Mafiánský boss Kang (Yeong-cheol Kim) ví, že se na svého „řešitele problémů“ Sun-wooa (Byung-hun Lee) může spolehnout ve všech ohledech. Proto ho pověřuje dohledem nad svou mladou přítelkyní Hee-soo (Min-a Shin), kterou podezřívá z nevěry. Příkaz zní jasně: načapá-li Sun-woo dívku s milencem, má oba na místě zabít. Dokázal by však zabít někoho, v kom nachází zalíbení, někoho, kdo jej nutí přehodnotit svůj dosavadní život? Loajalita vs. skomírající víra v určité morální zásady. Jak se Sun-woo rozhodne? A jaké bude mít jeho rozhodnutí následky? Skrývají se odpovědi v jednom z buddhistických mouder, jimiž je film sevřen? Je na vás, abyste to zjistili. (Matty)

EvilPhoEniX

Tohle si Zaslouží Pozornost! Opravdu Áno.. Perfektní Příběh, Nádherné akční scény.. Fakt Třída! Film se mi líbil Hodně! Snižuji jednu hvězdu za pomalejší rozjezd a nereálný Konec.. Dostat střelu do břicha a vystřílet ještě Půl baráku mi příjde nereálný navíc dostal ještě 2 střely od kalašnikova a stále Žil !:D ()

Eawy

Pomstichtivá a neuveriteľne melancholická vecička. Aby som povedala pravdu, čakala som viac (ale to vôbec neznamená, že to bolo zlé). V každom prípade, som si nemala čítať všetky tie pozitívne komentáre, očakávala som akčnú bezopsahovú nakladačku. No, zčasti áno, film má svoje brutálne ázijské čaro, mnoho krvi, kaluže tejto prekvapivo sa nekoagulujúcej tekutiny boli viac ako evidentné. Filmu ale chýbal taký ten "FU" moment. Moment, ktorý otrasie vašim vedomím. Ale k pozitívnej stránke veci: úžasný hlavný hrdina, herec i postava sú tak sympatické, že mu nielenže držíme palce, ale celkom ho aj chápeme a nechceme aby robl chyby, ktoré robí. Keďže to bola taká "one man show" ostatné herecké obsadenie pekne a rýchlo umieralo. Jedinú postavu nechápem a to je Min-a, úprimne povedané jej postava sa mi zdala byť úplne nezmyselná, tvorcovia si mohli nájsť i iný dôvod, prečo by to všetko začalo. Ale naspäť, scenár prísluší téme, páči sa mi že sa nezapodieva otázkami minulosti, je k veci, priamočiary a veľmi prirodzený. Herci nehovoria jednu vetu 3 minúty (ako to, priznajme si, niekdy v Ázijskych filmoch býva). Scenár sa iba jemnučko obtrie o hlbšie myšlienky (začiatok, koniec) aby nás vyslal správnym smerom. Choreografia akčných scén je úžasná, drsná a nekompromisná (aj keď osobne nechápem, prečo gangstri nepoužívajú zbrane, ale nože). Réžia je tiež veľmi dobrá, aj keď film si vďaka nej vyslúžil niekoľko hluchých miest, ktoré dej spomalili. Osobne považujem za scénografický a režijný vrchol scénu, keď Manager Kim mieri na Mr. Hana a nad jeho natiahnutou rukou svieti nápis (La dolce vita), fakt, klobúk dolu. Dohromady asi 80%. Osobne by ma ale zaujímalo, ako robil konkurz na svoju rolu Eric...:D ()

Eodeon

americký mainstream není, jak je vidno, osamocen ve své snaze (umělecky) podchytit filmařinu tak, aby byl výsledek přitažlivý pro diváky různého stupně náročnosti. i Hořkosladký život staví na snaze uspokojit různě náročné publikum. film dává méně náročnému divákovi víceméně poctivou žánrovou směs úchvatně nasnímané akce, nadsazené tak vysoko, že by se za to nestyděl ani John Woo, a romantizujících motivů a k tomu do třetice špetku mafiánského trilleru. modelový (anti)hrdina vybízející k divácké identifikaci dokonale naplňuje svou heroickou roli. je na jednu stranu mužem až po uši ponořeným do černého bahna kriminálního podsvětí a zdánlivě chladným a nemilosrdným, na stranu druhou nesmírně citlivým, neobvykle pohledným a citově vyprahlým. tím spíše a proto nepřekvapivě se pro něj stane nejsilnějším hybatelem právě láska k nedosažitelné ženě. vražedného úkolu, který by dříve vykonal bez sebenepatrnější výčitky, teď není schopen a stává se psancem zjevně směřujícím k neodvratné smrti. možná jste už někde podobnou výchozí zápletku viděli. nejspíše se vám námět o spáse hrdiny skrze láskyplný cit k ideální ženě jeví jako ubohá šablona. v principu by to tak bylo, ale věřte, že Hořkosladký život je dokladem toho, že i v základech klasickou látku lze v současné kinematografii zformovat znamenitým způsobem. nemá smysl zde operovat se slovy klišé a originalita, když před námi dochází k jednomu z nejpůsobivějších uchopení archetypálních vzorů - vzkříšení starověké tragédie ze současné žánrové materie. /// od Dži-un Kima bylo v této souvislosti velmi příhodné, že dodal hrdinovi typickou vlastnost: ne zcela bezpodmínečnou nesmrtelnost. kulky ho zasahují, zraňují, ale on nikdy nepodléhá, hnán nadlidskou silou do nevyhnutelného finále. a právě závěr, neodmyslitelná součást archetypu hrubě načrtnutého výše, je hořkým naplněním této konvenční vlastnosti jak blockbusterových "hrdinů", tak mnoha mýtických hrdinů a v neposlední řadě nás samých, resp. jiných verzí našeho já, které známe z okamžiků bdělého snění. až na konci filmu můžeme nejzřetelněji rozeznat, jak krásně spolu ve filmu komunikují dva zdánlivě diametrálně odlišné modely moderní a archaické mytologie. a v tom tkví jedny kvality filmu oceňované náročnějšími diváky a stále přitom záleží jen na každém jednotlivci, kolik si při sledování z filmu ukrojí. /// ovšem ještě zajímavějším rysem může být rozmístění mnoha náznaků, relativizujících “opravdovost” zobrazeného. divák dostává několik nejednoznačných důvodů domnívat se, že určité větve dění nepatří do reality fikčního světa, ale do domény snových konstrukcí hlavní postavy, nebo dokonce, že se vůči zbytku filmu vztahují jako jakási "metafikce". kde, zda vůbec, ke zlomu mezi filmově-realistickým a filmově-snovým fikčním světem dochází, je otázka, a to velmi příjemná a podněcující. podle mého prvního dojmu je přípustná i radikální teorie, podle které jej můžeme vysledovat zpět až k první scéně a celý zbytek filmu vnímat jako trpké zasnění se nad nenaplnitelnou představou jednoho prachobyčejného obyvatele velkoměsta, nebo jako projekci uplynulých událostí ozvláštněných zidealizovanými představami o tom, jak se věci mohly vyvinout, kdyby... se nevyvinuly jinak. přičemž musím zdůraznit postřeh, že film je exponován z a do ústředního místa: luxusního baru A Bittersweet Life. nabízí se také odůvodněné možnosti, jak spatřovat v Hořkosladkém životě záblesk společenské reflexe/kritiky a s tím spojený pocit melancholie, ne tak úplně vzdálený tomu Felliniho slavnému opusu. () (méně) (více)

Chrustyn

Po "Dirty Carnival" další stylová a skvěle natočená gangstreka z jihokorejské produkce. Výborné herecké obsazení, skvělá kamera a brilantní hudba doprovází tento pozoruhodný snímek. Je vidět, že Korejci zvládají nejen emočně silná romantická dramata ale i atmosferické gangsterky, kde se nešetří krví, násilím a přestřelkami. Divák ale od filmu nemůže očekávat něco podobného co mu nabízí americká produkce a není to ten typ filmu, který sedne každému ale narozdíl od "Dirty Carnival" je tady příběh přímočařejší a jednodušší, tudíž se nestane, že by se divák ve filmu ztratil. Komu není korejská kinematografie cizí neměl by si tento snímek nechat ujít a určitě i ti, kteří zatím žádný snímek z této země neokusili by tomuto dílu měli dát šanci. Málo chybělo k absolutnímu hodnocení. ()

sniper18

Je to veľmi dobrá akčná dráma s mafiánskou tématikou. Má výborný príbeh o schopnom mužovi, ktorého má rád jeho nadriadený, šéf vplyvnej mafie a preto ho poverí úlohou strážiť jeho mladú priateľku, aby ho behom jeho pobytu mimo mesta nepodvádzala. Muž ale jej konanie pre záchranu jej života šéfovi neohlási, no on to zistí a dá ho zneškodniť, ale muž to prežije a žije len pre pomstu všetkým, čo mu ublížili. Ale pomsta nie je až taká jednoduchá a jednotlivé násilné činy vyvolávajú aj iné túžby po pomste. Spracovanie sa mi páči, síce sa toho prvú trištvrtehodinu filmu až tak moc neudeje a táto časť má celkovo pomalé tempo, ale na film sa aj tak veľmi dobre pozerá kvôli ostatným prvkov, ako herci a réžia, ale potom sa už dynamika filmu zvýši, dej začne byť zaujímavejší a posledná tretina filmu je už veľmi dobrá. Ale mrzí ma, že druhý pomstiteľ tu už nedostal až tak moc priestoru. Akcie tu nie je až tak moc, ale páči sa mi. V prvej polovici sa nájde pár krátkych súbojov, ktoré sú správne tvrdé a nekompromisné a časom sa nájde aj jeden dlhší a výborné prestrelky, ktoré sú perfektne natočené a so skvelými zásahmi, skutočne každý zásah je radosť pozerať. Najviac sa mi páči celé finále v bare alebo aj skvelá situácia pri obchodníkovi so zbraňami. Herecké obsadenie je výborné, perfektný Lee Byeong-heon v hlavnej úlohe, ktorý tu predviedol skvelý výkon po všetkých stránkach, takže sa mu rozhodne dá fandiť, k tomu výborný záporáci od hlavného až po tých menších, poteší aj Shin Min-A, ale nemá až tak moc priestoru a viaceré zaujímavé zvyšné postavy. Réžia a technická stránka je perfektná, Kim Ji-un aj tu dokazuje, že je jedným z najlepších súčasných režisérov, film má zaujímavú atmosféru, skvelý vizuál, výborné kamerové nápady, vizuálne je to veľmi pôsobivý film. A spokojný som aj s hudbou. Prakticky jediné, čo tu môžem vytknúť je nie až tak dokonalý scenár, na ňom ešte je čo vylepšovať a iba kvôli nemu nedávam plné hodnotenie, ale inak obsadenie, vizuál, akcia a všetko ostatné je prvotriedne. 81% ()

• V roce 2009 časopis Empire zařadil film na třetí místo žebříčku "20 největších gangsterek jaké jste nikdy (pravděpodobně) neviděli". (Terva)
  • Krátká vyprávění, kterými film začíná i končí, jsou buddhistické paraboly. (DailyDreamer)
  • Natáčení probíhalo převážně v Jižní Korei. Některé scény jsou natočeny v Rusku. (Terva)

Michael B. Jordan mafiánským zabijákem

Michael B. Jordan mafiánským zabijákem

19.08.2017

Jihokorejská krimi A Bittersweet Life patří mezi ty chválenější a známější asijské filmy. Bylo tedy jen otázkou času, než se Hollywood pokusí o remake, a právě ten už je na cestě. Příběh mafiánského… (více)

Filmasia 2008

Filmasia 2008