Karcoolka

Karcoolka - Skutočný príbeh o Červenej čiapočke

Hoodwinked!

Animovaný / Komedie / Krimi / Rodinný

USA, 2005, 78 min

Karcoolka není tak cool jak má v názvu. Frajerka s červenou hučkou mě zdaleka neokouzlila tolik, jak jsem čekal. Nezachránily to ani poměrně povedené ostatní charaktery: její babička, která nikdy nelže a nepěstuje extrémní sporty, herecký dřevorubec s německým přízvukem a ani vlk, kterého daboval skvélý Pavel Rýmský. Snad jediná postavička, která mě vážně dostala byl zpívající Kozel, to můsím uznat, že to bylo extrémě COOL!!!! 3* hvězdičky, ale Karcoolce sluší...(1.3.2008)

Vzhledem k tomu, že jsem nedávno viděl Rataouille, animace Karcoolky na mě působila jako nepovedený vtip. Jenže to můžu tvůrcům jen těžko vyčítat, každý holt nemá největší mistry v oboru a stamilionové rozpočty jako Pixar. Jenže Pixarovští mají i dostatek talentu, nápaditosti a fantazie, což lze o tvůrcích Karcoolky říci jen ztěží. Ne, že by to byla úplná pohroma, ale…..Příběh je zajímavý. Vyšetřování krádeže vzácných receptů je zakomponováno do příběhu známé pohádky o Červené Karkulce a vyprávěno z pohledu všech hlavních postav („myslivcova“ linie je jednoznačně nejlepší a ve výsledku fakt povedená). Jenže tady končí většina kladů, dále jde jen o obyčejnou pohádku s moderními prvky, která rozhodně nezklame děti, ale dospělí se budou nudit.(1.3.2008)

No mam z toho trosku rozporuplny pocity. Prvni pulka je paradni, klasicky schema s vlkem, Karkulkou a babickou a rozbiha se vysetrovani, kdy je stejnej pribeh vypravenej z nekolika ruznejch pohledu a detektiv se chce dobrat pravdy. Potud to je paradni, perfektni parodie na Karkulku, vtipnej animak a zaroven s ohledem na zanr slusna detektivka. Jenze druha pulka filmu uz sazi jen na akci, coz by zas tak nevadilo, jenze celej pribeh uz s Karkulkou nema nic spolecnyho a je to silena slatanina. Jinak animace neni nic extra, ale ujde a do dabingu se povedlo natahnout par slusnejch jmen. Bavil jsem se, ale cekal jsem vic.(17.10.2009)

Čekal jsem šílenost, ale rozhodně až takovou. Jen jsem kulil oči a nevěřícně zíral, pln nadšení div smíchy neomdlel, pln elánu dokoukat to do konce a rychle to běžet ohodnotit jak nejlépe to půjde, a hned po rozdýchání to okomentovat. Příběh nice, postavy nice, zápletka nice, rozuzlení nice, komplet nice. Takovýchto filmů by mělo být více. Teď už se jen můžu začít klepat na dvojku, a taky že se na ní už klepu:-)(28.4.2011)

• oli.G

Rozhodne to má svoje chvíľky, kvôli ktorým sa to možno aj oplatí pozrieť - a tým myslím hlavne roztomilý odkaz na xXx alebo policajné vypočúvanie a s ním spojené rozprávanie štyroch verzií príbehu, ktoré sa efektne "tarantinovsky" dopĺňajú a prelínajú. Ale tu pozitíva končia. Postavy a postavičky sú po scenáristickej stránke nezaujímavé, no a po tej grafickej nefalšované fiasko, hudbu ani nezaregistrujete a prakticky na každý vtip je tu jeden trapas (a do ktorej skupiny si zaradíte karate karcoolku, nejedno tajomstvo skrývajúcu babičku alebo zúfalý pokus o veveričku z ICE AGE, je už na vás). Po ťažkopádnom finále klesá hodnotenie o rozhodujúcu polhviezdičku na nemilosrdné dve a KARCOOLKA je pre mňa smutným dôkazom toho, že doby, keď každý nový renderovaný animák znamenal päthviezdičkovú bombu, sú neodvratne preč.(1.3.2006)

• - Spoiler: Verze babičky - Když babička letí s padákem a přibližuje se ke svému domečku, je vidět, jak přichází vlk s Breptou úplně ke dveřím. Babička to komentuje: "Řeknu vám, dneska je den blbec". Za okamžik je další záběr a vlk s Breptou znovu přichází ke dveřím, i když už k nim v minulém záběru došli. (Patrik256)

• - Na začátku filmu přijde policejní náčelník do chaloupky a zeptá se Karkulky, jestli nemá být ve škole. Co by tam dělala, když byla noc? (Patrik256)

• - Spoiler: Verze vlka - Vlk popisuje, jak jel s Breptou ve vozíku po kolejích a vyhazoval za sebou dynamit. Jenže ten už vyhazoval uvnitř tunelu, a když vyjel, házel ho taky a dynamit vybochoval a ničil koleje. Najednou vyjede Karkulka s kozlem a vyletí do vzduchu, protože koleje chybí. Pokud ale vlk dynamit začal vyhazovat už v tunelu, jak tudy mohla Karkulka projet? Koleje musely být zničené už tam. (Patrik256)