poster

Mezi mužem a ženou

 • Česko

  Rozhovor s jinou ženou

 • USA

  Conversations with Other Women

 • Slovensko

  Medzi mužom a ženou

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2005, 84 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ***

  Film o rozhovoru mezi mužem a ženou. Muže hraje sympaťák Aaron Eckhart a ženu hraje střelená Helena Bonham Carter. Režisér pak vše natočil z pohledu dvou osob. Levá strana pro muže, pravá strana pro ženu. Celé je to neuvěřitelně zvláštní, poměrně krátké a dlouze dialogové. Někdy dokonce ani netřeba dialogu, aby všem bylo jasné, oč se jedná. Zajímavě natočený tenhle film byl, ale já jsem v něm výjimečnost, jako jiní, nenašel.(16.2.2015)

 • Katarine
  ****

  Na tenhle film jsem přepla jen náhodou a okamžitě mě zaujalo to rozdělení obrazovky na dvě poloviny. Nejdřív jsem si říkala, jestli to náhodou není chyba a něco je s televizí nebo tak, ale když jsem se dívala dál, pochopila jsem oč tu běží. Dialog dvou lidí, v podstatě v jednom pokoji...dvou ne ledajakých lidí...skvělé Heleny Bonham Carter a charismatického Aarona Eckharta a záběry dvou kamer na ně, proto ta rozpůlená obrazovka. Tohle bylo netradičně zajímavé, musela jsem to dokoukat až do konce. Ukázka toho, že i jednoduché může být kvalitní. 4* rozhodně zasloužené.(19.1.2009)

 • marvan
  ***

  Rozdělení obrazu má zřejmě vyjádřit neslučitelnost světů obou hrdinů. Akceptoval bych ho u krátkého cvičení, nikoli u celovečerního filmu. Formální experiment v některých momentech funguje, ale ve spoustě dalších naopak překáží. Přesto i tam kde funguje pouze zdůrazňuje skutečnosti, které by divák pochopil i bez něj.(19.1.2010)

 • Caszidy
  ****

  Zajímavě a originálně natočený příběh páru, který již vlastně párem dlouhou dobu není. A přesto k sobě ti dva patří a přesto, či právě proto se k sobě ti dva vrátit nemohou. Láska je někdy složitá a těžká věc. Herecký koncert půvabné Heleny Bonham Carter a charizmatického Aarona Eckharta. Závěrečné spojení obrazu je hořkosladce metaforické.(21.2.2009)

 • Karush
  ****

  Inteligentný, "rozprávací " romantický film, ktorý má zaujať 90 minút dialógmi medzi mužom a ženou. Určite je to neľahká úloha. V skutočnosti len vzájomné rozhovory, mimiku a gestikulácie hercov má film k dispozícii, na hercoch ostáva a záleží celé potiahnutie filmu dopredu. Celkom dobré vzájomné rozhory oživia 2 hlavní hrdinovia, ktorý podali to, čo aj bolo od nich očakávané a ukázali nám maximum zo svojich síl a možností. "Convesation with Other Women" nie je jeden typický romantický film, a práve svojou netradičnosťou je ho trošku tažšie prijať. Podobné filmy: Two Lovers, Before Sunset, Before Sunrise, Same Time, Next Year.(3.6.2010)

 • - Jedinou hudbou ve filmu je písnička "J'en connais" z alba "Quelqu'un m'a dit" od Carly Bruni, manželky současného prezidenta Francie, Nicolase Sarkozyho. (MartinezZ)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace