The Being

Don Preston

Bill Osco

Kostýmy:

Sarah Bardo

Kdo rád osmdesátková béčka ve stylu C.H.U.D. nebo Deep Space, mohl by se pobavit i u tohodle kousku. The Being nabízí klasickou zápletku ospalého městečka, kde začne řádit radioaktivní mutant, hledat v tom víc by byla naivita. Diváka nezaskočí troška gore i oldschoolových masek, spousta slizu a sem tam nechtěného humoru. Vizáž mutanta nepatří k nejhorším, i když většinou vidíme pařáty, zuby nebo těkající oko. Hodnocení je na pomezí dvou a tří hvězd, ale díky zábavnému závěru, kde se hrdina uzavře v odlehlém skladišti, aby se postavil monstru, jdu nahoru. (50%)(7.5.2012)

• Lhurgoyf

Rádioaktívny mutant z bažín ohrozujúci malé pokľudné mestečko? Osvedčený námet pre poriadnu béčkovicu... Ale ouha, 3/4 filmu sa nič nedeje, z toxického mutanta vidíme v zábere po celý čas len ruku a sliz, vystrašení ľudia behajú po lesoch a uliciach z jednej strany na druhú, prípadne bojujú s gumovým etwasom (ako Bela Lugosi s chobotnicou bez motora)... Jediné, čo môže takúto blbosť zachrániť je gore - ktoré v tomto filme nájdete myslím v dvoch scénach. Proste 0 bodov, jednu hviezdu dávam za príjemného Martina Landaua.(18.11.2005)

The Being má s ohľadom na rok svojej výroby celkom pôsobivú trikovú stránku, inak tu ale popravde nie je veľmi čo vyzdvihnúť a s výnimkou možno až pridlho očakávaného finále, v ktorom tvorcovia predsa len trochu šliapli na pedál to nie je moc veľká zábava...(10.6.2017)

Pohodové monster 80´s béčko, kde sa i s chuti zasmejete, i napriek úmyslu tvorcov. Niektoré scény ale dávajú najavo, že i oni film nebrali celkom vážne. Nájde sa i nejaké solídne gore, veľa ho však nie je, kulisy malého amerického mestečka sú u mňa, ako stále, super. Záver je vcelku solídny a napínavý, i titulné monštrum je dávkované s citom po kúskoch, a práve v záverečných minútach vyzerá dobre, atmosfericky. Klasické, dobre sa pozerajúce béčko, so všetkými plusmi i mínusmi.(12.2.2011)

Občas není od věci si k nedělnímu obědu pustit nějaké to odpočinkové scifi-hororové béčko, u jehož děje nemusíte moc přemýšlet, stačí se jen dívat a bavit se. Přesně takové pocity mám z tohoto filmu, který ve mně sice nezanechalo bůhvíjak úžasné pocity, ale alespoň jsem se u něj nenudil. Scénář je přímočarý, takže jeho hlavní náplní je dostatečný počet mord scén, gore a „strhující“ finále. Již od prvních minut je divákovi jasné, že efekty sice nepatří do kategorie těch „zázračných“ nicméně jsou udělány především v humorném duchu. Pro režiséra Konga to byla navíc prvotina, takže se bezhlavě nepouštěl do žádné divočiny, což se mu dle mého celkem povedlo. Pokud divák překousne fakt, že monstrum není téměř po celou dobu vidět celé a on se tak musí spokojit pouze s pařáty si zubatou čelistí, má vyhráno a nebude rozezlen. U většiny osmdesátkových béček s podobným obsahem se však pracuje s podobnou šablonou a tak jen záleží na síle zvyku. Vedlejší postavy mizí ze scény dřív, než se stačily ohřát a dalším pozitivem je to, že se zde člověk nemusí zdržovat se zbytečnými dialogy.(28.4.2013)