poster

Dünyayı Kurtaran Adam

 • anglický

  Turkish Star Wars

 • anglický

  Man Who Saves the World, The

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Turecko, 1982, 91 min

Režie:

Çetin İnanç

Scénář:

Cüneyt Arkın
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kiddo
  *****

  A na sklonku šestého dne stvořil Bůh turecké Hvězdné války. Nejzábavnější věcí na tomhle filmu je, že ti, co ho hodnotí za 5, a ti, co dávají odpad, tak dělají z úplně stejných důvodů (jen ti druzí nebyli tak prozíraví, aby ho sledovali při skupinové konzumaci drog). Úplně „nejzvoranější“ tu imho nejsou dialogy a postavy, jež se pohybují někde mezi Mirkem Dušínem a Jendou Zemanovic a jsou hrané pouze obličejem (někdy) a zásadně ne tělem, ale střih a kamera. Záběry jsou zcela statické, naprosto nenavazují, kamera se NIJAK nepohybuje a dění je spojováno zásadně hrubým střihem, nikdy ne pohybem z jednoho bodu na druhý. Nasrat na kamerovou jízdu a kolejničky, vždyť máme zoom. A co by byl pořádný film bez trampolíny? Je tu i spousta dalších věcí – při házení nevýbušných materiálů následuje s železnou pravidelností výbuch jako po zapálení nádrže s benzínem, není jasné, jestli je Země planeta Javin, Slunce, nebo Hvězda smrti, klasická montáž trénujících hrdinů (tentokrát s polystyrenovými šutry), výbuch Hvězdy smrti (vrchol prvních SW) je tu používán donekonečna při výbuchu jakékoli stíhačky, expozice převysvětlující SW, islám, opakování záběrů a vkládání původních scén ze SW – ale toho, že mě turecké Hvězdné války naučily o kameře a střihu víc než jakákoli učebnice filmu, si cením stejně nejvíc.(4.11.2010)

 • Flego
  odpad!

  Filmy z krajiny Šeherezád a Onurov nepoznám a po tomto neuveriteľnom "skvoste" sa dám zrejme na chlast. Nazvať to inak ako totálnym paskvilom by bola urážka pre tisíce ľudí na svete, ktorí milujú film. Šialené prestrihy medzi jednotlivými scénami umocňujú ukradnuté hudobné motívy Dobyvateľov stratenej archy, Flash Gordon alebo Ben Hur, akčný hrdina mláti dookola podivne maskované plyšové kreatúry a presekáva ich na polovicu či primitívne triky typu horiaceho kusu papiera v popolníku sú ponúkané v tomto zlepenci akčného sci-fi karate filmu s úžasnou prirodzenosťou a ľahkosťou. Toto mohol natočiť jedine zfetovaný derviš. Potrebujem zabudnúť, idem sa napiť.(11.3.2011)

 • gjjm
  *****

  Turecký pokus zkonvertovat Hvězdné války do tureckého nízkorozpočtového (no...v podstatě bezrozpočtového) filmu, vysvětlujícího ideologii islámu. Jeden z nejvtipnějších filmů, co jsem viděl, takový ekvivalent nikotinových náplastí pro lidi závislé na marihuaně...:) P.S. Ano, vím, že na marihuanu teoreticky neexistuje fyzická závislost, ale víte jak to myslím, ne? :)(17.9.2008)

 • kaylin
  ***

  Tohle je vskutku neskutečný film. Vzít několik scén ze "Star Wars", prostě je naprat do děje, na to napojit vlastní, šílený děj, kde je nějaký podivný Han Solo, který pořád skáče na trampolíně, a záporák, který má k ruce směšně divného robota. Tohle je tak blbá, až se na to musí člověk podívat, aby tomu věřil. Nemluvě o tom, že tam pořád zní hudba Johna Williamse. Ach, ta autorská práva...(6.7.2017)

 • HellFire
  odpad!

  No teda! Při sledování tohohle filmu má opravdu člověk tendenci k epileptickému záchvatu. Neustále se opakující záběry napodobující známé filmy mísící se s rychlým střihem, nesmyslnými záběry téměř na cokoliv, k tomu hrozná turecká hatmatilka, "herci" předříkávající dialogy někde doma v pokojíčku a k tomu všemu jako třešnička na dortu scénář jako od 4letého dítěte. Fjůůůůůůůůůů.(16.10.2009)

 • - Keďže sa film točil na akademický formát 1,33:1 a zábery zo Star Wars boli prilepené zo širokouhlej kópie, javia sa ako neprirodzene natiahnuté. (BlueNeon81)

 • - Ukradnuté scény z originálnych Hviezdnych vojen doplnil režisér Çetin Inanç obrazmi skutočných vesmírnych programov a dokrútil zábery v kulisách z polystyrénu. (Raccoon.city)

 • - V snímke sa nachádzajú zábery z filmu Magický meč (1962). (BlueNeon81)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace