Karcoolka

Hoodwinked!

Animovaný / Komedie / Krimi / Rodinný

USA, 2005, 78 min

• Gereth

Jak už to tak poslední dobou bývá, nejvtipnější postavy byly ty vedlejší. Dá se ocenit zajímavý nápad vyprávění z několika pohledů a dají se ocenit některé opravdu originální scény. Nicméně všechno se to ztrácí v neustálé snaze vrazit nějaký ten vtip, kamkoliv to jen trochu šlo. Každá postava se pořád snaží hláškovat, ale v drtivé většině připadů je to dětinský humor školáků prvního stupně. A ten už pro mě bohužel přestal být vtipný. Mimochodem laciná animace je to poslední, co by mi na podobných snímcích vadilo. // 50%(28.11.2009)

Tenhle Rašomonnerašomon pro mladé a méně vážné je mi milejší než většina jiných nových amerických animáků, které mě co chvíli šťouchají do oka v naději, že z něj něco vyteče či podstrkují roztomilé chlupáčky pro vykouzlení přiblbléhu úsměvu. Raději emerické snění a hodnoty rozverně škádlit než před nimi klečet v objetí kamarádů na kolenou. Slabé ***.(26.10.2009)

Jeden z najslabších animákov za posledné roky, to určite, ale neviem si pomôcť aj tak sa mi to celkom páčilo. Bavil som sa síce len priemerne, no celkovo sa mi veľmi páčila tá "amatérska animácia". Pri pozeraní som sa cítil dobre a nenudil som sa, bolo to dosť svižné, tých 80 minút prebehlo ako nič a zrazu bol koniec. Pekné ***(17.8.2007)

• Marius

Ako ohodnotiť treťotriedny animák s nulovým príbehom, hemžiaci sa nevtipnými odkazmi na mnoho filmov, vykrádajúci všetko od Shreka až po Agathu Christie s rádoby anime lookom hlavnej hrdinky (niekto by mal dizajnérom vysvetliť že oči nie sú to jediné čo majú anime dievčatká veľké) a ktorého paradoxne najvtipnejšou postavou je úplne nepodstatný countrybanjový capko ? Je to zlé, naozaj zlé a to čo by ste zaplatili za vstupenku radšej niekde pekne užite v tekutom skupenstve. 2/10(3.3.2006)

"Nesuď knihu podle obalu!" aneb jeden velmi netypický nízkorozpočtový americký animák o Karku(oo)lce, která zvládá bojová umění a padá z výšek bez zranění. Pak je tu ještě drsnější "nevinná" babička, smolařský novinář v podání vlka či hyperaktivní veverka, které není dobré podávat cokoli s kofeinem. Animace je hrozná, toho si musel všimnout každý. Ale děj a samotné dílky většího příběhu zafungovaly a já jsem se nenudil (i když za 70 minut se toho moc stihnout nedá). Zkrátka film o nevšední klasické postavě s děsnou vizuální stránkou, ale skvělým a vtipným příběhem.(20.8.2010)

• - Na začátku filmu přijde policejní náčelník do chaloupky a zeptá se Karkulky, jestli nemá být ve škole. Co by tam dělala, když byla noc? (Patrik256)

• - Spoiler: Verze vlka - Vlk popisuje, jak jel s Breptou ve vozíku po kolejích a vyhazoval za sebou dynamit. Jenže ten už vyhazoval uvnitř tunelu, a když vyjel, házel ho taky a dynamit vybochoval a ničil koleje. Najednou vyjede Karkulka s kozlem a vyletí do vzduchu, protože koleje chybí. Pokud ale vlk dynamit začal vyhazovat už v tunelu, jak tudy mohla Karkulka projet? Koleje musely být zničené už tam. (Patrik256)

• - Producentka Sue Bea Montgomery ukázala malým dětem koncept filmu a sledovala jejich výraz. Když viděla, že se jim líbí postava kozla Japetha, rozhodlo se o jeho ponechání v příběhu. Původně ho však chtěli vymazat. (Cheeker)