Karcoolka

Hoodwinked

Karcoolka - Skutočný príbeh o Červenej čiapočke

Animovaný / Komedie / Krimi / Rodinný

USA, 2005, 78 min

Moje kamarádka mi film doporučila, tak jsem se taky podívala. Nejsem z toho sice tak odvařená jako ona, ale i přesto se mi film líbil. Docela. Je to docela vtipné. Tvůrci namíchali spoustu žánrů, až v tom je někdy guláš a nevíte přesně, kam film zařadit. Animák pro děti? Komedie? Pohádka? Akční podívaná? Nebo všechno dohromady? Ale přesto se mi nezdá, že by to bylo špatné, kupodivu to dokonce drží jaksi pohromadě. Animace je průměrná, filmaři už umí i lepší. Minutáž akorát, je to přece jenom pro děti. Vykreslení Karkulky, babičky a vůbec celé pojetí je někdy až moc ujeté. No jo, vzali to do ruky Amíci. Co tu ještě najdete, jsou chytlavé písně. No u filmu jsem se docela pobavila, ale mezi animáky bych to řadila spíše k průměru nebo tomu horšímu...(27.6.2013)

"What the Schnitzel?" Celé je to podprůměrný animák..do průměru jej ovšem vytahuje jedna postavička (alespoň pro mě), a tou je Twitchy. Naspeedovaná veverka, která prostě nemá chybu..proto si neodpustím pár jejích hlášek. :) "'What kind of candles are those?' 'Dee-na-mee-tay. Must be Italian.'" "Caffeine! Yeah baby!" "Hey boss, I called the taped-I beeped you on your beeper. Did you get my beep?"(26.1.2007)

Poměrně vtipná animovaná záležitost, u níž mě nejvíce bavil styl vyprávění známého, leč pro tento snímek upraveného příběhu. Každá z postav předkládá svoji verzi a je nutné říci, že každá má něco do sebe, přičemž ale s přibývajícími minutami je Karcoolka zábavnější a poutavější. Líbilo se mi i prostředí, v němž se děj odehrával, český dabing se povedl a můj výsledný dojem tedy bohatě stačí na 4*.(29.3.2016)

Než jsem tento film viděl, koukal jsem se sem, na ČSFD, na hodnocení, které nebylo příliš vysoké, a proto jsem se bál, že se nebude líbit ani mě. Opak byl ale pravdou. Grafika Karcoolky není taková, jako u filmů z obrovských studií jako Pixar či Dreamworks, ale přesto je grafická podoba zajímavá a docela originální. Především si ale myslím, že na grafice to nestojí. Hlavní je příběh a ten mě zaujal. Nejvíce se mi líbila část, kde jsou všichni podezřelí vyslýcháni. Zaujalo mě propojení jednotlivých výpovědí, kdy jsem měl možnost sledovat děj z pohledu jednotlivých účastníků – vždy z jiného úhlu. Česká nadabovaná verze včetně chytlavého a humorného českého soundtracku je podle mě mnohem povedenější, než anglická. Musím ale přiznat, že závěr filmu už byl horší. Přesto hodnotím 4*.(29.6.2008)

• Rex Mundi

Som na tom veľmi podobne ako mnohí iní hodnotiaci - prevažujú rozpaky a nedobrý pocit, i keď si uvedomujem, že niektoré nápady boli vskutku fajn a bola sranda sledovať ako sa príbeh poskladal. Ale akosi mi nič z toho už neprišlo dosť originálne. Často som sa nudila, priveľa muzikálového spievania ma vždy spoľahlivo rozladí, samotná Karcoolka vo mne žiadne vrelé city nevzbudila a jej babička bola doslova príšerná, ako zjavom tak prejavom.(21.10.2010)

• - Spoiler: Verze vlka - Vlk popisuje, jak jel s Breptou ve vozíku po kolejích a vyhazoval za sebou dynamit. Jenže ten už vyhazoval uvnitř tunelu, a když vyjel, házel ho taky a dynamit vybochoval a ničil koleje. Najednou vyjede Karkulka s kozlem a vyletí do vzduchu, protože koleje chybí. Pokud ale vlk dynamit začal vyhazovat už v tunelu, jak tudy mohla Karkulka projet? Koleje musely být zničené už tam. (Patrik256)

• - Spoiler: Honička na laně od lanovky na konci filmu: babička vezme formu na pečení a pustí se po laně za kabinkou. Gangsteři udělají to stejné. Když babičku dojíždějí, tak mají najednou snowboardy místo forem na pečení. (Patrik256)

• - Když babička závodi na snowboardu, tak zavěsí telefon dřív, než domluví. Je divné, že ho Karkulka slyší a reaguje na něj. (Patrik256)