Karcoolka

Karcoolka - Skutočný príbeh o Červenej čiapočke

Hoodwinked!

Animovaný / Komedie / Krimi / Rodinný

USA, 2005, 78 min

"Nesuď knihu podle obalu!" aneb jeden velmi netypický nízkorozpočtový americký animák o Karku(oo)lce, která zvládá bojová umění a padá z výšek bez zranění. Pak je tu ještě drsnější "nevinná" babička, smolařský novinář v podání vlka či hyperaktivní veverka, které není dobré podávat cokoli s kofeinem. Animace je hrozná, toho si musel všimnout každý. Ale děj a samotné dílky většího příběhu zafungovaly a já jsem se nenudil (i když za 70 minut se toho moc stihnout nedá). Zkrátka film o nevšední klasické postavě s děsnou vizuální stránkou, ale skvělým a vtipným příběhem.(20.8.2010)

Ten kozel je dobrej, směli jsme se tomu všichni z plna hrdla, tak říkajíc. Možná, že kdybych se na to nedívala s tlupou pubertálních výrostků (čti spolužáků), tak by mě to tolik nebavilo a mé hodnocení by bylo nižší. Jenomže atmosféra při sledování taky dělá hodně a já rozhodně nemůžu říct, že by to byl promarněný čas. Bavila jsem se, vy budete taky, pokud vedle sebe máte kamarády, se kterými oglosujete půlku děje.(23.1.2009)

Kriminálne ladený príbeh o Karkulke je rozhodne myšlienka s originálnym ladením. Ale originálnu myšlienku treba rozviť a jej potenciál nenechať zakrpatený. O to väčšia je škoda, keď sa potom tá originalita počas príbehu stráca. Jednoduchá animácia zabrala, niektoré dobrodružno-komické scény tiež, ale priemer ostane vždy len priemer. 60%.(22.4.2008)

Určite jeden z najlepších animákov čo som videl. Veľmi sa mi páčil príbeh ako bol vymyslený. Nechýbalo veľa vtipných scén a hlášok. A k tomu všelijaké paródie. Spomalené zábery sa tam fakt hodia. Bol som na to v kine ako doprovod malému bratovi a ani som nečakal že ma táto rozprávka takto zaujme. 85%(18.11.2008)

Můj mladší bratr byl tímto animáčem nadšen, tak jsem se rozhodl, že se na něj taky podívám. Musím uznat, že některé scény jsou vtipné a děj nepostrádá očekávání. Za nejzářivější moment považuji píseň kozla a jeho humorné pohyby. A potom se mi ještě líbilo to malý zvíře, co mluvilo rychle a fotilo. Toť vše. Z filmu by se dala udělat slušná reklama nebo nějaké video, které by se vlezlo do 5 minut. Jinak řadím tento animáč k těm méně podařeným. 55%(16.6.2008)

• - Na filmu se začalo pracovat už v roce 2002. (Cheeker)

• - Režiséři Cory Edwards a Tony Leech tímto snímkem debutovali na postech režisérů. Jejich spolurežisér Todd Edwards už měl za sebou práci na hraném filmu Chillicothe (1999), který se ocitl v oficiálním výběru Filmového festivalu v SunDance. (imro)

• - Karcoolka byla nominovaná americkou Akademií sci-fi, fantasy a hororových filmů za nejlepší animovaný film roku. (imro)