla Japetha, rozhodlo se o jeho ponechání v příběhu. Původně ho však chtěli vymazat. (Cheeker)

• - Snímek je prvním filmem natočeným v novém Kanbarově animačním studiu na Filipínách. Založili ho vynálezce Maurice Kanbar, který má na konte například SKYY vodku, po které konzumenta nečeká druhý den bolení hlavy, a hollywoodská producentská veteránka Sue Montgomery (Air Force One). Bratry Edwardsovy si vybrali pro svůj projekt díky jejích vánočnímu krátkému snímku Wobots o skupince popletených robotů. (imro)

• - Spoiler: Verze vlka - Vlk popisuje, jak jel s Breptou ve vozíku po kolejích a vyhazoval za sebou dynamit. Jenže ten už vyhazoval uvnitř tunelu, a když vyjel, házel ho taky a dynamit vybochoval a ničil koleje. Najednou vyjede Karkulka s kozlem a vyletí do vzduchu, protože koleje chybí. Pokud ale vlk dynamit začal vyhazovat už v tunelu, jak tudy mohla Karkulka projet? Koleje musely být zničené už tam. (Patrik256)