Karcoolka

Hoodwinked!

Animovaný / Komedie / Krimi / Rodinný

USA, 2005, 78 min

• Gereth

Jak už to tak poslední dobou bývá, nejvtipnější postavy byly ty vedlejší. Dá se ocenit zajímavý nápad vyprávění z několika pohledů a dají se ocenit některé opravdu originální scény. Nicméně všechno se to ztrácí v neustálé snaze vrazit nějaký ten vtip, kamkoliv to jen trochu šlo. Každá postava se pořád snaží hláškovat, ale v drtivé většině připadů je to dětinský humor školáků prvního stupně. A ten už pro mě bohužel přestal být vtipný. Mimochodem laciná animace je to poslední, co by mi na podobných snímcích vadilo. // 50%(28.11.2009)

• Karlos80

Moderní animák, netradiční postavy, netradiční zpracování, anebo jen prasprostý brak a vykradačka Shreka, Úžasňákovových a třeba Doby ledové? Neříkám že animace, některé rozprávky, groteskní situace, nečekané zvraty a především dabing nebyly dobré, ale jako celek mi to připadalo neuvěřitelně chaotické...Co třeba například ta popkulturní muzika? Písničky v podání Matěje Ruperta a Terezy Černochové ještě pro nějaké to oživení ušly. Dialogy "Pěkně ses prolítla frajerko", "Hobluj Baby", "Nejsi mladá drsná snowborďačka?" mě také nedostaly, stejně tak ani popěvek "schnitzel smažený, děti budou blažený". Babička na snowboardu, ruský Ivan (ze kterého si tvůrci dělají záměrně srandu), Karkulka ovládající jiu jitsu, zlý králík, zpívající a jódlující kozel (který zas ovšem neměl chybu), především za něj ta jedna hvězda. Bojím se, že pro děti na pochopení příliš těžké, ale zase si je třeba uvědomit, že dnešní děti už jsou odkojeni úplně něčím jiným, bohužel :-( Rádoby vtipná podívaná, pro kterou platí rčení "když dva dělají totéž, není to totéž" jako koza drbání...Připadalo mi to celé jako špatná počítačová hra, ale jako bláznivá detektivka to ušlo, ne...:-)?(1.3.2008)

Velmi zvláštní, velmi inovativní zpracování notoricky známé pohádky o Červené Karkulce. Je jasný, že tato verze nebude vyhovovat všem, ale kvituji s povděkem, snahu o vnesení čerstvého vzduchu do zatuchlého rybníku. Co se mi však moc nezamlouvalo je animace, já sice chápu, že za 15 melců žádnou slávu neuděláme, přesto je dost slabá. Totéž v bledě modrém platí o hudbě. Co však je dokonalé je český štatlopráglovský dabing, kterému kraluje Zdeňa "dřevorubec" Junák (umím i brněnskej hantec, "Zdarec kemo").(14.8.2011)

• Marius

Ako ohodnotiť treťotriedny animák s nulovým príbehom, hemžiaci sa nevtipnými odkazmi na mnoho filmov, vykrádajúci všetko od Shreka až po Agathu Christie s rádoby anime lookom hlavnej hrdinky (niekto by mal dizajnérom vysvetliť že oči nie sú to jediné čo majú anime dievčatká veľké) a ktorého paradoxne najvtipnejšou postavou je úplne nepodstatný countrybanjový capko ? Je to zlé, naozaj zlé a to čo by ste zaplatili za vstupenku radšej niekde pekne užite v tekutom skupenstve. 2/10(3.3.2006)

Nechal jsem se nalákat hodně pozitivní recenzí v naší domácí Cinemě a jsem zklamán. Asi především proto, že má očekávání byla až příliš vysoká. Ona je totiž Karcoolka především lehkou zábavou pro jakékoli víkendové odpoledne. Můžete přibrat děti, které budou absolutně na větvi z toho, že vlk je novinář, že babička říká "vole" a jezdí na snowboardu a že dřevorubec šišlá. I z toho je patrné, že tenhle film není přímo určený pro dospělého diváka, a už vůbec ne pro filmového fanouška. Je to jenom alternativa, ze které je cítit, že byla natočena s chutí a s radostí. Mladého diváka solidně pobaví, ale zase na druhou stranu je fakt, že když si Bart v dalším díle Simpsonových prdne před tabulí, tak se i ten mladý divák bude za břicho popadat víc. [říjen 2007](3.11.2007)

• - Snímek je prvním filmem natočeným v novém Kanbarově animačním studiu na Filipínách. Založili ho vynálezce Maurice Kanbar, který má na konte například SKYY vodku, po které konzumenta nečeká druhý den bolení hlavy, a hollywoodská producentská veteránka Sue Montgomery (Air Force One). Bratry Edwardsovy si vybrali pro svůj projekt díky jejích vánočnímu krátkému snímku Wobots o skupince popletených robotů. (imro)

• - Když babička závodi na snowboardu, tak zavěsí telefon dřív, než domluví. Je divné, že ho Karkulka slyší a reaguje na něj. (Patrik256)

• - Spoiler: Honička na laně od lanovky na konci filmu: babička vezme formu na pečení a pustí se po laně za kabinkou. Gangsteři udělají to stejné. Když babičku dojíždějí, tak mají najednou snowboardy místo forem na pečení. (Patrik256)