Mezi mužem a ženou

Conversations with Other Women

Medzi mužom a ženou

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2005, 84 min

Conversation(s) with other women stojí na dialogu mezi mužem a ženou, na jejich vzpomínkách, představách, emocích, na jejich společném osudu, který je rozdělil. A taky na formě, kterou je nám tato konverzace trvající celou noc nabízena: po celou je obraz rozdělen na dvě části, který na jedné straně zachycuje pohled muže, na straně druhé pohled ženy. Jakoby nám tím Hans Canosa chtěl říct, že tyto dva světy jsou neslučitelné... Velmi zajímavý počin, to ano, každopádně tady forma přesáhla obsah.(20.11.2008)

Zvláštní film. Aaron Eckhart se na mém TOP žebříčku dere výš a výš, a u tohohle filmu opět přesvědčil o svých kvalitách. Film je zvláštní už provedením, celý film je obraz rozdělen na dvě poloviny. I když při sledování jsem na to nějak zapomínal a splývalo mi to v jeden. Zvláštní je i námětem. Postavit film na dialogu dvou lidí už tady bylo, ale ne vždy se to povedlo, musí holt hrát kvalitní herci. A. 9/10(2.3.2009)

Zajímavě a originálně natočený příběh páru, který již vlastně párem dlouhou dobu není. A přesto k sobě ti dva patří a přesto, či právě proto se k sobě ti dva vrátit nemohou. Láska je někdy složitá a těžká věc. Herecký koncert půvabné Heleny Bonham Carter a charizmatického Aarona Eckharta. Závěrečné spojení obrazu je hořkosladce metaforické.(21.2.2009)

Velmi originální zpracování obyčejného příběhu. Film stojí na netypickém rozdělení obrazovky na pohled muže a ženy a na výkonech hlavních herců. Jelikož Bonham Carterová je bezchybná, tak i zde předvedla velmi pěkný výkon. Eckhart je takový průměr, ale nijak mi nevadil. Za zkouknutí to stojí, už kvůli nápadu, jinak se jedná o film, který vás asi nesestřelý.(24.3.2010)

Netradičný, ale zaujímavý film o stretnutí dvoch ľudí, čo sa kedysi milovali a hlavne o ich 80-minútovej konverzácii po pätnástich rokoch. Dalo by sa to, samozrejme, prirovnať k Before Sunrise a Sunset, ale osobne je mi toto bližšie. I keď pravda je aj to, že na Helenu Bonham Carter v takejto role som si zvykala ťažko.(12.12.2009)

• - Jedinou hudbou ve filmu je písnička "J'en connais" z alba "Quelqu'un m'a dit" od Carly Bruni, manželky současného prezidenta Francie, Nicolase Sarkozyho. (MartinezZ)